Úhřetická Lhota opustila termín, ale myšlenku nikoliv

Úhřetická Lhota – 7. února
Letos se paní Zima oblékla do maškarního kostýmu, v němž paroduje sama sebe. O ledové ploché dráze v našich zeměpisných šířkách proto nemohlo být ani pomyšlení. Po osudu Ice Srandamače na slepém rameni Labe v Rosicích nad Labem se už nikdo neptá. Ale pozor, přichází mrazy a Dan Macl se magazínu speedwayA-Z svěřil, že Moto Klub Úhřetická Lhota opustil termín 10. února, ale nikoliv samotnou myšlenku na pořádání šroubkařské akce.

 

Loňské mrazy umožnily šroubkařské akce na rybníku Ohrádka u Kostěnic

„Zatím máme smůlu, protože tu není ani slabý led,“ opouští Dan Macl termín této soboty. „Ale máme možnost ještě dalších čtrnáct dnů a potom můžeme sdělit, jak to nakonec se šroubkařským Srandamačem dopadlo.“

Mrazíky zvyšují šanci na náhradní termín. „Včera ráno bylo mínus čtyři, přes den mínus jedna, nanejvejš mínus dva,“ uvažuje Dan Macl. „Udělá se led a za tejden se uvidí. Nesmí přijít obleva.“

 


Nedaleko české hranice led bude:

Snímek ze saských šroubků ukazuje Jacoba Bukhaveho před Wojciechem Lisieckim a Zdeňkem Holubem

Ať to s Ice Srandamačem v Rosicích nad Labem dopadne jakkoliv, jedna věc je jistá. Čeští fanoušci mohou na šroubky vyrazit do Německa, přičemž nemusí vážit přehnaně dlouhou cestu. Seriál Drift-on-Ice totiž pokračuje v sobotu 24. února večer v hale zimního stadiónu v Chemnitz.

Vyvrcholí druhý den odpoledne v úchvatné obrovské Enegieverbundareně v saské metropoli Drážďanech, což je z Prahy po dálnici necelé půl druhé hodiny autem.


Foto: Karel Herman a Pavel Fišer