Rekord Václava Milíka určitě nebude pokračovat

Pardubice – 2. srpna
S výjimkou let 1981 – 1985 se mistrovství republiky dvojic jezdí pravidelně od sezóny 1977. Je proto s podivem, že se Pardubice navzdory silným sestavám v průběhu celé historie svého prvního titulu dočkaly až v Březolupech na sklonku srpna 2013. Od té doby se Východočeši radovali ze zlata ještě třikrát. Ve všech případech byl u jejich vítězství Václav Milík a pokaždé měl jiného kolegu. Tento zajímavý rekord však nebude v sobotu v Liberci pokračovat, jelikož pardubický kapitán nastoupí po boku Hynka Štichauera, který s ním byl u prvního titulu před pěti lety.

 

Václav Milík a Hynek Štichauer po zisku prvního pardubického titulu

„Vašek si vybral Hynka,“ objasňuje pozadí nominace Lubomír Vozár. „A tak jedou spolu. Už to jednou spolu vyhráli, můžou to zopakovat. Ale Pražáci jsou silný, uvidíme, jenom doufám, že nebude takové vedro.“

I když by v případě pardubického triumfu padnul rekord Václava Milíka, že vítězí pokaždé s jiným partnerem, do statistik by se naproti tomu dostal Hynek Štichauer. Stal by se totiž prozatím jediným borcem, s nímž by pardubický kapitán vyhrál podruhé.

V minulosti si však Pardubice většinou s jedním týmem nevystačily… „Bylo víc dvojic, teď to vyšlo na sedm,“ komentuje Lubomír Vozár první změnu rozpisu po patnácti letech. „Nestavěli jsme druhou dvojici, protože Josef Novák a Martin Mejtský měli jet MACEC Cup v Rawiczi. Ale tak pak dali až na sedmnáctého.“

Pardubické tituly v mistrovství republiky dvojic:

datum: dějiště: sestava:
31.8.2013 Březolupy Václav Milík – Hynek Štichauer
6.7.2015 Slaný Václav Milík – Aleš Dryml
6.9.2016 Praha Václav Milík – Szymon Wozniak
8.5.2017 Plzeň Václav Milík – Tomáš Suchánek

Foto: Pavel Fišer

Česká trojice byla nominována

Slaný – 2. srpna
První zářijový den se ve francouzském Morizes představí nejen český nároďák ve světovém šampionátu dlouhodrážních družstev. Před ním bude totiž na programu pohár FIM mládeže stopětadvacítek. Proto minulou neděli sledovaly divišovský mistrovský podnik rovněž špičky SCM Slaný, v jehož gesci je reprezentace v nižších kubaturách.

Milan Dobiáš je z vybraného trojlísku nejzkušenější

Pro podnik v Morizes šéf střediska Petr Křikava a trenér Miroslav Rosůlek vybrali Jaroslava Vaníčka, Bruna Belana a Milana Dobiáše.

Bruno Belan s Miroslavem Rosůlkem

Foto: Karel Herman

Pozornosti tvůrců nominace nemohl uniknout ani Jaroslav Vaníček