Češi v akci 241

Léto se jakoby mávnutím kouzelného proutku proměnilo v čistokrevný podzim. Plochodrážní sezóna se dostává ke svému konci, více a více šampionátů se uzavírá a závodníci stále častěji myslí na zimní přestávku. Platí to i pro Čechy a Slováky, kteří se v uplynulém týdnu objevili v akci ve Švédsku, Německu a Polsku, přičemž pouze déšť zabránil rozšíření těchto destinací také na Maďarsko.

 

Také Michal Škurla přijel do Divišova rovnou z Wittstocku
Také Michal Škurla přijel do Divišova rovnou z Wittstocku

Ani v úterý se nemohl konat odložený závod semifinálové části play-off švédské Elitserien. V dalším náhradním termínu ve čtvrtek již všechno klaplo. VMS Elit Vetlanda doma doslova rozdrtila Rospiggarnu 60:30 a celkovým poměrem skóre 106:74 postoupila do finále, v němž se zítra a pozítří utká o titul se Smedernou Eskilstuna. Martin Vaculík ve čtvrtek inkasoval osm bodů se dvěma bonusy (3 1 2 2).

V pátek večer se ve Wittstocku konal mezinárodní pouťák s retro názvem Pohár míru a přátelství. Vyhráli Dánové o tři body před Poláky a sedmi před Němci. Český kvartet uzavíral se šesti body řadu a v Divišově nikdo z jeho členů nechtěl předchozí večer ani komentovat. Bodové zisky nejlépe vysvětlí proč – Matěj Kůs (R 0 1 R R), Patrik Mikel (0 0 0 0 1), Michal Škurla (0 0 1 0 0) a Zdeněk Holub (1 0 1 1 0).

Václav Milík skončil v polské extralize druhý
Václav Milík skončil v polské extralize druhý

Sobotní Divišov jen jakoby zázrakem unikl řádění dešťových kapek. Takové štěstí v sobotu neměli v Nagyhalaszu, kde druhým kolem měla pokračovat maďarská týmová soutěž, v níž se v barvách celku Arenamoto Speedway Vasad měl objevit i Patrik Búri. Včera se kvůli dešti nekonala ani odveta boje o polský extraligový bronz Zielona Gora vs. Gorzow.

Verdikt o titulu však padnul. Wroclaw doma remízovala s Lesznem 45:45 a tak ve své podstatě rozhodl první duel, protože součtem skóre 94:86 vyhrálo Leszno. Václav Milík pro wroclawský tým inkasoval tři body s jedním bonusem (0 1 2 0).

Ilustrační foto: Karel Herman