Dmitrij Koltakov se veze na vlně vítězné tsunami

Togliatti – 17. února
Ani třetí díl finálové série letošního ledařského šampionátu světa nepřinesl střídání na nejvyšším stupínku pódia. Ke všemu Dmitrij Koltakov již podruhé v řadě neprohrál ani jednu rozjížďku a před zítřejším pokračováním zvýšil svůj náskok před Sergejem Karačincevem a Danilem Ivanovem již na třináct, resp. čtrnáct bodů. Antonín Klatovský vstoupil do letošní hry desátou příčkou. Ovšem o postup do semifinále jej připravilo horší skóre, ale především pád v rozjížďce s číslem sedmnáct, když útočil na Niclase Svenssona, jenž se posléze probil až do velkého finále.

Dmitrij Chomicevič, Dmitrij Koltakov a Danil Ivanov na stupních vítězů
Dmitrij Koltakov dnes porazil všechny – i Dmitrije Chomiceviče na snímku

„V poslední jízdě jsem blbec šel na hubu,“ posteskl si Jan Klatovský bezprostředně po závodě. „Poslalo mě to a šel jsem na ten svůj potlučenej‘ bok. A kvůli horšímu skóre jsem se nedostal do semifinále.“

Přitom i třetí místo za Niclassem Svenssonem by na postup stačilo, protože by český mistr skončil základní část s osmi body. Franz Zorn a Dinar Valejev měli o jeden méně. Nicméně závody nejsou o taktizování a matematickém kalkulu. A Jan Klatovský se dnes svým výkonem postaral o skvělý comeback po svém pádu ve finské kvalifikaci.

Pád připravil Jana Klatovského o postup do semifinále

„Čtyři tejdny jsem na tom neseděl,“ uvědomoval si. „Není to stoprocentní, je to tak pade, ale člověk se snaží. Musím to překousnout. Ale na soupeře je, nejhorší je, že ty čtyři tejdny na tom nesedíš, nejseš omáčklej‘, ale rychlost tam je.“

Jak je ledařským zvykem, šampionát pokračuje dalším závodem v neděli. „Trošku mrzne, je tam mínus dvanáct,“ informoval Jan Klatovský o počasí v Togliatti. „Zejtra má bejt‘ míň. Led je brutál, přemrzlej‘ a nalitej‘.“

Českému mistru se comeback vydařil
1. Dmitrij Koltakov, RUS 3 3 3 3 3 3 3 21
2. Dmitrij Chomicevič, RUS 2 2 3 3 3 3 2 18
3. Danil Ivanov, RUS 3 3 3 2 3 2 1 17
4. Niclas Svensson, S 1 0 3 2 2 2 0 10
5. Sergej Karačincev, RUS 3 1 2 3 3 L 12
6. Igor Kononov, RUS 2 3 1 1 2 1 10
7. Martin Haarahiltunen, S 1 3 0 3 1 1 9
8. Franz Zorn, A 1 2 2 0 2 0 7
9. Dinar Valejev, RUS 2 2 1 0 2 7
10. Jan Klatovský, CZ 2 1 2 2 F 7
11. Harald Simon, A 3 0 L 1 1 5
12. Jimmy Olsen, S L 1 2 1 1 5
13. Johan Webber, D X 2 0 2 L 4
14. Jasper Iwema, NL 0 1 1 X 0 2
15. Günther Bauer, D 0 E – 1 0 1
16. Ove Ledström, S 1 0 X E – 1
17. Aleksander Kozyrjev, RUS (res) 0 0
18. Nikita Toloknov, RUS (res) X 0
V Togliatti se pochopitelně pokračuje již zítra

Foto: oficiální tiskový servis FIM/Reygondeau Good Shoot

Spektakulární ohňostroj na závěr

Jan Klatovský dnes vstupuje do světového seriálu ledařů

Togliatti – 17. února
Po víkendu na tvrdém přírodním ledu při světovém šampionátu družstev se elitní společnost ledařů přesunula o 1100 kilometrů blíže centrální Evropě. V Togliatti je dnes bude na stadiónu Anatolije Stěpanova s kapacitou pro patnáct tisíc diváků pokračovat finálová část individuálního mistrovství světa. Letos vůbec poprvé do něho zasáhne Jan Klatovský, který však na stadiónu nebude jediným Čechem.

 

Dnes a zítra pokračuje světový šampionát ledařů v Togliatti

S motocykly mu bude pochopitelně pomáhat jeho otec Antonín a ruku k dílu přiloží i český národní tým i s Martinem Běhalem, který se v Togliatti ubytoval na cestě ze Šadrinsku do Vjatských Poljan na šampionát Evropy. A konečně předsedou jury se stal Pavel Ondrašík.

Stejně jako Jan Klatovský vůbec poprvé zasáhne Dinar Valejev, jehož z Astany vyřadilo zranění. Chybět nebude ani Harald Simon, který kvůli zranění kolene vynechal družstva.

Jan Klatovský před dnešním závodem

Foto: Jan Klatovský a tiskový servis FIM/Reygondeau Good Shoot

Po svém smolném vyřazení z ruské reprezentace se Igor Kononov dočkal aspoň divoké karty na Togliatti