Archiv autora: Pavel Fišer

Letošní Zlatá přilba odhalila své první karty

Praha – 21. září
Zlatá přilba města Pardubice je nejstarším kláním plochodrážního světa, ale má i další letité konstanty. Slyne svým štěstím na počasí, a že jí jsou hvězdy nakloněny, svědčí také loňský rok, v němž na poslední chvíli stihla volnější vládní opatření v boji s covidem. Ve své podstatě má každý ročník dvě otázky. Jak bude vypadat startovní listina a jakou podobu mistr klenotnický Pavel Lejhanec dal hlavní trofeji. Odpovědi přinesla včerejší tisková konference v budově AČR na pražské Opletalově ulici.


Tipujte:

Letošní Zlatou přilbu města Pardubice vyhraje:

View Results

Loading ... Loading ...

Pavel Lejhanec prezentuje letošní přilbu

47. Zlatá stuha:

1 Daniel Klíma, CZ
2 Lukas Baumann, D
3 Mikolaj Czapla, PL
4 Anders Rowe, AUS*
5 Miran Praznik, SLO
6 Drew Kemp, GB
7 Petr Chlupáč, CZ
8 David Rempala, PL*
9 Leon Flint, GB
10 Ričards Ansviesulis, LA
11 Anže Grmek, SLO
12 Sebastian Kössler, A
13 Daniel Šilhán, CZ
14 Wiktor Jasinski, PL
15 Mika Meijer, NL
16 Jan Jeníček, CZ
17 Alexander Woentin, S
18 Mario Niedermeier, D

73. Zlatá přilba města Pardubice:

1 Jason Doyle, AUS
2 Max Fricke, AUS*
3 Chris Holder, AZS*
4 Jack Holder, AUS
5 Brady Kurtz, AUS
6 Daniel Gappmeier, A
7 Hans N. Andersen, DK
8 Niels Kristian Iversen, DK
9 Anders Thomsen, DK
10 Timo Lahti, FIN
11 Adam Ellis, GB
12 Chris Harris, GB
13 Max Dilger, D
14 Lukas Fienhage, D
15 Kevin Wölbert, D
16 Norbert Magosi, H
17 Michele Castagna, I*
18 Nicolas Covatti, I
19 Alessandro Milanese, I
20 Francis Gusts, LAT*
21 Patryk Dudek, PL
22 Rune Holta, PL*
23 Jakub Jamrog, PL
24 Bartosz Smektala, PL
25 Viktor Kulakov, RUS*
26 Nick Škorja, SLO
27 Matej Žagar, SLO*
28 Martin Vaculík, SK*
29 Pontus Aspgren, S
30 Luke Becker, USA
31 Broc Nicol, USA*
32 Josef Franc, CZ
33 Petr Chlupáč, CZ
34 Daniel Klíma, CZ
35 Ondřej Smetana, CZ
36 Hynek Štichauer, CZ
R Jaroslav Petrák, CZ
Zlatá krasavice v detailním pohledu

Foto: Pavel Fišer

Den pro Romana Mádyho

Plzeň – 30. května
Smutek, bolest, slzy. Ale i neuvěřitelná hrdost. To jsou pocity, které včera naplnily plochodrážní stadion v Plzni na Borech. Poslední rozloučení s velikým talentem, skvělým synem a výborným kamarádem Romanem Mádym. Samolepky s Romanovým portrétem na maskách motocyklů, dečkách a vestách závodníků, tedy těch nejbližších Romanových přátel.


Spanilá jízda na jeho  počest. Hromada květin u portrétu Romana. V červené Oktávii s vlaječkou s Romanovým portrétem a jménem, zahájila jízdu Romanova maminka. Hned za ní, na zelené motorce, Romanův táta. Ve stoje, aby vzdal památce svého syna čest.

Spousta kamarádů a přátel, kteří se přišli rozloučit a vzdát čest plzeňskému plochodrážníkovi. Po vzpomínce si mohli zatrénovat na dráze. Za řidítka zasedl dokonce i Michael Hádek. I když v civilu bez kombinézy a v běžné botě.

Václav Kvěch svezl svého mladšího brášku. Trénovali mimo jiné Ondřej Smetana, Zdeněk Simota, Petr Chlupáč, František Klier a další.

Byl to prostě den, jak má být. Byl, Romčo, jen a jen pro Tebe! Vzpomínáme!

Foto: Pavel Fišer

Pražané bilancovali i oslavovali

Praha – 3. března
V úterý se v Praze na Markétě po roce konala Výroční členská schůze. Při příchodu po podepsání prezenční listiny se vybíraly členské příspěvky u prvního stolečku. Po krátkém přivítání předsedou Petrem Ondrašíkem, schválení jednacího řádu a komisí přednesl Petr Ondrašík zprávu o činnosti a hospodaření klubu. Po zprávě jiných komisí přišla na řadu veselejší část schůze a před diskusí s otázkami po začátku závodní sezóny, a sice vyhlášení nejúspěšnějších závodníků klubu.

Pražané měli výroční schůzi svého klubu
Daniel Klíma a Petr Chlupáč s Petrem Ondrašíkem

Jako první přišel zastoupit syna Jaroslav Vaníček a pak následovali Daniel Klíma, Petr Chlupáč, Jan Kvěch, Ondřej Smetana, Josef Franc, Zdeněk Holub a Michal Škurla. Na můj dotaz při diskuzi, jak probíhá přestavba stadiónu, odpovídal Pavel Ondrašík, že jsou malé problémy se světly. Po asfaltu by se měl v květnu pokládat už trávník a poté dodělat dráha.

Na další otázku, kde budou závodníci trénovat, reagoval Tomáš Topinka: „Je v jednání Goričan , a kluci si budou moct kluci zatrénovat na sousedních oválech ve Slaném i v Pardubicích.“

Během večera měli všichni k zakousnutí chlebíčky balenou vodu i pivo. Po diskuzi se schůze pomalu začala rozcházet do svých domovů.

Vítězný tým extraligy

Foto: Pavel Fišer

Roman Matoušek se vydal na svou poslední cestu

Slaný – 20. ledna
Už zhruba půl hodiny před posledním rozloučením s Romanem se začali scházet bývalí kolegové a závodníci ve výslužbě, kteří kdyby hned sedli na motorky tak by se z jejich počtu dala jet hned super liga důchodců ve čtyřech mančaftech v plné zbroji. Asi pět minut před jedenáctou byli všichni přítomní vpuštěni do kaple. Po úvodních dvou písních přišla řečnice, která přednesla krásnou řeč o Romanovi Matouškovi.

 

Jak začínal a jaký byl bojovník na dráze i v depu, ale i v životě. Vyzdvihla úspěchy i pády v jeho kariéře. Jaký byl kamarád i parťák. Po krásném proslovu zazněla ještě jedna nebo dvě písně a za obrovského potlesku ve stoje se rakev s mistrem levých zatáček za účasti rodiny a všech přítomných ztratila v dáli na poslední přímé cestě.

Čest jeho památce!

Středeční večer patřil všem mistrům v motocyklovém sportu

Praha – 20. listopadu
Minulou středu se v historické budově Autoklubu konalo vyhlášení mistrů republiky ve všech odvětvích motocyklového sportu. Plochá dráha pochopitelně nemohla chybět, navíc se mezi ostatními jednostopými disciplínami neztratila ani v evropském a světovém měřítku.

 

Vystavené poháry lákaly již před začátkem ceremoniálu

 

Plochodrážní hlouček ve foyer

Úvodní slovo přednesl viceprezident motocyklového sportu Petr Moravec, který všem popřál hezký večer. A nastalo předávání ocenění. Již asi podvacáté byla oceněna ve sportovní mototuristice ve třídě Femine nezdolná Andrea Gurevič, mistra v mužské disciplíně vyhrál její muž Mark.

Následoval trial a poté konečně přišla na řadu plochá dráha, kde se omluvili Wiktor Przyjemski z Polska coby premiant čtvrtlitrů a mistr dlouhán Hynek Štichauer. Chybějícího Michala Škurlu nahradil jeho otec Tomáš. Ten se pochopitelně dostal na pódium také při vyhlašování medailistů z mistrovství Evropy a světa.

Při něm zásluhou stříbrného dlouhodrážního nároďáku, stříbrného týmu v evropských dvojicích, Jana Kvěcha jakožto premianta evropského poháru do devatenácti let a úspěšných kolibříků měla plochá dráha rovněž své zastoupení.

Petr Moravec kráčí okolo pódia s extraligovými šampióny

Zlatým hřebem večera se stalo vyhlášení rytíře motocyklového sportu Vítězslava Marka. Evropský motokrosový šampión v kubatuře 65 ccm si svého času vyzkoušel i plochou dráhu. Stalo se tak v Kostěnicích a pochopitelně řídil svůj terénní, nikoliv plochodrážní stroj.

Závěrečné slovo přednesl Jan Šťovíček, předseda AČR, a pozval všechny do foyer na bohatý raut i občerstvení. Během zbytku večera se mohli všichni fotit s poháry, sponzory i rodiči vedle v sále na jevišti. A postupně hosté opouštěli krásnou atmosféru středečního večera svým odvozem, taxíkem nebo vlakem.

Plohocdrážní mistři pohromadě

Foto: Pavel Fišer