Archiv autora: tisková zpráva bez redakčních úprav

Pět plochodrážníkových životů míří na knižní trh

Praha – 15. května
V těchto dnech vychází kniha Stanislava Urbana s názvem Pět životů. Autor, někdejší vynikající plochodrážní jezdec, ovšem nesepsal čistě svoji autobiografii. V částečně fabulovaném příběhu seznamuje čtenáře se sportovními i osobními osudy závodníka, se všemi jeho vzestupy a pády, štěstím i bolestí. Průvodcem je přitom jeho anděl strážný, který má se svým klientem někdy skutečně obrovské starosti.

Předností díla je spisovatelova dokonalá znalost prostředí, v němž se jeho hrdina pohybuje. Fanoušci v ději určitě odhalí i řadu velkých postav naší plošiny, z nichž někteří už bohužel nejsou mezi námi. Zejména dnešní mladé generaci pak téměř neuvěřitelně bude znít vyprávění o mnohdy bizarních událostech, které protagonista Pěti životů ve své době zažil.

Knihu Pět životů si zájemci mohou objednat na mailové adrese autourban@volny.cz, po začátku sezóny také na prodejních stolcích vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové při závodech. Pakliže to opatření dovolí, jsou v plánu také autogramiády.

Stanislav Urban s Petrem Vandírkem roku 1986 potkal při velikonočním pouťáku v Pockingu

Inzerát Michaely Krupičkové

Doprodávám věci z ploché dráhy. Jedná se o dve kombinézy, kevlar, kůže, obě prakticky nové od Maliniaka, velikost se těžko popisuje, ale měřím 180 cm. K tomu dělanou tašku na věci také od Maliniaka v kůži. Potom boty Daytona vel 44 – odpovídá vel 42 používané a k tomu dvě plechovky. Pak komplet chrániče Forcefield (kolena, boky plus kostrč, lokty, ramena, páteř, hrudník). Přílby Airoh a Troy Lea. Pak takové ty blbosti – brýle, rukavice, Povlaky, hliníkový kufr. Kdyby měl někdo zájem třeba o konkrétní velikosti asi bude lepší, když mě kontaktuje osobně. Není problém mu zaslat velikosti, stav, a cokoliv bude chtít a popřípadě se domluvit na ceně. Telefon je 725310053. Jo ještě bych zapomněla na čísla na záda a vestu.