Opatovický písník zůstává kačenkám

Přelouč – 28. února
Sotva se Radek Hutla včera vrátil z ruského turné, smůla se jej drží jako helvétská víra. Na jisté benzínové pumpě si v myčce promáčknul střechu své dodávky, protože zaměstnankyně byla líná se jít podívat, zda se tam vůz přeloučského ledaře vůbec vejde. Mnohem horší však byla inspekce písníku v Opatovicích nad Labem. Nyní je jasné, že mistrovství republiky na ledové dráze tady příští sobotu rozhodně nezačne, a že se do hry dostávají Mělice.

 

Radek Hutla zůstane o tomto víkendu doma

„Opatovice určitě nebudou,“ říká Radek Hutla smutným, ale rozhodným hlasem. „Byl jsem se tam podívat. Jak je tam otevřenej‘ prostor, fouká tam vítr, dělá vlnky a ty nezamrzaj‘. Plujou tam kačeny.“

Za těchto okolností Radek Hutla upírá svou pozornost k Mělicím, kde se před sedmi lety poprvé představil ledařskému světu v úloze pořadatele. „Budu se modlit, aby dopadly Mělice,“ uvědomuje si, že ani v této lokalitě ještě není vyhráno. „Je tam dvanáct cenťáků ledu, ale je to zamrzlý celý.“

Problém je, že příští týden by se denní teploty měly dostat do kladných dílků stupnice pana Celsia. „Jde o to, jestli led bude nabejvat‘ nebo ne,“ uvědomuje si Radek Hutla. „Teoreticky by se mohla odjet jen asi Kopřivnice, jestli teda nekecaj‘, že maj‘ dvacet čísel ledu.“

Pokud by nevyšla alternativa se sobotním přesunem Opatovic do Mělic, ke slovu by se mohla dostat náhradní alternativa v Chrastné. Radek Hutla mění plány i na tento víkend. Se svým synem Lukášem nepojede na pouťák do Malilly on, ale druhým českým závodníkem ve startovní listině se stane Andrej Diviš.

Aktuální stav písníku v Opatovicích nad Labem – na první pohled je zřejmé, že se tady příští sobotu ledy nepojedou

Foto: Karel Herman a Radek Hutla

Oba březnové ledařské závody se pojedou jako individuální

Pardubice – 28. února
Ráno posledního dne letošního února přineslo oficiální potvrzení předchozích informací ohledně nejbližší budoucnosti mistrovských ledů. Sportovní komise potvrdila, že příští sobotu se pojede v Opatovicích nad Labem a hned druhý den v Kopřivnici. Chrastná zůstává v záloze, pakliže by na východě Čech a severu Moravy museli hodit ručník do ringu.

 

Oba podniky jsou vypsány v rámci mistrovství republiky jednotlivců. Na první rizpravě bude předložen návrh, aby se výsledky členů jednotlivých družstev sčítaly a podobně jako svého času v první lize vzniklo rovněž pořadí šampionátu družstev.

Klíčovým datem zůstává úterý 6. března, během něhož by na základě aktuální povětrnostní situace měly být potvrzeny termíny a lokality.

Pro březnové ledy je nutné především zachování současného rázu počasí

Foto: Karel Herman