Archiv autora: Pavel Fišer

Veteráni se svou schůzí předběhli Martinova bílého koně s nadílkou sněhu

Praha – 11. listopadu
Jako každý rok i letos se na podzim konala členská schůze klubu závodníků veteránů AČR. Výjimečně letos první bez té jarní. V sobotu měl přijet Martin na bílém koni, ale velké osobnosti našeho motoristického sportu jej předběhly.

Veteráni se v sobotu sešli na své sobotní schůzi | foto Pavel Fišer
Jaroslav Pták starší se do plochodrážního povědomí dostal díky synovi | foto Pavel Fišer

Od devíti hodin se začalo promítáním filmů. Po podepsání prezentační listiny skoro každý rovnou zamířil k platbě členských příspěvků na příští rok. Pro začátek vyzval předseda pan Evžen Erban prezidenta AČR Jana Šťovíčka jen o pár slov, protože si  sem  odskočil od zákroku u zubaře a měl být v klidu.

Dále byla přednesena zpráva o činnosti a hospodaření. Byl podán návrh o zvýšení členského příspěvku o stokorunu, který se bude řešit až na jarní schůzi kvůli jiným připomínkám.

Byla uctěna minutou ticha vzpomínka za zemřelé. Evžen Erban podotkl, že dříve veteránů bývalo kolem 500 a už nás je jen cirka 400. A přišel nejoblíbenější bod sobotního dopoledne, vyhlášení jubilantů a předávání cen poháry nebo plakety. Dámy dostávaly také kytičky.

Miroslav Rosůlek si nezapomněl svůj nezaměnitelný úsměv | foto Pavel Fišer

Z plochodrážní branže patřil k jubilantům devadesátiletý divišovský konstruktér Jaroslav Červinka či Jana Kasperová slavící pětaosmdesátiny. A také o pět let mladší Jaroslav Pták, pochopitelně starší. Dodatečně byl ohodnocen také Miroslav Rosůlek.

Po diskusi se schůze pomalu začala rozpadat, lidé odcházeli na slíbený guláš s chlebíčkem a cibulí, během dopoledne si každý mohl dát pivo, vodu i kávu. Každý  dle své chuti  a v poledne byla schůze úplně ukončena.

Plzeňanům gulášek chutnal – zleva Václav Hejl, Jan Hádek a Jaroslav Lucák | foto Pavel Fišer

Tiskovka odhalila nejen startovní listinu

Praha – 19. září
Úterní tisková konference odhalila podstatnou část startovní listiny letošního Memoriálu Luboše Tomíčka. Do světa se však šířily také další zajímavosti ohledně pražského klasika českého termínového kalendáře.

Tomáš Topinka se svěřoval s plánem připravit trať jako na velkou cenu, aby vyhovoval všem. Václav Milík říkal, že chce bojovat o co nejlepší umístění. Jan Kvěch zase plánuje vylepšit loňský výsledek. Skončil třetí. Pavel Ondrašík vysvětlil, že závod je už od šesti večer, aby děti v ochozech nešly v úterý do školy ospalé.

Aktuální stav startovní listiny Memoriálu Luboše Tomíčka:

1 Celina Liebmann, D
2 Rasmus Jensen, DK
3 Michele Castagna, I
4 Jan Kvěch, CZ
5 Peter Kildemand, DK
6
7 Daniel Klíma, CZ
8 Marko Levišin, UA
9 Szymon Wozniak, PL
10 Petr Chlupáč, CZ
11 Norick Blödorn, D
12 Nick Škorja, SLO
13 Václav Milík, CZ
14 Sebastian Kössler, A
15
16
17 Adam Bubba Bednář, CZ
18 Jaroslav Vaníček, CZ
Tisková konference odhalila první detaily o Memoriálu Luboše Tomíčka | foto Pavel Fišer

Markéta prožila svou výroční členskou schůzi

Praha – 23. února
Plochodrážní stadión na pražské Šestce ve čtvrtek pořádně ožil. Ne, nebojte se, sezóna 2023 navzdory jarní zimě neodstartovala a vy jste žádný závod nezmeškali. To jen členové Auto klubu Markéta mířili na výroční členskou schůzi. Zvolili komise, vyslechli si různé výroční zprávy, zvolili klubové orgány. Stali se svědky ocenění členů a sportovců, vítězného týmu extraligy a mistrovské tituly ve dvěstěpadesátkách a jednadvacítkách. Samozřejmostí bylo občerstvení.

Ocenění sportovci a členové klubu | foto Pavel Fišer

Veteráni se opět sešli na své schůzi

Praha – 5. listopadu
Po dvou letech státních kovidových restrikcí se veteráni začali scházet první listopadovou sobotu do Smetanova sálu v pražské Opletalově ulici 29 v budově Autoklubu. Členů se dorazilo docela dost, i když mnoho z nich už nedorazí nikdy.

 

Foyer plný motoristické historie | foto Pavel Fišer

Po třetím zvonění se úderem desáté hodiny začalo schůzovat. Jako první si vzal slovo předseda klubu Evžen Erban. Následoval projev Jana Štovíčka, presidenta autoklubu, následovaly zprávy o činnosti a poté malá vzpomínka na zesnulé.

A přišel zlatý hřeb dopoledne, na nějž se všichni moc těšili. A sice vyhlášení zasloužilých členů, kteří letos dosáhli věku osmdesáti, pětaosmdesáti či devadesáti let. Z ploché dráhy šlo o osmdesátníka Jaroslava Lucáka či o deset let staršího Milana Wagnera a in memoriam Vasila Celidise, Řeka, který v padesátých letech závodil s vestou Kopřivnice.

Evžen Erban přednáší úvodní slovo | foto Pavel Fišer

V diskuzi se začalo mluvit i o tom, že budova Autoklubu se stavěla v době, kdy nebylo potřeba nějak šetřit, a stavělo se z toho, co v té době bylo za materiál, byť ne moc dobře izolovaný. Padla zde výzva, kdo by chtěl tuto rekonstrukci podpořit z vlastní kapsy.

Hned se postavil jeden člen a dal ze svého první dvě tisícovky. Poté se přidali další včetně presidenta Štovíčka. Během chvilky bylo vybráno asi deset tisíc korun a sponzoři byli ihned zaznamenáni na papír. Během celého dopoledne se stále vybíraly členské příspěvky od všech přítomných.

A po této diskuzi byli všichni pozváni na gulášek s chlebem, pivem, vodou či kávou. Okolo dvanácté hodiny se začali všichni hosté rozcházet a rozjíždět ke svým domovům.

Veteráni se opět sešli na své podzimní schůzi | foto Pavel Fišer