Zdeněk Holub by se rozhodně nebránil žarnovickému double

Ústí nad Labem – 21. srpna
Červená dráha již ve finálových rozjížďkách žarnovických závodů sehrála svou klíčovou roli. Před deseti lety z ní Zlatou přilbu SNP málem vyhrál Martin Gavenda. O nějakých jedenáct měsíců později odtud vyrazil za slovenským titulem Tomáš Suchánek. Podobný příběh napsal i letos v dubnu Zdeněk Holub. Vyhrál titul slovenského šampióna a nyní se magazínu speedwayA-Z svěřil, že by se vůbec nebránil získat double v neděli při 55. Zlaté přilbě SNP.

 

Úřadující slovenský šampión Zdeněk Holub by se v neděli rozhodně nebránil vyskočit na nejvyšší stupínek také při Zlaté přilbě SNP

Slovenský šampionát spolu s Memoriálem pořádá Speedway Club Žarnovica, zatímco AMK Žarnovica má ve své gesci Zlatou přilbu SNP. Nicméně závodníkům akce obou klubů mnohdy splývají. A to tím spíše, pakliže se oba mítinky až do roku 2015 konaly dle stejného rozpisu.

„Slovenskou přilbu jsem už jel,“ není v tomto směru výjimkou ani Zdeněk Holub. „Bylo to v roce 2014, možná 2014. Rozbil jsem se ve finále s Rempalou. A od tý doby jsem na jejich Zlatý přilbě nebyl.“

Jenže zmiňovaný incident se odehrál během mistrovství Slovenska anno domini 2015, takže pražský závodník bude v neděli při Zlaté přilbě debutovat. „Mám málo závodů a tak jsem rád, že mě do Žarnovice pozvali,“ říká, přičemž dodává, že tento týden bude mít poměrně hektický. „Ve středu rovnou po Pardubicích jedu do Rovna na pohár přátelství. A odtamtud rovnou do Žarnovice, takže přebor ve Svitavách nestíhám.“

Červená přilba ve finále slovenského šampionátu byla jedním z rozhodujících faktorů triumfu Zdeňka Holuba

Pokud by si v neděli nechal v Žarnovici nasadit na hlavu nádherně stylizovanou vojenskou přilbu účastníka SNP, rozhodně by si již mítink nepletl se slovenským šampionátem, jenž vyhrál zkraje letošního dubna. „Bylo by krásný udělat double,“ zasní se na okamžik, aby rychle oběma nohama přistál na pevné zemi. „Ale nechám se překvapit.“

Zdeněk Holub (červená) na začátku cesty za slovenským titulem letos v dubnu

Foto: Karel Herman

Zítřejší večer bude plný závodní akce

Pardubice – 21. srpna
Kopřivnice měla předminulou sobotu poněkud pech na termínové kolize, nicméně zítra nemají plochodrážníci ve svém kalendáři prakticky nic jiného než sedmé kolo českého přeboru v Pardubicích. A tak je jeho startovní listina zaplněna jmény čtyřiadvaceti závodníků. Deset dalších se přihlásilo do šestého dějství klasického šampionátu stopětadvacítek. Zkrátka a dobře ve Svítkově nebude zítra večer sebemenší prostor pro zívání nudou.


Tipujte:

Tipněte si trojici závodníků, která bude zítra v Pardubicích na pódiu:

View Results

Loading ... Loading ...

Zdeněk Simota po triumfech v Plzni a v Kopřivnici zvýšil své vedení na čele přeboru

Motivace pro účast v zítřejším přeboru je různá. Postup do třetího finále mistrovství republiky v Plzni, o čemž by mohl celé hodiny vyprávět Patrik Mikel, jenž dnes z narozeninového dortu sfouknul dvacet svíček. Nebo umístění na prvních místech závěrečné klasifikace přeboru, který je letos prvně ve své historii dotován finančními prémiemi, a kde pětadvacet tisícovek pro přeborníka zatím drží ve svých rukou Zdeněk Simota. Anebo prostě příležitost zazávodit si na tradičně skvěle připravené dráze, což vítá všech čtyřiadvacet přihlášených závodníků bez ohledu, s jakými aspiracemi na východ Čech dorazí.

Rozměry svítkovského oválu umožňují jízdy s pěti závodníky

Ať tak nebo onak, třetí letošní přeborová zastávka v Pardubicích bude opět okázalá.  Stejně jako v dubnu a v červnu se rovněž zítra bude závodit s pěti účastníky na startu většiny rozjížděk. Navíc čtyřiadvacet závodníků závod českého přeboru 2018 doposud neviděl. Přitom do závěrečné klasifikace nebudou bodovat pouze Ronny Weis a Richard Geyer, jelikož soutěž je určená pro držitele českých a slovenských licencí.

Jaroslav Vaníček vede stopětadvacítky

Vedle pětadvaceti přeborových jízd je na pořadu dne i desítka rozjížděk kolibříků. Dvojice jejich jízd bude vždy předcházet pětici rozjížděk velkých hochů. Triumfální série Jaroslava Vaníčka sice praskla v Divišově, ovšem Pražan srší energií navázat na ní nový uzel. Jenže jeho soupeři si i nadále brousí nůžky, aby mu něco podobného překazili. Zkrátka a dobře, středeční večer láká do svítkovských ochozů již nyní.

Startovní listina zítřejšího přeboru v Pardubicích:

1 Daniel Šilhán, Pardubice
2 Hynek Štichauer, Pardubice
3 Martin Mejtský, Pardubice
4 Patrik Mikel, Pardubice
5 Jaroslav Petrák, Pardubice
6 Sindy Weber, D – Liberec (ACCR)
7 Martin Gavenda, Březolupy
8 Petr Chlupáč, Praha
9 Michal Baštecký, Praha (250 ccm)
10 Zdeněk Holub, Praha
11 Pavel Kuchař, Praha (250 ccm)
12 Daniel Klíma, Praha
13 Ondřej Smetana, Praha
14 Jan Kvěch, Praha
15 Lukáš Vinter, Praha
16 Michal Škurla, Praha
17 Filip Hájek, Praha
18 Richard Geyer, D*
19 Ronny Weis, D*
20 Michal Tomka, SK – Žarnovica
21 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
22 Jan Macek, Kopřivnice
23 Roman Marek, Kopřivnice
24 Zdeněk Simota, Plzeň
25 neobsazeno
Hynek Štichauer rozhodně ještě v českém přeboru neřekl poslední slovo

Mistrovství republiky 125 ccm:

1 Bruno Belan, Slaný
2 Štěpán Jurča, Březolupy
3 Jaroslav Vaníček, Praha
4 Josef Černý, Plzeň
5 František Hřib, Březolupy
6 Jan Jeníček, Pardubice
7 Vojtěch Zamazal, Slaný
8 Matěj Frýza, Plzeň
9 Jakub Exler, Praha
10 Vojtěch Šachl, Divišov
Jan Jeníček bude jediným domácím zástupcem v poli kolibříků

Foto: Karel Herman