Stanislav Mělničuk nechal soupeře vybírat a pak jim dal zahrát ukrajinskou hymnu

Kopřivnice – 9. září
Byť se kopřivničtí pořadatelé obávali odlivu diváků z Letního stadiónu kvůli jiným lákavým akcím v nejbližším okolí, mezinárodní závod byl opět zaplaven davy nadšených diváků. Specifika obří dráhy s prakticky stejně rychlými motocykly prakticky vyloučily předjetí mimo první zatáčku, přesto však všichni viděli dramatickou podívanou. Rozhodoval v ní každý bod a například Robert Chmiel vypadl z poslední šance na pomocná kritéria. Něco podobného se stalo i Hynku Štichauerovi, jehož výsledek vzájemného souboje s Hubertem Legowikem vyřadil z přímého postupu do finále. Pardubičan nakonec nepostoupil z poslední šance. Ve finále triumfoval Stanislav Mělničuk, který si na startovní rošt ani nepřišel vybírat startovní místo. Po skvělém startu však dojel do cíle jako první a nechal rozeznít stadión ukrajinskou hymnou, jíž u nás na ploché dráze příliš často neslýcháme. Josef Franc stačil předjet Larse Skupieně a Huberta Legowika, ovšem vedoucího Ukrajince již dohonit nemohl.

Josef Franc, Stanislav Mělničuk a Hubert Legowikstojí na pódiu za zády šťastných pořadatelů
Josef Franc, Stanislav Mělničuk a Hubert Legowik stojí na pódiu za zády šťastných pořadatelů

Josef Franc naznačuje potenciál bojovníka dne

Divácký zájem byl tradičně ohromný
Divácký zájem byl tradičně ohromný

Zájem lidí o dnešní závod byl ohromný. Přitom ve Štramberku byla pouť a další akci pořádali na tatrováckém polygonu. Hlavní tribuna byla plná, lidé seděli také na betonových schodech. Jejich žízeň muselo hasit rovnou pět stánků s pivem. Diváků mohlo dorazit na dva tisíce.

Obrázek mohla nabídnout i dobročinná akce. Z každé prodané vstupenky pořadatelé dávali desetikorunu na léčbu vážně poraněné lyžařky. Nakonec pro Veroniku Fojtíkovou vybrali dvanáct tisícovek. Vezmeme-li v úvahu, že děti do patnácti let vstupné neplatili, ony dvě tisícovky jsou reálným číslem.

Josef Franc si připravuje ideální místo pro start
Josef Franc si připravuje ideální místo pro start

Počasí bylo krásné. Z šestnáctky kontraktovaných závodníků nechyběl nikdo. Po okázalém nástupu, kde byly na odiv vystaveny vskutku netradičně pojaté trofeje pro vítěze, se šlo do ostré akce. Většina rozjížděk měla nezměněné pořadí od startu až do cíle. A pokud se předjíždělo, v drtivé většině v první zatáčce. Jako třeba v rozjížďce s číslem dvě, když Robert Chmiel předčil Patrika Mikela.

Marcin Rempala (žlutá) v souboji s Josefem Francem (bílá)
Marcin Rempala (žlutá) v souboji s Josefem Francem (bílá)

Vyhrál Matěj Kůs, který byl v prvních dvou sériích jedním ze dvou českých vítězů. Tři body naráz dokázal inkasovat už jen Hynek Štichauer, který v první zatáčce v rozjížďce s číslem sedm podjel právě Matěje Kůse. Josef Franc byl dvakrát druhý, ale jasně obecenstvu demonstroval, komu bude dnes patřit pomyslný primát největšího bojovníka.

Hynek Štichauer vede před Matějem Kůsem
Hynek Štichauer vede před Matějem Kůsem

Ve čtvrté jízdě na pražského závodníka odstartoval Marcin Rempala, který nepovolil za celá čtyři kola. Osmou jízdu pak Josef Franc rozjížděl ještě hůře. Odjel až jako třetí. Záhy se však dostal před Ondřeje Smetanu a udeřil na druhého Rempalu, Tomasze. Přitom však musel jako oko v hlavě strážit Ondřeje Smetanu, který se ze všech sil snažil vrátit se nazpět.

Marcin Rempala ujíždí před Ondřejem Smetanou
Marcin Rempala ujíždí před Ondřejem Smetanou

Ondřej Smetana nešetřil bojovností ani ve dvanácté jízdě. Jejím ústředním motivem byl nápor Matěje Kůse na vedoucího Marcina Rempalu. Jenže jeho mladší kolega na něj tlačil zezadu stejně jako prve na Josefa France. Ani v tomto případě vak Ondřej Smetana neuspěl. Nicméně smůle se nevyvaroval ani Matěj Kůs, když hned po přestávce přišel o druhou příčku vinou poruchy motocyklu již ve druhém kole.

 

Jízdu nekončí vlajka s křížem

Lars Skupien vede za sebou Matěje Kůse, Tomasze Rempalu a Joshe Coyna
Lars Skupien vede za sebou Matěje Kůse, Tomasze Rempalu a Joshe Coyna

Josef Franc poté dvakrát vyhrál. Podlehl až v osmnácté jízdě Stanislavu Mělničukovi a stal se vítězem celé základní části a také prvním přímo postupujícím finalistou. Za ním se ovšem rozpoutala mela. Hned sedm závodníků se vešlo do rozpětí dvou bodů. Přitom do finále mohli jenom dva nejlepší a další dva mohli najít nápravu v rozjížďce poslední šance.

Černý Petr nakonec zůstal v rukou Roberta Chmiela, jenž ve startovní listině na poslední chvíli zastoupil Martina Málka, který se v neděli chtěl v Pfarrkirchenu připravovat na finále mistrovství světa dlouhodrážních družstev. Polákovi se v dnešním závodě stala osudná rozjížďka s číslem patnáct.

Za najetí do pásky v jedenácté jízdě pykal Stanislav Mělničuk
Za najetí do pásky v jedenácté jízdě pykal Stanislav Mělničuk

Jezdil poslední za Anne Spaanem, který doposud nesebral z kopřivnického oválu jediný bod. Holanďan Roberta Chmiela uhlídal a na cílové čáře před ním byl o pověstnou cyklistickou galusku. Polský závodník skončil s deseti body stejně, jako měli Stanislav Mělničuk a Marcin Rempala. Avšak oproti nim měl jenom dvě trojky. Slovo smůla mohl ve své mateřštině skloňovat rovněž Hubert Legowik.

Stanislav Mělničuk dohání bodové zpoždění
Stanislav Mělničuk dohání bodové zpoždění

Stal se totiž hlavním aktérem kuriózní situace, která nastala v osmnácté jízdě. Dopředu vystřelil právě Hubert Legowik. Za ním Stanislav Mělničuk, Matěj Kůs a Josef Franc, který se však ještě v průběhu prvního kola dostal před svého klubového kolegu. Matěj Kůs si rychle spočítal, že po předchozím defektu mu do poslední šance nepomůže už vůbec nic.

Matěj Kůs bavil v osmnácté jízdě obecenstvo
Matěj Kůs bavil v osmnácté jízdě obecenstvo

Začal proto bavit obecenstvo, s nímž se loučil jízdou po zadním kole. Sledoval jej i Pavel Matula v roli startmaršála s vlajkou s křížem v rukou. Zjevně ji držel dvě kola a nedal šachovnicový praporek. Hubert Legowik přestal jet. Mohl jen sledovat, kterak se před něj přesypali Stanislav Mělničuk a Josef Franc. Hubert Legowik nakonec stačil dojet ještě alespoň jako třetí.

 

Pražanova finálová stíhačka končí na druhé příčce

Souboj Roberta Chmiela (červená) a Ondřeje Smetany
Souboj Roberta Chmiela (červená) a Ondřeje Smetany

Rozjížďka s číslem osmnáct vnesla závodu nové pořádky. Jeho základní část nevyhrál Hubert Legowik, ale Josef Franc, jak jsme si již řekli. A právě tady Stanislav Mělničuk sebral onu rozhodující trojku navíc, která poslala do jízdy poslední šance jeho a nikoliv Roberta Chmiela.

Podobných zvratů jsme dnes viděli více. Třeba Marcin Rempala v páté jízdě nejprve vystřihnul letmák, aby posléze zůstal stát vinou defektu stroje. Letmý start se povedl v rozjížďce s číslem devět rovněž Larsi Skupienovi. Při repete poté přetrhnul pásku. Za tento incident se dnes nevylučovalo, trestal se trestnou čárou. O patnáct metrů dozadu šel v jedenácté jízdě Stanislav Mělničuk, avšak mladého Poláka poslal ven jeho předchozí startovní přestupek.

Josef Franc zvednul ve finále červený terč
Josef Franc zvednul ve finále červený terč

O štěstí mohl mluvit třeba Norbert Magosi. Ve čtvrtém kole šestnácté jízdy upadl z druhého místa a jeho motocykl zůstal ležet po hrůzostrašném pádu na nafukovacích mantinelech, které však neroztrhla. Fortuna nabídla svůj úsměv i Hynku Štichauerovi. Za zády vedoucího Marcina Rempaly dotíral na Norberta Magosiho, dokud ho na metě těsně nepředjel. I díky tomu chyběl na startovním roštu poslední šance Robert Chmiel, avšak pardubický závodník nikoliv.

Josef Franc (červená) ve finále podjíždí Huberta Legowika (modrá) a Larse Skupiene (žlutá)
Josef Franc (červená) ve finále podjíždí Huberta Legowika (modrá) a Larse Skupiene (žlutá)

Poslední šance však byla pro Hynka Štichauera konečnou stanicí. Zatímco Stanislav Mělničuk vyhrál stylem start – cíl, on jezdil třetí za Hubertem Legowikem. Zkusil pár útoků, které ale nevyšly, takže skončil třetí. Marcin Rempala byl beznadějně poslední a nakonec neprojel ani cílem.

Stanislav Mělničuk míří k vítězství
Stanislav Mělničuk míří k vítězství

Na finále jsme si chvilku počkali. Startovní místa si jeho účastníci vybírali rovnou na startovním roštu a Stanislav Mělničuk si dával na čas. Mezitím Josef Franc zvedl červený terč a Lars Skupien, jenž postoupil jako rovnou jako druhý na pomocná kritéria, sáhl po žlutém. Když Ukrajinec nedorazil, Hubert Legowik ho předběhl a vzal si bílou.

Na Stanislava Mělničuka zbyla modrá dráha. Z ní posléze vystřelil jako blesk. Za sebou měl Huberta Legowika a Larse Skupieně. Josef Franc byl poslední, avšak ještě v nájezdu do druhé zatáčky oba mladé Poláky předjel naráz. Poté stíhal vedoucího Ukrajince. Útočil, útočil, útočil, ale skončil jako tradičně v mistrovství republiky jednotlivců. Druhý.

Josef Franc dokázal ve finále porazit dva Poláky
Josef Franc dokázal ve finále porazit dva Poláky
TOT LaC FIN
1. Stanislav Mělničuk, UA 3 1 0 3 3 10 1. 1.
2. Josef Franc, Praha 2 2 3 3 2 12 2.
3. Hubert Legowik, PL 2 2 3 3 1 11 2. 3.
4. Lars Skupien, PL 3 2 T 3 3 11 4.
5. Hynek Štichauer, Pardubice 1 3 3 2 2 11 3.
6. Marcin Rempala, PL 3 E 3 1 3 10 R
7. Robert Chmiel, PL 2 3 2 0 3 10
8. Tomasz Rempala, PL 2 3 1 2 0 8
9. Matěj Kůs, Praha 3 2 2 E 0 7
10. Norbert Magosi, H 0 3 2 F 1 6
11. Ondřej Smetana, Praha 0 1 1 2 2 6
12. Patrik Mikel, Pardubice 1 0 1 2 2 6
13. Josh Coyne, AUS 1 1 2 1 1 6
14. Martin Gavenda, Praha 1 1 1 0 E 3
15. Anne Spaan, NL (ACCR) 0 0 0 1 1 2
16. Jakub Valkovič, SK 0 0 0 1 0 1

Foto: Mirek Horáček a Miroslav Klimsza

Stanislav Mělničuk se stal nečekaným vítězem
Stanislav Mělničuk se stal nečekaným vítězem

Zdeněk Holub vyletěl na nejvyšší stupínek i do čela přeboru

Plzeň – 9. září
Trénink nestačil ještě ani začít a z patnácti účastníků šestého kola českého přeboru na plzeňských Borech zůstalo jen čtrnáct. Michal Dudek totiž ohříval motocykl, když se z jeho motoru ozvaly nepěkné zvuky věštící zadření. Nakonec triumfoval Zdeněk Holub, který se v rozjížďkách s čísly pět, resp. dvanáct vypořádal od startu s Michalem Škurlou a Zdeňkem Simotou. Michal Škurla hned na úvod odvedl Zdeňka Simotu, což rozhodlo o jeho druhé příčce. Na pódium si brousil zuby rovněž Jaroslav Petrák. Jenže Zdeněk Simota, který v průběhu celého závodu láteřil na kropící sedmsetšestku, v sedmnácté jízdě nezaváhal. Odstartoval na pardubického matadora a nakonec si z vyhlašování odnesl pohár s trojkou.

Michal Škurla, Zdeněk Holub a Zdeněk Simota stojí na stupních vítězů
Michal Škurla, Zdeněk Holub a Zdeněk Simota stojí na stupních vítězů

Zdeněk Holub zůstává neporaženým také po třech sériích

Jaroslav Petrák směřuje k vítězství před zraky Josefa Nováka a Radka Podhadského
Jaroslav Petrák směřuje k vítězství před zraky Josefa Nováka a Radka Podhadského

Michal Škurla má za sebou rekonvalescenci operovaného ramene již více než měsíc. Nicméně vzhledem k okolnostem stál s výjimkou polooficiálního Srandamače v Kostěnicích až do dneška. Svou první ostrou rozjížďku však proměnil celkem v hladký triumf. A to na opačné straně startovního roštu nestál nikdo menší než Zdeněk Simota.

Michal Dudek vysvětluje, proč do dnešního závodu vůbec nenastoupil:

„Myl jsem doma motorku, nastartoval ji a byla bez komprese. Vzal jsem druhou a ta se teď tady zadřela na stojánku. Nahoře to začalo dělat trr, trr.“

Domácí borec vystřelil zároveň s letem pásky, nicméně Michal Škurla jej objel v prvním oblouku. Svůj druhý triumf dodal v rychlém sledu v rozjížďce s číslem osm. Triumfoval v ní stylem start – cíl před Jaroslavem Petrákem, jenž prve ve druhé jízdě objel v první zatáčce Josefa Nováka a dorazil k šachovnicové vlajce v rukou Petra Vaice s náskokem celé roviny.

Zdeněk Holub jezdí před Zdeňkem Simotou
Zdeněk Holub jezdí před Zdeňkem Simotou

Po dvou sériích se Michal Škurla dělil o post leadera aktuální klasifikace se Zdeňkem Holubem. Ten se na vítěznou cestu vydal ve čtvrté jízdě, kde v nájezdu do první zatáčky minul Davida Pacalaje. Hned po přestávce vypálil do vedení před Zdeňka Simotu.

Jihočeský závodník v plzeňské vestě takový vývoj nechtěl vůbec připustit. Ke konci rozjížďky začal ukrajovat z náskoku, který si pražský junior vytvořil. V posledním okruhu udeřil naplno, ale v nájezdu do první zatáčky se mu nepodařilo převzít vedení. Jediným výsledkem jeho snahy se stalo, že Zdeněk Holub zbystřil pozornost, zrychlil a projel cílem jako vítěz podruhé.

David Pacalaj jezdí před Petrem Chlupáčem
David Pacalaj jezdí před Petrem Chlupáčem

Ani ve třetím případě neměl Zdeněk Holub zrovna lehkou úlohu. Ve dvanácté jízdě startoval od vnitřního okraje, přičemž hned po své pravici měl Michala Škurlu. Start znovu rozhodl úplně všechno. „Byli jsme tam stejně, ale nic jsem na něho nevymyslel,“ komentoval Michal Škurla další sólo svého klubového kolegy.

 

Trojka z pódia přišla o body jen mezi sebou

Martin Mejtský odvedl Filipa Hájka
Martin Mejtský odvedl Filipa Hájka

I když Zdeněk Holub osaměl na hrotu aktuální klasifikace, špička zůstávala vyrovnaná i nadále. Osmi body disponoval také Jaroslav Petrák. Po jediné prohře s Michalem Škurlou vyhrál jedenáctou jízdu před Filipem Hájkem, jemuž se evidentně vymstilo laborování s nastavením svého motocyklu.

Petr Chlupáč mohl jen litovat, že na něho v šesté jízdě odstartoval David Pacalaj. V rozjížďce s číslem tři se totiž blýsknul vítězstvím nad Martinem Mejtským. Na druhou stranu mohl jen přihlížet duelu obou svých vedoucích klubových kolegů ve dvanácté jízdě. A tak nebýt ztráty se svým slovenským vrstevníkem, měl by po třech sériích sedm bodů stejně jako Martin Mejtský a Zdeněk Simota.

Zdeněk Simota láteří nad množstvím vody na ovále:

„Zapomněli mi říct, abych si vzal nafukovací kruh nebo plavací křidýlka. Kdyby to bylo rovný, šlo by to. Ale je to děravý, nadává celý depo a já jedu pětkrát po úpravě!“

Zdeněk Simota vede před Martinem Mejtským a Radkem Podhadským
Zdeněk Simota vede před Martinem Mejtským a Radkem Podhadským

Zdeňku Simotovi se na start deváté jízdy vůbec, ale vůbec nechtělo, když viděl vodu stříkající z kropičky. Nakonec však vystřídal na čele Martina Mejtského ještě před prvním obloukem. Pardubičan neměl být dneska spokojený, byť prve v sedmé jízdě hladce vyhrál před Filipem Hájkem. Jeho chmury prohloubila rozjížďka s číslem čtrnáct.

V jejím čele se usadil Zdeněk Holub, jenž na cestě za svým čtvrtým triumfem, odvrátil všechny útoky Jaroslava Petráka. Martin Mejtský přitom trčel až za nimi a s celkovými osmi body na kontě začínal tušit, že se na vyhlášení vítězů nepodívá ani dnes. Rovněž šance Jaroslava Petráka se zmenšovala. Předchozí třináctou jízdu totiž hladce vyhrál Zdeněk Simota, čímž srovnal desetibodový krok s pardubickým matadorem.

Sindy Weber má za sebou Milana Dobiáše
Sindy Weber má za sebou Milana Dobiáše

Rozjížďka s číslem sedmnáct nabídla jejich vzájemnou konfrontaci. Zdeněk Simota vyhrál stylem start – cíl. Jaroslav Petrák musel v první zatáčce pacifikovat Petra Chlupáče, který se cpal dopředu spodní stranou první zatáčky. Tím pádem skončil o bod za třináctibodovým Zdeňkem Simotou.

Josef Novák líčí svůj pád v rozjížďce s číslem patnáct:

 „Chlup to dal pode mě, já chtěl nad něj. Kousek mě to vytáhlo, byl tam materiál, tak jsem to složil, abych to nevzal rovnou do nafukovaček.“

Jedno z klíčových vítězství Zdeňka Holuba bylo nad Michalem Škurlou
Jedno z klíčových vítězství Zdeňka Holuba bylo nad Michalem Škurlou

Devatenáctá jízda nakonec rozhodla celý závod. Zdeněk Holub v ní po startu přistřihnul křidélka Filipu Hájkovi, jehož prve nabudil vítězný souboj s Josefem Novákem, který skončil Pardubičanovým pádem ve druhé zatáčce. Zdeněk Holub tím pádem nepoznal hořkost porážky a mohl se těšit, jak zamává z nejvyššího stupínku pódia.

Na poslední jízdě zůstalo řešení, zda se Michal Škurla bodově vejde mezi něho a Zdeňka Simotu. Pražský navrátilec kraloval předtím šestnácté jízdě. A rovněž nyní neomylně zamířil do čela před Martina Mejtského, aby se mohl radovat z druhé příčky. Pódium si tedy rozebrali závodníci, kteří prohráli jen mezi sebou.

 

Hlasy z depa

Zdeněk Holub neprohrál jedinou rozjížďku
Zdeněk Holub neprohrál jedinou rozjížďku

„Pěkný, pár bodů jsem utrh‘,“ pochvaloval si Zdeněk Holub. „Snad vyhraju celej‘ přebor, když to vyjde, byl bych přeborník zase po pěti letech. Dneska dobrý až na to, že to bylo překropený. Počasí taky vyšlo, závody pěkný.“

Michal Škurla zažil vcelku povedený oficiální comeback
Michal Škurla zažil vcelku povedený oficiální comeback

„Šlo to suprově,“ liboval si Michal Škurla. „A na tu jednu jízdu. Byli jsme tam s Holubínem od startu, nic jsem nevymyslel a dopadlo to stejně. Je to můj letos první ofiko závod, pocity jsou dobrý, jsem připravenej‘ na zbytek sezóny. Moc toho nezbylo, ale pojedu, kde se bude dát.“

„Zaplaval jsem si, zaplaval,“ usmíval se Zdeněk Simota hořce nad připomínkou svých předchozích stížností. „Drába by nebyla špatná, kdybych nechyt‘ každou jízdu po úpravě. Dneska jsem si zazávodil sám se sebou. Kdybych se aspoň pěkně svez‘, nejsem nasranej‘.“

Jaroslav Petrák jede před Filipem Hájkem
Jaroslav Petrák jede před Filipem Hájkem

„Dobrý, bavilo mě to,“ rozhovořil se Jaroslav Petrák. „Sice jsem nepočítal, že bych moh‘ skončit na bedně, a proto mi to štve, že mi to uteklo o bodík. Tak jsem dával zelenou mládí, nechtělo se mi to tam nad ně vsazovat. Ale jo, jsem spokojenej‘, i když brambora, tak dobrý.“

„Špatný,“ vraštil čelo Martin Mejtský. „Deset bodů je sice hezký, ale mohlo bejt‘ víc. Špatný, o tréninku špatný, začátek špatný, něco se povedlo, ale špatný. O tréninku mi to nesedlo, změnil jsem nastavení a pral se s dráhou. Uvidíme, snad to bude lepší zejtra v Murecku.“

Filip Hájek experimentoval příliš
Filip Hájek experimentoval příliš

„Mohlo to bejt lepší jako vždycky,“ nechal se slyšet Filip Hájek. „Trápil jsem se hodně na startech. Něco jsem zkoušel jinýho a nevyšlo to. Vrátil jsem se k tomu, co funguje. Ale až v půlce závodu a to bylo pozdě.“

„Stále to není, co bych si představoval,“ neskrýval David Pacalaj. „Aby se mi jelo dobře a doladil jsem styl. Bylo to děravé, ale dalo se to. Začátek byl dobrý, nakonec chybělo pár bodíků.“

Petr Chlupáč litoval svého horšího závěru
Petr Chlupáč litoval svého horšího závěru

„Dráha byla taková, jaká byla,“ odpovídal Petr Chlupáč šalamounsky. „První dvě jízdy byly hezký, pak už to šlo nějak dolů. Ale snažili jsme se a dalo do toho všechno. Jenže to nešlo…“

1. Zdeněk Holub, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Michal Škurla, Praha 3 3 2 3 3 14
3. Zdeněk Simota, Plzeň 2 2 3 3 3 13
4. Jaroslav Petrák, Pardubice 3 2 3 2 2 12
5. Martin Mejtský, Pardubice 2 3 2 1 2 10
6. Filip Hájek, Praha 1 2 2 3 2 10
7. David Pacalaj, SK – Žarnovica 2 3 1 2 1 9
8. Petr Chlupáč, Praha 3 2 1 2 1 9
9. Josef Novák, Pardubice 2 1 3 F 0 6
10. Sindy Weber, D – Liberec (ACCR) 0 E 2 0 3 5
11. Radek Podhadský, Plzeň 1 1 F 2 1 5
12. Milan Dobiáš, Chabařovice (250 ccm) 1 1 1 1 0 4
13. Václav Kvěch, Praha 1 1 – 1 0 3
14. František Klier, Divišov 0 0 0 0 2 2

Poznámka: Michal Dudek nenastoupil do závodu, protože při ohřívání motocyklu před závodem zadřel motor

Zdeněk Holub si vykročil do čela aktuální klasifikace přeboru
Zdeněk Holub si vykročil do čela aktuální klasifikace přeboru

Průběžné pořadí seriálu:

PCE CHA KOP PLZ LIB BŘE PLZ TOT
5.4. 11.6. 25.6. 8.7. 15.7. 22.7. 9.9.
1. Zdeněk Holub 22 25 25 20 25 117
2. Zdeněk Simota 18 22 18 22 20 100
3. Ondřej Smetana * 25 22 22 25 94
4. Filip Hájek * 16 (8) 16 14 18 14 78(86)
5. Jaroslav Petrák * 18 6 12 18 54
6. Martin Mejtský 12 16 10 16 54
7. Josef Novák 18 7 12 8 8 53
8. Petr Chlupáč 12 2 7 14 10 45
9. Martin Málek * 20 20 40
10. Jan Kvěch * 10 12 4 10 36
11. Martin Gavenda * 14 3 16 33
12. Václav Kvěch 4 6 10 8 4 32
13. David Pacalaj * 10 1 0 7 12 30
14. Sindy Weber * 7 5 0 5 5 7 29
15. Josef Franc 25 25
16. Radek Podhadský 14 4 NC 6 24
17. Michal Škurla 22 22
18. Patrik Mikel * 20 20
19. Hynek Štichauer * 20 20
20. Pavel Čermák * 6 4 3 6 19
21. Michal Dudek * 16 NC 16
22. František Klier 5 6 1 3 15
23. Jakub Valkovič * 7 8 15
24. Anne Spaan 14 14
25. Filip Šifalda 8 8
26. Daniel Šilhán 5 2 7
27. Milan Dobiáš 5 5
28. Krzyzstof Nowacki 3 3
NC Piotr Dziatkowiak *
NC Michal Tomka *
NC Karel Kadlec *
NC Václav Milík *
mimo soutěž:
Alessandro Borgia, B NC
Norbert Magosi, H NC
Milen Manev, BG NC
Denis Fazekas, H NC
Andrei Popa, RUM NC NC

Poznámka: * účastník závodu v Pardubicích zrušeného bez náhrady; Radek Podhadský dorazil na závod do Březolup až po jeho začátku, Michal Dudek odstoupil ze zářijového závodu v Plzni před tréninkem; dle řádů se počínaje čtvrtým závodem do průběžného pořadí každému jezdci počítá 75 procent závodů zaokrouhlených nahoru

 

Foto: Terezie Nádraská a Antonín Škach

Bartosz Smektala dotáhl svého nešťastného krajana

Güstrow – 8. září
Pátek přivítal účastníky druhého finále světového šampionátu v Güstrowě nevlídnou a deštivou tváří. Těžká dráha byla posléze svědkem mnoha pádů, který v rozjížďce s číslem devatenáct postihnul rovněž Eduarda Krčmáře. V semifinále upadl i suverén z prvního kola Maksym Drabik, který si přitom zlomil klíční kost. Triumfoval Bartosz Smektala, který svého krajana před pardubickým vyvrcholením série dotáhl na jediný bod. Na stupních vítězů mu dělali společnost Robert Lambert a Brady Kurtz.

Robert Lambert, Bartosz Smektala a Brady Kurtz stojí na stupních vítězů
Robert Lambert, Bartosz Smektala a Brady Kurtz stojí na stupních vítězů

 

1. Bartosz Smektala, PL E 2 3 3 2 2 3 15
2. Robert Lambert, PL 1 3 1 3 2 3 2 15
3. Brady Kurtz, AUS 3 2 3 3 3 3 1 18
4. Kacper Woryna, PL 1 3 1 2 2 2 0 11
5. Max Fricke, AUS 2 3 2 3 3 X 13
6. Andreas Lyager, DK 2 3 2 1 2 1 11
7. Maksym Drabik, PL 3 2 F 2 3 X 10
8. Dimitri Berge, F 2 1 2 2 1 1 9
9. Dominik Kubera, PL 3 1 3 0 0 7
10. Eduard Krčmář, CZ 3 0 3 0 F 6
11. Jack Holder, AUS E 1 1 1 3 6
12. Alexander Woentin, S 1 2 0 2 0 5
13. Michael Härtel, D 2 T 0 1 1 4
14. Jevgenij Kostigovs, LAT 1 1 1 F 1 4
15. Patrick Hansen, DK 0 0 2 0 1 3
16. Lukas Fienhage, D 0 0 0 1 0 1
17. Dominik Möser, D (res) 0 0
18. Lukas Baumann, D (res) DNR

 

Průběžné pořadí seriálu:

1. Drabik 31, 2. Smektala 30, 3. Fricke 28, 4. Lambert 24, 5. Kurtz 24, 6. Lyager 19, 7. Kubera 17, 8. Holder 17, 9. Woryna 16, 10. Kostigovs 15, 11. Berge 14, 12. Krčmář 11, 13. Woentin 8, 14. Hansen 7, 15. Härtel 4, 16. Fienhage 4, 17. Karczmarz 4, 18. Drozdz 1, 19. Zgardzinski 1.

Foto: tiskový servis FIM