Pražané se mohou z Borů vracet již jako přeborníci

Plzeň – 9. srpna
Český termínový kalendář byl koncipován především s ohledem na juniorský nároďák. To je zásadní odpověď na otázku, proč je o nadcházejícím víkendu závodů jako smetí, zatímco příští týden se o jedinou akci postarají hobíci v Kostěnicích. Nicméně světový šampionát juniorských družstev v dánském Outrupu proběhne příští týden bez české účasti a třetí kolo první ligy na plzeňských Borech v neděli odpoledne nevypadá zrovna ideálně.

 

Michal Škurla (vlevo) a Zdeněk Holub mohou potvrdit pražský titul již v neděli

Příčina je jasná. Petr Chlupáč, Jan Kvěch a David Pacalaj nemají sebemenší šanci se vrátit z evropského poháru do devatenácti let ve finském Varkausu. V akci se neobjeví ani další závodníci, které jsme v naší nižší lize vídali. Ani jeden z týmů nestaví náhradníka.

Za těchto okolností se dá předpokládat, že silné pražské trio ve složení Michal Škurla, Ondřej Smetana a Zdeněk Holub ještě více prohloubí svůj náskok na Juniory CZ. A pakliže vývojem mítinku zamotají Pardubice či Žarnovica, což rozhodně není vyloučeno, může vyhrát přebornický titul nezávisle na výsledku posledního závodu v říjnu v Žarnovici.

 

Startovní listina nedělního prvoligového závodu v Plzni:

Junioři CZ: 1 Filip Hájek, 2 Daniel Klíma, 3 Daniel Šilhán, 13 neobsazeno
SC Žarnovica: 4 Michal Tomka, 5 Jakub Valkovič, 6 Ján Mihálik, 14 neobsazeno
AMK ZP Pardubice: 7 Jaroslav Petrák, 8 Martin Mejtský, 9 Patrik Mikel, 15 neobsazeno
AK Markéta Praha: 10 Michal Škurla, 11 Ondřej Smetana, 12 Zdeněk Holub, 16 neobsazeno
Bory poskytnou domácí prostředí celku Junioři CZ, který se v Praze představil ve složení Josef Novák, Filip Hájek a Jan Kvěch

Foto: Karel Herman

Kopřivnice skloubí flat track s přeborem

Kopřivnice – 9. srpna
Sobota na Letním stadiónu v Kopřivnici bude stejně dlouhé jako čekání na obsluhu ve vedlejší restauraci s bowlingem. Na rozdíl od jejího neochotného a neschopného personálu jsou však pořadatelé z PK Kopřivnice náramně šikovní. A proto dokážou skloubit mistrovský flat track s šestým kolem českého přeboru. Ačkoliv je tedy lépe si na pivko před závodem skočit raději někam jinam než přes Husovu ulici, plochodrážnímu kolbišti byste se neměli vyhýbat ani náhodou.


Tipujte:

Označte trojici, která bude stát v sobotu v Kopřivnici na stupních vítězů.

View Results

Loading ... Loading ...

Zdeněk Simota bude v Kopřivnici hájit své vedení v přeboru

Závody flat tracku startují již ve čtvrt na jednu. Nicméně ani divák, který dorazí až na třetí hodinu odpolední, kdy začíná plochá dráha, nebude ochuzen o podívanou na jinou verzi motocyklových závodů na placatém ovále. Finálové jízdy všech tří kategorií jsou totiž do přeboru začleněny.

Michal Škurla by rád zamířil na vyšší příčky

Pokud se vlastního přeboru týče, letos se vůbec poprvé dostane ke slovu klasický rozpis na dvacet jízd pro šestnáct závodníků. Neuvidíme Jana Kvěcha, Petra Chlupáče a Davida Pacalaje, kteří ve stejný den startují ve finále evropského poháru devatenáctiletých plochodrážníků ve finském Varkausu.

Jan Macek vstoupil na ovály hodně sympaticky

Z různých dalších důvodů chybí také další závodníci z hrotu aktuální klasifikace s výjimkou leadera Zdeňka Simoty a Michala Škurly, jenž by se pochopitelně rád nacpal do top 3. Prim tedy hrají závodníci, kteří bojují o kvalifikaci pro třetí finále mistrovství republiky jednotlivců v Plzni.

Domácí barvy bude hájit nejen juniorský tandem Roman Marek a Jan Macek, jenž se již blýsknul v Žarnovici a v Divišově. Za Kopřivnici nastoupí rovněž Polák Bartosz Szymura. Protože není držitelem licence AČR či SMF, nebude klasifikován v celkové klasifikaci soutěže.

Startovní listina sobotního přeboru v Kopřivnici:

1 Michal Baštecký, Praha (250 ccm)
2 Michal Škurla, Praha
3 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
4 Sindy Weber, D – Liberec (ACCR)
5 Martin Mejtský, Pardubice
6 Daniel Klíma, Praha
7 Martin Gavenda, Březolupy
8 Roman Marek, Kopřivnice
9 Zdeněk Simota, Plzeň
10 Bartosz Szymura, PL – Kopřivnice*
11 Michal Tomka, SK – Žarnovica
12 Filip Hájek, Praha
13 Patrik Mikel, Pardubice
14 Daniel Šilhán, Pardubice
15 Jan Macek, Kopřivnice
16 Jaroslav Petrák, Pardubice

Poznámka: * v klasifikace přeboru neboduje

V Kopřivnici se rozhodně bude na co dívat

Foto: Karel Herman