Václav Milík pokračuje v přepisování historie

Praha – 22. ledna
Loňská úspěšná sezóna Václava Milíka pokračuje i na společenském poli. Jako první plochodrážník vůbec se stal vítězem ankety Zlatá řidítka. V hlasování pětatřiceti odborných porotců, mezi nimiž má své zastoupení i magazín speedwayA-Z, rozdílem šesti hlasů překonal freestylistu Libora Podmola, zatímco silničář Karel Abraham zůstal pozadu o dalších šest hlasů. Pardubickýkapitán však přepisuje historii i nadále. Na tiskovou konferenci v letňanském areálu PVA EXPO nedorazil a proslýchá se, že je ze slavnostního večera omluven.

Na tiskové konferenci se objevili pouze vítězové automobilových Zlatých volantů

Foto: Pavel Fišer

Zdeněk Holub chce jít svému ledovému štěstí naproti

Ústí nad Labem – 22. ledna
Pohotová startovní reakce je při závodech šroubkařské série Drift-On-Ice stejně důležitá jako přízeň paní Štěstěny. A ta mu chyběla jak v listopadu ve Freitalu, tak před třemi týdny v Jonsdorfu. Nejprve mu najetí do pásky sebralo postup do malého finále, poté doplatil na nevybíravý útok Jacoba Bukhaveho. Nicméně Zdeněk Holub se magazínu speedwayA-Z svěřil, že by o víkendu v Chemnitzu a Drážďanech chtěl konečně ztéct stupně vítězů.

Zdeněk Holub v akci v Jonsdorfu
Zdeněk Holub doufá, že mu víkend přichystá větší dávku štěstí

„Chystám se a doufám v bednu,“ říká Zdeněk Holub. „Novinky žádný nejsou, jen se musím víc soustředit. Potřeboval bych trošku štěstí, teď mi to chybělo.“

Saský Drift-On-Ice nabízí šanci na skvělou podívanou i pro české fanoušky. Chemnitz je blíže Severočechům, avšak Drážďany jsou Praze vzdáleny jen půldruhé hodiny jízdy po dálnici.

Richard Geyer svým vítězstvím v Jonsdorfu srovnal krok s Ronny Weisem

Foto: Karel Herman

Ronny Weis je žhavým adeptem na triumf i o víkendu