Archiv autora: Pavel Fišer

Den pro Romana Mádyho

Plzeň – 30. května
Smutek, bolest, slzy. Ale i neuvěřitelná hrdost. To jsou pocity, které včera naplnily plochodrážní stadion v Plzni na Borech. Poslední rozloučení s velikým talentem, skvělým synem a výborným kamarádem Romanem Mádym. Samolepky s Romanovým portrétem na maskách motocyklů, dečkách a vestách závodníků, tedy těch nejbližších Romanových přátel.


Spanilá jízda na jeho  počest. Hromada květin u portrétu Romana. V červené Oktávii s vlaječkou s Romanovým portrétem a jménem, zahájila jízdu Romanova maminka. Hned za ní, na zelené motorce, Romanův táta. Ve stoje, aby vzdal památce svého syna čest.

Spousta kamarádů a přátel, kteří se přišli rozloučit a vzdát čest plzeňskému plochodrážníkovi. Po vzpomínce si mohli zatrénovat na dráze. Za řidítka zasedl dokonce i Michael Hádek. I když v civilu bez kombinézy a v běžné botě.

Václav Kvěch svezl svého mladšího brášku. Trénovali mimo jiné Ondřej Smetana, Zdeněk Simota, Petr Chlupáč, František Klier a další.

Byl to prostě den, jak má být. Byl, Romčo, jen a jen pro Tebe! Vzpomínáme!

Foto: Pavel Fišer

Pražané bilancovali i oslavovali

Praha – 3. března
V úterý se v Praze na Markétě po roce konala Výroční členská schůze. Při příchodu po podepsání prezenční listiny se vybíraly členské příspěvky u prvního stolečku. Po krátkém přivítání předsedou Petrem Ondrašíkem, schválení jednacího řádu a komisí přednesl Petr Ondrašík zprávu o činnosti a hospodaření klubu. Po zprávě jiných komisí přišla na řadu veselejší část schůze a před diskusí s otázkami po začátku závodní sezóny, a sice vyhlášení nejúspěšnějších závodníků klubu.

Pražané měli výroční schůzi svého klubu
Daniel Klíma a Petr Chlupáč s Petrem Ondrašíkem

Jako první přišel zastoupit syna Jaroslav Vaníček a pak následovali Daniel Klíma, Petr Chlupáč, Jan Kvěch, Ondřej Smetana, Josef Franc, Zdeněk Holub a Michal Škurla. Na můj dotaz při diskuzi, jak probíhá přestavba stadiónu, odpovídal Pavel Ondrašík, že jsou malé problémy se světly. Po asfaltu by se měl v květnu pokládat už trávník a poté dodělat dráha.

Na další otázku, kde budou závodníci trénovat, reagoval Tomáš Topinka: „Je v jednání Goričan , a kluci si budou moct kluci zatrénovat na sousedních oválech ve Slaném i v Pardubicích.“

Během večera měli všichni k zakousnutí chlebíčky balenou vodu i pivo. Po diskuzi se schůze pomalu začala rozcházet do svých domovů.

Vítězný tým extraligy

Foto: Pavel Fišer

Roman Matoušek se vydal na svou poslední cestu

Slaný – 20. ledna
Už zhruba půl hodiny před posledním rozloučením s Romanem se začali scházet bývalí kolegové a závodníci ve výslužbě, kteří kdyby hned sedli na motorky tak by se z jejich počtu dala jet hned super liga důchodců ve čtyřech mančaftech v plné zbroji. Asi pět minut před jedenáctou byli všichni přítomní vpuštěni do kaple. Po úvodních dvou písních přišla řečnice, která přednesla krásnou řeč o Romanovi Matouškovi.

 

Jak začínal a jaký byl bojovník na dráze i v depu, ale i v životě. Vyzdvihla úspěchy i pády v jeho kariéře. Jaký byl kamarád i parťák. Po krásném proslovu zazněla ještě jedna nebo dvě písně a za obrovského potlesku ve stoje se rakev s mistrem levých zatáček za účasti rodiny a všech přítomných ztratila v dáli na poslední přímé cestě.

Čest jeho památce!

Středeční večer patřil všem mistrům v motocyklovém sportu

Praha – 20. listopadu
Minulou středu se v historické budově Autoklubu konalo vyhlášení mistrů republiky ve všech odvětvích motocyklového sportu. Plochá dráha pochopitelně nemohla chybět, navíc se mezi ostatními jednostopými disciplínami neztratila ani v evropském a světovém měřítku.

 

Vystavené poháry lákaly již před začátkem ceremoniálu

 

Plochodrážní hlouček ve foyer

Úvodní slovo přednesl viceprezident motocyklového sportu Petr Moravec, který všem popřál hezký večer. A nastalo předávání ocenění. Již asi podvacáté byla oceněna ve sportovní mototuristice ve třídě Femine nezdolná Andrea Gurevič, mistra v mužské disciplíně vyhrál její muž Mark.

Následoval trial a poté konečně přišla na řadu plochá dráha, kde se omluvili Wiktor Przyjemski z Polska coby premiant čtvrtlitrů a mistr dlouhán Hynek Štichauer. Chybějícího Michala Škurlu nahradil jeho otec Tomáš. Ten se pochopitelně dostal na pódium také při vyhlašování medailistů z mistrovství Evropy a světa.

Při něm zásluhou stříbrného dlouhodrážního nároďáku, stříbrného týmu v evropských dvojicích, Jana Kvěcha jakožto premianta evropského poháru do devatenácti let a úspěšných kolibříků měla plochá dráha rovněž své zastoupení.

Petr Moravec kráčí okolo pódia s extraligovými šampióny

Zlatým hřebem večera se stalo vyhlášení rytíře motocyklového sportu Vítězslava Marka. Evropský motokrosový šampión v kubatuře 65 ccm si svého času vyzkoušel i plochou dráhu. Stalo se tak v Kostěnicích a pochopitelně řídil svůj terénní, nikoliv plochodrážní stroj.

Závěrečné slovo přednesl Jan Šťovíček, předseda AČR, a pozval všechny do foyer na bohatý raut i občerstvení. Během zbytku večera se mohli všichni fotit s poháry, sponzory i rodiči vedle v sále na jevišti. A postupně hosté opouštěli krásnou atmosféru středečního večera svým odvozem, taxíkem nebo vlakem.

Plohocdrážní mistři pohromadě

Foto: Pavel Fišer

Veteráni se sešli výjimečně až v neděli

Praha – 10. listopadu
Protože sobota kolidovala s jinou akcí v budově Autoklubu, byla tradiční podzimní schůze závodníků veteránů konána až v neděli. Začala úderem desáté hodiny a po třetím zvonění svolávacího zvonu. Ještě předtím se jako vždy vybírali členské příspěvky, členové, kamarádi si mezi sebou si povídali, co nového se stalo za poslední půlrok. A kdo chtěl, dal si pivko, limonádu, kávičku nebo něco lepšího podle svého gusta.

Plochodrážní zastoupení: zleva Jaroslav Lucák, Miroslav Rosůlek, Miloslav Šmída, Jan Hádek a Václav Hejl
Pohled do zaplněného sálu

Začalo se zprávou o činnosti, kterou přednesl předseda Evžen Erban. Dále byla uctěna památka za zesnulé kamarády, kteří nás opustili za poslední půlrok, minutou ticha.

Dalším  bodem dopoledne byla Fůze Klubu při Svazu závodníků veteránů AČR a SZV AČR sloučením. Někteří k této věci měli v diskuzi i připomínky a vyjádřil se k také president  Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Miloslav Šmíd přebírá pohár ke svým osmdesátinám

A nastala ta veselejší část, na níž se těšili všichni jubilanti, protože měli v uplynulém půlroce výročí narození 80, 85 a 90 let.

Po již zmiňované diskuzi, kde se mohl každý svobodně vyjádřit, následovalo rozloučení od presidenta Autoklubu AČR Jana Šťovíčka. Ten všechny pozval na tradiční gulášek jak v prvním patře, tak v přízemí budovy.

Josef Lukšíšk přebírá od Jana Šťovíčka ocenění ke svým pětaosmdesátinám

Foto: Pavel Fišer