Berlín odsouvá české ledy na historicky nejzazší termínovou hranici

Pardubice – 27. února
Tuhé mrazy, které na sklonku února začaly přepisovat historické tabulky, vzbuzují u fanoušků ledové ploché dráhy choutky jako u posádky atomové ponorky vracející se do přístavu po půlroční misi. Nicméně navzdory příznivému počasí nejsou okolnosti závodům vůbec příznivé, takže se pojede až další víkend. Nezbývá než doufat, že se mítinky v Opatovicích nad Labem a Kopřivnici nestanou oběťmi ohlašovaného oteplení.


Jaký je Váš názor?

Věříte v úspěch termínového vabanku českých ledů na samé hraně třetiny března?

View Results

Loading ... Loading ...

Opatovické ledy se svého druhého ročníku dokčají příští sobotu

Holický mítink tuto neděli vzal za své kvůli vetu místních rybářů. Nicméně bychom v akci neviděli špičkové závodníky. Jan Klatovský pochopitelně startuje ve víkendovém pokračování mistrovství světa v Berlíně. Lukáš a Radek Hutlovi se dnes vrátili z ruského turné, nicméně doma se příliš neohřejí, protože si domluvili závody ve Švédsku.

Loni se mistrovství republiky v Chrastné konalo i s osmi závodníky ve startovní listině a program gradoval nadstavbovým Memoriálem Saši Kopeckého. Jenže právě na severu Čech loni dorazilo proklatě málo diváků a hodně lidí z organizačního týmu se chce jet podívat na světová esa do Berlína.

Větřkovická přehrada přijde na řadu další neděli

Proto se na chrastenském Žabáku bude závodit jen v případě, že o následujícím víkendu budou mít problémy v Opatovicích nad Labem či Kopřivnici.

Opatovický písník do dneška narostl na dvanáct centimetrů ledu a lidé okolo Hutla Teamu zde začnou zítra pracovat, protože je zapotřebí přidělávat led z vrchu. Vzhledem k cestě do Švédska však za závodní den přichází do úvahy až příští sobota. Na trati se maká i v Kopřivnici, kde si zvolil pro svůj závod příští neděli, protože také ze severu Moravy chtějí vyrazit do Berlína.

 


Nový rekord ve hře:

Loňský rekordní počet sedmi podniků mistrovství republiky na ledové dráze letos pochopitelně nepadne. Ale pakliže klapne alespoň jeden z mítinků o příštím víkendu, historikové budou znovu přepisovat historické tabulky.

Na kalendáři je datum 9. března 1975 a nešťastný Bohumír Bartoněk stojí ve Svratouchu u svého potopeného motocyklu

Jediné ledy v měsíci březnu u nás se konaly v sezóně 1975. První a druhý den třetího měsíce roku proběhlo mistrovství republiky v Táboře a na Lipně. Následující neděli, tedy 9. března však už další závod ve Svratouchu nebyl dokončen, když se Bohumír Bartoněk se svým motocyklem probořil pod led.

Od té doby je v reglementech stanoven limit pro minimální tloušťku ledu, aby se závod mohl konat. Bude-li splněn také za týden, dočkáme se prozatím nejzazšího termínu pořádání ledové ploché dráhy v naší republice.


Aktuální plán českých ledů 2018:

sobota – 10.3. Opatovice nad Labem MR jednotlivců či družstev
neděle – 11.3. Kopřivnice MR jednotlivců
náhradní lokalita Chrastná
Tloušťka ledu je to hlavní, oč v těchto dnech běží

Foto: Karel Herman a Václav Vítek

Pohránovský rybník ožije plochodrážním zvukem

Úhřetická Lhota – 27. února
Rybáři z Pardubic nejsou tak ortodoxní jako jejich kolegové z Holic v Čechách, kteří nepovolili nedělní závod ranku mistrovství republiky na ledové dráze. Proto Motoklub Úhřetická Lhota může na Pohránovském rybníku tuto sobotu 3. března uspořádat trénink. Bude probíhat mezi desátou a jedenáctou a po krátké polední pauze bude pokračovat až do zhruba šestnácti hodin. Pakliže všechno klapne, další trénink se uskuteční hned v neděli, přičemž není vyloučen Ice Srandamač o příštím víkendu.

V sobotu bude šroubkařský trénink na Pohránovském rybníku u Pardubic

Foto: Pavel Fišer