Čtvrtlitrovou novinku zažijeme napřesrok rovněž v Praze

Stockholm – 22. září
Před dnešním tréninkem na švédskou velkou cenu čeká švédské závodníky v sedlech dvěstěpadesátek tréninkový kemp, který na stockholmském stadiónu povede bývalý anglický závodník Oliver Allen. Podobnou novinku letos hostil už britský Cardiff a dánský Horsens, čeští závodníci by se jí měli dočkat příští rok.

 

Novopečený světový čtvrtlitrový šampión Jonas Knudsen absolvoval akademii v Horsensu
Novopečený světový čtvrtlitrový šampión Jonas Knudsen absolvoval akademii v Horsensu

Tréninkové kempy dvěstěpadesátek by měly v sezóně 2018 být součástí třech nebo čtyřech velkých cen. Podle informací Pavla Ondrašíka ji má přislíbenou také pražská Markéta. Ovšem sportovní šéf pražského klubu se nechtěl pouštět do žádných dalších detailů.

Potěšitelným faktem je ovšem, že česká plochá dráha nastoupila do dvěstěpadesátkového vlaku ještě dříve, než jeho strojvůdci dali na kontroléru pořádný švunk. Již předloni VV SPD prozíravě nechal motocykly kubatury 250ccm závodit s pětistovkami včetně zachování věkových limitů. A letos v červenci jsme v Kopřivnici zažili jejich první samostatný šampionát.

S dvěstěpadesátkou mezi půllitry závodil také Petr Chlupáč
S dvěstěpadesátkou mezi půllitry závodil také Petr Chlupáč

Jiří Štancl šel ještě dále se svým návrhem speciálních rozjížděk dvěstěpadesátek v extralize. Letos s podobnou myšlenkou přišel Jaroslav Lucák. Trenér Plzně, která se možná vrátí na extraligovou scénu v koalici se Slaným, přitom už před více než čtyřiceti lety stál za projektem zvláštních jízd juniorů ve všech našich ligách.

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

Kostěnickou sezónu ukončí rozlučka

Úhřetická Lhota – 22. září
Třetím letošním Srandamačem závodní motory na kostěnickém závodišti rozhodně neumlkly. V září zde proběhly dvě akce tréninkového charakteru. A sezóna bude uzavřena rozlučkou, které je naplánována na sobotu 21. října. Začátek bude úderem čtrnáctí a o čtyři hodiny později bude posezení pro všechny fandy v předsálí obecního úřadu v Úhřetické Lhotě.

 

První zářijový víkend patřily Kostěnice flat tracku. Soustředění pod vedením Aleše Plecháče a Jiřího Krause se zúčastnilo celkem třináct závodníků. A vůbec poprvé dorazili i borci ze Slovenska.

Vyhlášené pořadí bylo: 1. Aleš Plecháč, 2. Jiří Kraus, 3. Pavol Pučko, 4.Vladimír Danko, 5.Michal Hloušek, 6.Martin Horák, 7.Jakub Matějíček, 8.Daniel Plecháč, 9. Jiří Kraus, 10. Marek Holub, 11. Tomáš Kis, 12. Jiří Slezák, 13. Aleš Duben.

Do akce se dostali také plochodrážníci Motoklubu Úhřetická Lhota Stanislav Buňka, Michal Krejčí, Mirek Kašpar a Dan Macl. Ti spolu s dalšími trénovali hned následující sobotu pod trenérskou taktovkou Lukáše Drymla, z něhož přímo sálala chuť usednout také za řidítka.

Do Kostěnic přijel trénovat Lukáš Dryml
Do Kostěnic přijel trénovat Lukáš Dryml