Do Kostěnic dorazil i Josef Franc

Kostěnice – 16. prosince
Svůj poslední letošní trénink včera uspořádal Motoklub Úhřetická Lhota. Z Liberce dorazili Jakub a Karel Matějíčkovi, Náchoda Jiří Kraus se svým synem, kteří měli soutěžní motocykly. Pořadatelský klub byl zastoupen Milanem Moravcem, jemuž v roli trenéra radil Josef Franc, Aleš Duben, Dan Macl, zatímco Jan Vaňátka a Miroslav Kašpar jen přihlíželi.

 

S letošním českým šampiónem se nechal vyfotit také Jiří Kraus mladší

Na kostěnických oválcích burácely motory mezi čtrnáctou a osmnáctou hodinou. Program ovšem nekončil s padajícím soumrakem. Úderem osmnácté Motoklub Úhřetická Lhota v předsálí obecního úřadu svou schůzi, při níž se ohlédl za letošním rokem a stanovil si úkol v nadcházející sezóně uspořádat dva Srandamače v červenci a v srpnu. Před každým z nich budou probíhat soustředění s ohledem na přípravu závodníků.

 

V zimě by klub rád uspořádal Ledový srandamač na slepém rameni Labe v Rosicích nad Labem. Přesný datum bude stanoven operativně s ohledem na závody na ledové dráze, aby se nekřížily termíny, a bude pochopitelně odvislý rovněž od přízně paní Zimy.

 

Pohoda v Kostěnicích vládla i na konci roku

„Z mladých jezdců, které se podařilo získat pro plochou dráhu, můžeme jmenovat dva z rodiny Volánků z Hrobic,“ nechal se slyšet Dan Macl, předseda Motoklubu Úhřetická Lhota. „Jako klub chceme poděkovat sponzorům a to hlavně Josefu Štěpánkovi, který nám pomáhá při pořádání Srandamačů a za zajištění občerstvení na sobotní schůzi.“

 

V Kostěnicích se letos trénovalo naposledy

Foto: Milan Moravec a Jiří Kraus

Čeští ledaři se dostali do zimní pohádky

Örnsköldsvik – 17. prosince
Zatímco šestice českých ledařů v pátek odjela z Fjunesdälenu, Jan Klatovský a Andrej Diviš se vydali v opačném směru. Urazili nějakých dva tisíce kilometrů, aby na konci trasy v Örnsköldsviku u pobřeží Botnického zálivu Baltu ve středním Švédsku nalezli idylku jako vystřiženou z pohádky. Český šampión ji vystihl stručným slůvkem „super“, nicméně podělil se o snímky a video, jež ledařským fanouškům řeknou více než hromada sebekrásněji stylizovaných vět.

Foto a video: Jan Klatovský

Český kalendář vychází z prozatím známých světových a evropských termínů

Pardubice – 16. prosince
Celkem šest bodů mělo na svém programu včerejší jednání Komise ploché dráhy v AČR v Pardubicích, k němuž byly přizvány také kluby působící v českých soutěžích. Jako každý rok byl však nejatraktivnější až ten poslední, a sice kalendář soutěží na rok 2018. Ten byl dnes v kompletní podobě uvolněn ke zveřejnění, byť však nekompletní termíny světových a evropských šampionátů mu do cesty kladou podmínku.

 

Mistr republiky jednotlivců odjede opět z Březolup

„Termíny byly stanoveny a přizpůsobeny v těchto chvílích známým a uveřejněným kalendářům,“ vysvětluje Petr Moravec, předseda sportovní komise, citací textu, který bude zanesen do oficiálního zápisu z včerejšího jednání. „V souladu se závěry našeho sobotního jednání by v případě, že na termín závodu mistrovství republiky jednotlivců nebo extraligy družstev připadl termín závodu, který je v souladu s řády FIM těmto závodům nadřazen, bude vyvoláno dohadovací řízení o změně kalendáře.“

Prozatím chybí termín šampionátu na dlouhé dráze, jenž bude stanoven dodatečně na základě dohody s AMK Mariánské Lázně. Diskutovat s pořadateli musí rovněž Zdeněk Schneiderwind, aby dal dohromady část termínů pro kolibříky.
Oprava: přebor + MR 125 ccm v Plzni se jede 21.7.

Foto: Mirek Horáček