Jason Crump vyučoval při Zlaté přilbě

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Pardubice – 15. října
Jason Crump vyhrál dnes odpoledne osmapadesátý ročník Zlaté přilby města Pardubic. Úřadující mistr světa opanoval čtvrtfinále a navzdory jednomu semifinálovému zaváhání hladce pronikl do velkého finále. Tady naměřil dánské dvojici Hans Andersen – Nicki Pedersen. Nejlepší z českých závodníků se stal domácí Marián Jirout. Jeho úspěšná pou závodem od vylučovacích skupin se zastavila v malém finále. Pardubický borec v něm dojel třetí za Kennethem Bjerre a Fredrikem Lindgrenem. Filip Šitera s Lubošem Tomíčkem se dokázali probít do čtvrtfinálové úrovně, kde vypadli stejně jako nasazení Hynek Štichauer a Richard Wolff s Matějem Kůsem zaskakující za Simona Steada, resp. Andrease Jonssona. Mezi smolaře závodu patřili Josef Franc a Jaroslav Petrák. Pražan vypadl ve vylučovací skupině kvůli přetrženému řetězu. A domácí závodník, který naskočil do závodu za zraněného Martina Smolinskeho, před svým prvním nedělním startem zadřel motor.

Splněné i nesplněné naděje
Sobotní program nemohl začít z českého úhlu pohledu lépe. Filip Šitera hned na úvod vyhrál, Josef Franc a Luboš Tomíček jej vzápětí následovali druhými místy a Marián Jirout byl třetí. Do úspěšného konceptu nezapadl prakticky jen Jaroslav Petrák. V rozjížďce s číslem jedna jej šachovnicový praporek přivítal na posledním místě.

To měl ještě pardubický matador na svých zádech náhradnické číslo R1. Nicméně už se vědělo, že jej v neděli vymění za sedmnáctku. Martin Smolinski totiž při tréninku upadl ve zrádné koleji v zatáčce u depa a byl v bezvědomí převezen do nemocnice. Tomografické vyšetření naštěstí neodhalilo žádné zranění, nicméně Němec musel na svou účast ve Zlaté přilbě rezignovat.

Jenže Jaroslavu Petrákovi nebyl závod evidentně souzen. Před pátou jízdou sjel pouze z kopečka z depa na ovál. Pohledem přivolal svého otce v roli mechanika. Společně chvilku laborovali nad motorem, aby nakonec pardubický závodník jen rezignovaně mávnul rukou.

„Asi čep na pístu, jsou tam dírky,“ vysvětlil Jaroslav Petrák, co stálo za jeho technickou smůlou. „Je to škoda. Víc uvidíme, až to rozděláme. Ladilo se, ladilo, až se přeladilo.“

Zatímco Jaroslav Petrák ve svém depu mudroval nad ztichlým GM, Filip Šitera se stal vítězem první vylučovací skupiny. Zatímco v sobotu se musel do čela prodírat vnitřní stranou první zatáčky, tentokrát úřadoval ve stylu start – cíl. „Vůbec to nekropěj‘,“ stěžoval si po svém návratu do boxu, aby vzápětí magazínu speedwayA-Z popsal své vítězství. „Myslel jsem si, že start byl zkurvenej. Ale z tý jedničky jsem tam s nima byl. Udělal jsem jim, co oni mně včera při semifinále Zlatý stuhy!“

Filip Šitera předčasně vyhrál, Jaroslav Petrák musel balit, ale jinak mohl před poslední jízdou postoupit kdokoliv. Díky triumfu v rozjížďce s číslem devět skončil druhý zkušený Slovinec Izak Šantej. Attila Stefani se v první zatáčce dostal před Roberta Haupta. Nakonec mu to však nebylo pranic platné. Němce hned v dalším oblouku předčil i Alessandro Milanese. A v Italův prospěch hovořil lepší výsledek nezapočítané jízdy.

Ve druhé vylučovací skupině byl jediný Čech Marián Jirout. V sobotní druhé jízdě se během třech kol probil na třetí příčku. Své nedělní účinkování pak rozehrál suverénním vítězstvím. Vzhledem ke slabším výkonů Zbigniewa Sucheckeho, Fritze Wallnera a Jannicka de Jonga si s osmi body mohl dovolit luxus vynechání třetí jízdy.

Podobně na tom byl i Fredrik Lindgren, dvakrát druhý. Zato Stanislaw Burza, vítěz úvodní jízdy, v rozjížďce s číslem osm o kousíček zaostal za švédským juniorem. A tudíž musel na dráhu do třetice potvrdit svůj postup. Po chybě v poslední zatáčce málem přišel o jisté vítězství. Ale situaci dokázal ustát.

Nečekaná ztráta čekala české barvy ve třetí vylučovací skupině. Josef Franc vybojoval v sobotu druhé místo za Slovincem Jernejem Kolenkem. Ovšem nakonec mu to na postup nestačilo. V rozjížďce s číslem sedm mu vůbec nevyšel start. A od roštu za ním odjížděl jedině obrýlený Matia Carpanese.

Na konci prvního kola jel Josef Franc poslední. V nájezdu do třetího okruhu přece jenom Italovi vrátil předjetí. Jedenáctá jízda pak pro Pražana byla existenční záležitostí. Po rychlém startu jej sice během pár metrů překonali Krzysztof Kasprzak i Matia Carpanese, avšak i tři body by stačily na postup.

Jenže v první zatáčce druhého kola musel Josef Franc zastavit. „Prasknul řetěz,“ cedil zklamaný závodník skrz zuby. „Další komentář nebude!“ Nutno dodat, že šlo o nejsmolnější vyřazení celé Zlaté přilby. Vedle Krzysztofa Kasprzaka a Jerneje Kolenka, kteří si mezi sebou rozdělili tři vítězství, se do čtvrtfinále dostal i Robert Barth. Němcovi v předposledním závodě kariéry k tomu stačila jen dvojice třetích míst a Josef Franc měl jen o bod méně.

Vedle Jaroslava Petráka byl Josef Franc nakonec jedinou českou ztrátou ve vylučovacích skupinách. Z té čtvrté se totiž podařil postup Luboši Tomíčkovi. Na ovále se objevil dvakrát a pokaždé se musel sklánět pouze před Juricou Pavlicem. V sobotní rozjížďce s číslem čtyři ho Chorvat objel v první zatáčce, v nedělní osmé jízdě mu uletěl už po startu.

Osm bodů garantovalo Pražanovi postup, stejně jako deset bodů Juricovi Pavlicovi vítězství ve skupině. Chorvat se však přesto objevil také na startu dvanácté jízdy. Na začátku posledního kola však musel kvůli defektu odstoupit ze druhého místa.

Čtyři body tak zdědil Steve Johnston. Sympatický Australan, který si nenechal ujít v roli diváka páteční baráž, měl v Pardubicích za sebou nejen nezaviněnou kolizi s Guglielmo Franchettim, ale především dvě třetí místa. Pokaždé za sebou nechal Sandora Tihanyiho. Nicméně ostřílený Maďar nyní vyhrál ve stylu start – cíl a postup byl jeho.

Marián Jirout do semifinále
Tři Češi dokázali najít svou cestu do čtvrtfinále z vylučovacích skupin. Hynek Štichauer byl přímo nasazen, navíc se našla příležitost i pro další dva. Richard Wolff přijel do Svítkova už v sobotu, aby zastoupil Simona Steada. Matěj Kůs si po sobotním pódiu při Zlaté stuze vzhledem ke své bolavé noze plánoval pouze několik svezení v roli náhradníka. Nakonec se však přepočítal. Andreas Jonsson vůbec nebral organizátorům telefony. Pražský junior nakonec dostal vestu s šestadvacítkou, která byla původně připravena pro Švéda.

Do první vylučovací skupiny se dostali Marián Jirout s Filipem Šiterou. Pardubický borec svým vystoupením připomněl, že už dvakrát v minulosti byl nejlepším českým jezdcem slavného závodu. Ve třinácté jízdě se jako klíště držel vedoucího Scotta Nichollse, aby celá čtyři kola dokázal hlídat Hanse N. Andersena.

Ani v rozjížďce s číslem sedmnáct se ve společnosti elitních závodníků seriálu Grand Prix neztratil. Nyní vyhrál Hans N. Andersen. Marián Jirout, profitujícího z rychlého motoru od Aleše Drymla, na něho marně zaútočil vnitřkem první zatáčky. Nakonec se soustředil na udržení druhého místa. Zato Scott Nicholls to měl složitější. Teprve ve druhém kole předčil Roberta Bartha.

Před třetí rozjížďkou skupiny vznikla zajímavá situace. Marián Jirout, Hans N. Andersen a Scott Nicholls měli shodně osm bodů a postup v kapse. Jakousi jízdu útěchy loučících se závodníků vyhrál Robert Barth před Christianem Hefenbrockem a Filipem Šiterou.

„Měl jsem silnou skupinu,“ uvědomoval si realitu svého vyřazení Filip Šitera. Blýsknul se půlkolovým vedením v úvodní čtvrtfinálové rozjížďce, než se přes něj soupeři přesypali. „Na poslední jízdu jsem chtěl zkusit druhou motorku, ale chtělo to o zub dolů. Možná by to bylo lepší. Jsem spokojenej, ale chtěl jsem víc. Není to špatný, ale vždycky mě chybí kousek. Dráha byla skoro jako včera a vůbec to nekropili.“

Husté síto krásného závodu
Shodou okolností jsme se po Mariánu Jiroutovi už žádného dalšího českého postupu nedočkali. Ve druhé skupině si jako uzurpátor počínal Nicki Pedersen. Exmistr světa se v rozjížďce s číslem čtrnáct probil do čela přes Fredrika Lindgrena a Juricu Pavlice. V další sérii už triumfoval ve stylu start – cíl.

Také tentokrát projel cílem jako druhý Fredrik Lindgren. By měl semifinále už v kapse, vyjel na ovál i potřetí. Na postup si dělal čáku především Jurica Pavlic, ale bez nadějí nemusel být ani Hynek Štichauer. Ten by ovšem musel rozjížďku s číslem dvaadvacet vyhrát.

Smělý záměr se však ukázal být jen teorií. Pardubickému jezdci nevyšel start a během čtyř kol stačil překonat pouze Izaka Šanteje a Richarda Wolffa. „Nedoufal jsem v postup,“ nezastíral Hynek Štichauer o chvilku později. „A taky to nedopadlo. Ale držel jsem krok. Dělám ještě spoustu chyb. Budu na tom muset pracovat. Byla to moje první Přilba, tak třeba za rok…“

A jak své krátké vystoupení ve Zlaté přilbě viděl Richard Wolff? „Radši bych jel od začátku a postoupil,“ komentoval Pražan okolnosti svého zařazení do startovní listiny. „Závod byl dobrej. Ale včera jsem zadřel a dnes musel spoléhat na jedinou motorku. Bylo to pomalý, Hynek mě na rovince třikrát předjížděl. Dneska to bylo málem na odstrkování. Měl jsem čest se svézt na Mitchově Stadiónu a bylo to stejný. Za výkon se stydím, ale nedá se svítit.“

Nadějně si počínal také Luboš Tomíček ve třetí skupině. Začal nejlepším startem. A Leigh Adams si od prvního výjezdu až do cílové rovinky úvodního kola na Pražanovi vylamoval zuby. Ve druhém kole se však u světelného tabule přece jen prosadil Australan. A nakonec ke všemu Krzysztof Kasprzak podjel Kennetha Bjerre, aby z jedné vody na čisto vzal i Luboše Tomíčka.

Díky třem bodům však ještě nemuselo být nic ztracené. Jenže v rozjížďce s číslem devatenáct se Luboš Tomíček posunul na čtvrté místo před Matěje Kůse až na konci druhého kola. Triumfoval opět Leigh Adams. Na další dvě postupová místa však měli zálusk vedle našeho borce i Krzysztof Kasprzak a Kenneth Bjerre.

Právě Kenneth Bjerre opanoval klíčovou jízdu, když ujel Leighu Adamsovi už při vylétnutí pásky. Luboš Tomíček jezdil třetí a už to bylo beznadějné. Navíc se na protilehlé rovince třetího kola musel sklonit i před Krzysztofem Kasprzakem, jemuž už za dané situace stačilo na postup předchozích sedm bodů.

„Mechanik Mirda Mihule mi přinesl boty do sprchy,“ snažil se Luboš Tomíček v žertu najít pozitiva na své účasti ve Zlaté přilbě. „Ale vážně, moje čtvrtfinálová skupina nebyla lehká. Ti tři jsou dobří závodníci. Mrzí mě, že v první jízdě jsem jel první a předjel mě Leigh Adams a pak i Krzysztof Kasprzak. A ten mě předjel v poslední jízdě znovu. S Kasprzakem jsem jel vyrovnaně. Je to trošku to kdyby, ale bez Adamse by to v poslední rozjížďce bylo asi taky jiný. Zase jsem o něco chytřejší.“

Se závodem se ve třetí čtvrtfinálové skupině loučil také Matěj Kůs. „Mám smíšený dojmy,“ svěřil se. „První jízdu jsem jel na motoru, kterej byl beznadějnej. Pak jsem jel dvě jízdy na motoru od pana Stárka. To bylo lepší. Je to dobrej motor. Jinak závody byly pěkný, rád jsem se svez‘. Uvidíme za rok.“

Poslední čtvrtfinálová skupina bez české účasti nabídla snad největší drama. Z šesti do závodníků se do bitvy o semifinále nezapojil jedině Sandor Tihanyi. Postupovou tajenku ke všemu zamotal Jason Crump, který vysoko předčil své rivaly.

Přesvědčil o tom už v šestnácté jízdě. V prvním oblouku objel Jerneje Kolenka a ve druhém kole vedl už o půl rovinky. Vodu však kalil především Stanislaw Burza. Během dvou kol se ze čtvrtého místa dostal až na druhé. Další rozjížďku opanoval Jason Crump, aby se stal jasným vítězem skupiny.

Na australského mistra světa se v první zatáčce pokusil zaútočit Stanislaw Burza. Rychle však klesl až na pátou příčku, aby nakonec do poslední jízdy vůbec nenastoupil. Své akcie zvýšili Jesper B. Jensen a Jernej Kolenko. Slovinec se ve čtyřiadvacáté jízdě pral o druhé místo s Jasonem Crumpem za vedoucím Jesperem B. Jensenem. V zatáčce u depa jej však popadla zrádná kolej a po kontaktu s Australanem ho nasměrovala do mantinelu.

Místo v semifinále skončil Jernej Kolenko v pardubické nemocnici s podezřením na prasklý obratel. Také po restartu vyučoval Jason Crump. Ve druhé zatáčce se vypořádal s Jesperem B. Jensenem, aby v nájezdu do třetího kola připravil o první místo Sebastiana Ulamka. Oba jej však doprovodili do semifinálových rozjížděk.

Fatální řetěz
Marián Jirout už dvakrát stanul na stupních vítězů Zlaté přilby. A také letos mu bylo souzeno stát se nejúspěšnějším českým závodníkem. A to tím spíše, neměl-li mezi dvanácti nejlepšími závodníky žádného krajana.

Semifinálové vystoupení pardubického závodníka začalo sympaticky. Po vylétnutí pásky vystřelili kupředu Hans N. Andersen a Jason Crump. A hned za nimi Marián Jirout. Po jeho třetí příčce se ovšem sápal Kenneth Bjerre. A vskutku na začátku druhého kola se Dán dostal před českého borce. Ten mu to okamžitě oplatil a jejich duel se odehrával až do cíle. Nakonec v něm měl bohužel vrch Kenneth Bjerre.

Prvním finalistou se v rozjížďce s číslem dvacet sedm stal Hans N. Andersen. Po celá čtyři kola se držel za zadním kolem Sebastiana Ulamka a devět bodů mu postup zajistilo komfortním způsobem. Za to jinak ve skupině nezůstal kámen na kameni, protože na postup mohlo pomýšlet ještě pět závodníků.

Marián Jirout si však vybral pořádný díl smůly. Snažil se využít červené startovní dráhy a držel vnitřní stopu při průjezdu první zatáčkou. Přesto však v tlačenici klesl až na páté místo. Co však bylo horší, ve třetím kole mu prasknul řetěz a on musel do rozhodující jízdy s náhradním motocyklem.

Poslední šance na finále se chytil Jason Crump, jenž prve poprvé a naposledy za celé odpoledne zaškobrtnul čtvrtým místem. Nyní objel venkem první zatáčky Sebastiana Ulamka, s nímž společně vyrovnal bodový zisk Hanse N. Andersena. Marián Jirout protnul metu jako pátý a bylo jasné, že jej čeká malé finále.

Ani druhá semifinálová skupina nezůstala svou dramatičností pozadu. Nicméně bitva druhých šesti semifinalistů nezačala zrovna optimálně. Krzysztof Kasprzak prodloužil nájezd do první zatáčky. Leigh Adams se mu vyhýbal, ale společně s Juricou Pavlicem a Jesperem B. Jensenem skončil v hrozivém pádu.

Rozhodčí Milan Špinka nikoho nevyloučil. Cestu k opakovanému startu měl komplikovanou jedině mladý Chorvat, který musel do sedla svého motocyklu utéct přímo ze sanitky. Na cestu do finále se rázně vydal Nicki Pedersen, triumfující ve stylu start – cíl před Leighem Adamsem.

Slibně začal i Scott Nicholls. Obhájce trofeje během dvou kol poskočil z pátého místa na třetí, když uštval nejen Jespera B. Jensena, ale i Krzysztofa Kasprzaka. Vítězné trio posílilo své pozice také v rozjížďce s číslem osmadvacet. Tentokrát přivedl vláček do cíle Leigh Adams sledovaný Scottem Nichollsem a Nicki Pedersen.

Zdálo se být rozhodnuto. Ale chyba lávky. Zatímco devítibodový Leigh Adams třetí start vynechával, všichni ostatní se pustili do boje. Nicki Pedersen se postupně probil na první místo. Ale v poslední zatáčce zpomalil a pustil před sebe Krzysztofa Kasprzaka. Ten tím pádem srovnal krok se Scottem Nichollsem, ale ve srovnání s Angličanem měl navíc ono problematické vítězství.

Závěrečná lekce profesora Crumpa
Scott Nicholls už věděl, že letos si druhou zlatou trofej z Pardubic neodveze. Na malé finále se chystal i Marián Jirout. „Aspoň nemůžou říct, že jsem byl nejhorší Čech,“ říkal, když si plný odhodlání zapínal kombinézu. Na startovním roštu měl o soupeře méně, nebo Jesper B. Jensen rezignoval na svou účast. Záhy vypadl i Scott Nicholls, jenž se kvůli defektu ani nerozjel.

Na pohyb pásky reagoval nejrychleji Fredrik Lindgren. V prvním oblouku ho objel Kenneth Bjerre. Marián Jirout se rozhodl zaútočit vnitřní stranou. Jeho manévr vypadal hodně slibně. Ale na rovinku vyjel pardubický borec až jako třetí. A tak to zůstalo až do cíle šestého kola.

Jestliže Jason Crump vyučoval během celého nedělního odpoledne, svou závěrečnou lekci si nechal na finálovou jízdu. Po vylétnutí pásky vystřelil do čela a už na protilehlé rovince byl o deset metrů před ostatními. Australan vedl, ale za jeho zády se to mlelo.

Druhé místo Sebastiana Ulamka se rychle stalo minulostí. Vystřídal ho Nicki Pedersen.Dopředu se ovšem cpal i Hans N. Andersen. Nejprve se vypořádal s Leighem Adamsem, hned na to i se Sebastianem Ulamkem. A do třetího kola už najížděl jako druhý před svým krajanem.

Avšak Nicki Pedersen není zvyklý prohrávat. Krátce na to se na druhé místo vrátil. Hans N. Andersen však finálovou jízdu stále nepokládal za uzavřenou záležitost. A v předposlední zatáčce se vnější stranou jen mihnul okolo někdejšího mistra světa. Na pódiu pak dánské duo obklopilo Jasona Crumpa.

Zlatá přilba Australanovi evidentně nepadla, ale to by překousl spíše než záměnu státní hymny. „Co je to za valčík,“ marně se ptal i Marián Jirout, když tóny linoucí se svítkovským areálem vůbec nepřipomínaly melodii, která se v posledních letech na počest australských vítězů hrála už tolikrát.

Hlasy z depa
„Jsem velmi šastný,“ netajil se Jason Crump na tiskové konferenci. „Na začátku jsem zkoušel nový motor. Na semifinále a finále jsem už měl zpátky ten starý. Byl jsem s ním spokojený. A navíc jsem před těmito blbými Dány vyhrál na starém motoru (smích). Dráha je v Pardubicích vždy perfektní. Je každý rok velmi podobná a všichni už vědí, co od ní očekávat.“ Jasonu Crumpovi vydržela dobrá nálada, i když líčil své problémy s nasazení krásné zlaté trofeje. „Mám velkou hlavu,“ žertoval. „A nebo bych se potřeboval nechat ostříhat.“ Úřadující světový šampión se brilantně vypořádal i s několika vyloženě stupidními otázkami z řad novinářů. „Myslíte, že po roce, jaký jsem měl letos, bych se chtěl vrátit zpátky na Jawu?,“ opáčil místnímu žurnalistovi, který na něj vystřelil dotaz, zda jej vyhraná Jawa nevrátí zpátky do náručí divišovské značky. A vzápětí vyslovil také svůj názor na málo pravděpodobnou velkou cenu ve východních Čechách. „Pardubice jsou dobrá dráha pro šest závodníků. A to v Grand Prix není možné. Navíc by asi nebylo moudré, aby v České republice byly dvě velké ceny. Proto je lepší, když se jezdí v Praze.“

„Jsem rád za druhé místo,“ řekl Hans N. Andersen. „Ale když vidím, jak krásná ta zlatá přilba je, chtěl bych ji mít také ve své sbírce.“ Letos k tomu měl prozatím nejblíže. „Soustředil jsem se na Jasona,“ popsal Dán svou taktiku. „A mezitím mi ostatní ujeli. Když jsem se před ně dostal, byl Jason už nedostižitelný.“

„Skončit na pódiu je při takovémto závodu vždycky skvělé,“ nešetřil superlativy ani Nicki Pedersen. „Přilbu zase nemám, ale co se dá dělat.“ Exmistr světa poradil organizátorům vylepšení jejich závodu. „Rád bych, aby se změnil systém,“ řekl. „Bylo by dobré, aby si závodníci vybírali startovní pozice pro finálovou jízdu sami na základě svého pořadí v semifinále.“

„Tyhle lidi, kteří se tady sešli, byli super,“ vysekl Marián Jirout kompliment diváckým ochozům. „Dobrý bylo taky to skvělý počasí. A navíc letošní Zlatá přilba byla nejnabitější, co jsem vůbec jel.“ Už potřetí byl Marián Jirout nejlepších českým závodníkem prestižního závodu. „Jedna věc je na pláč,“ řekl exkluzivně magazínu speedwayA-Z už po té, co se vrátil z malého finále. „A to je ten řetěz. Ale na druhou stranu jsem dnes ani jednou neodstartoval. Starty mi prostě moc nejdou. Myslím, že devátý místo není špatný, ale je škoda, že jsem půjčenej motor GM od Aleše Drymla nevyužil ještě víc. Nic lepšího jsem nikdy neměl. Bylo to super, takže je škoda, že jsem se nedostal do velkýho finále. Takovej motor kdybych měl pořád…“

1. vylučovací skupina:    
1. Filip Šitera, CZ 5 5 – 10
2. Izak Šantej, SLO 1 4 5 9
3. Alesandro Milanesse, I 4 2 3 7
4. Atila Stefani, H 3 1 4 7
5. Roberto Haupt, D 2 3 2 5
6. Jaroslav Petrák, CZ 0 – – 0
res Pavel Fuksa, CZ – 0 1 1
 
2. vylučovací skupina:    
1. Stanislaw Burza, PL 5 3 5 10
2. Marián Jirout, CZ 3 5 – 8
3. Fredrik Lindgren, S 4 4 – 8
4. Zbigniew Suchecki, PL 2 1 4 6
5. Jannick de Jong, NL 0 2 3 5
6. Fritz Wallner, A 1 E E 1
res Pavel Fuksa, CZ – – E 0
 
3. vylučovací skupina:    
1. Krzysztof Kasprzak, PL 3 5 5 10
2. Jernej Kolenko, SLO 5 4 2 9
3. Robert Barth, D 2 3 3 6
4. Josef Franc, CZ 4 1 E 5
5. Matia Carpanese, I T 0 4 4
6. Joachim Kugelmann, D 1 2 1 3
res Jaroslav Petrák, CZ 0 – – 0
 
4. vylučovací skupina:    
1. Jurica Pavlic, CRO 5 5 E 10
2. Luboš Tomíček, CZ 4 4 – 8
3. Sandor Tihanyi, H 2 2 5 7
4. Steve Johnston, AUS 3 3 4 7
5. Andrij Karpov, UA 1 1 3 4
6. Guglielmo Franchetti, I E X 2 2
 
 
1. čtvrtfinálová skupina:    
1. Hans N. Andersen, DK 3 5 – 8
2. Scott Nicholls, GB 5 3 – 8
3. Marián Jirout, CZ 4 4 – 8
4. Robert Barth, D 1 2 5 7
5. Filip Šitera, CZ 2 1 3 5
6. Christian Hefenbrock, D 0 0 4 4
res Pavel Fuksa, CZ – – 2 2
 
2. čtvrtfinálová skupina :    
1. Nicki Pedersen, DK 5 5 – 10
2. Fredrik Lindgren, S 4 4 5 9
3. Jurica Pavlic, CRO 3 2 4 7
4. Hynek Štichauer, CZ 2 1 3 5
5. Izak Šantej, SLO 1 3 1 4
6. Richard Wolff, CZ 0 0 2 2
 
3. čtvrtfinálová skupina :    
1. Leigh Adams, AUS 5 5 4 10
2. Kenneth Bjerre, DK 2 4 5 9
3. Krzysztof Kasprzak, PL 4 3 3 7
4. Luboš Tomíček, CZ 3 2 2 5
5. Alesandro Milanese, I 1 0 1 2
6. Matěj Kůs, CZ 0 1 0 1
 
4. čtvrtfinálová skupina :    
1. Jason Crump, AUS 5 5 5 10
2. Jesper B. Jensen, DK 2 4 3 7
3. Sebastian Ulamek, PL 1 2 4 6
4. Jernej Kolenko, SLO 3 3 X 6
5. Stanislaw Burza, PL 4 1 – 5
6. Sandor Tihanyi, H 0 0 2 2
res Pavel Fuksa, CZ – – 1 1
 
 
1. semifinálová skupina:    
1. Jason Crump, AUS 4 2 5 9
2. Sebastian Ulamek, PL 0 5 4 9
3. Hans N. Andersen, DK 5 4 – 9
4. Kenneth Bjerre, DK 3 1 3 6
5. Fredrik Lindgren, S 1 3 2 5
6. Marián Jirout, CZ 2 E 1 3
 
2. semifinálová skupina:    
1. Nicki Pedersen, DK 5 3 4 9
2. Leigh Adams, AUS 4 5 – 9
3. Krzysztof Kasprzak, PL 2 1 5 7
4. Scott Nicholls, GB 3 4 3 7
5. Jesper B. Jensen, DK 1 2 2 4
6. Jurica Pavlic, CRO 0 0 1 1
 
 
Malé finále:    
1. Kenneth Bjerre, DK    
2. Fredrik Lindgren, S    
3. Marián Jirout, CZ    
4. Jurica Pavlic, CRO    
5. Scott Nicholls, GB   E
6. Jesper B. Jensen, DK  
 
 
Velké finále:    
1. Jason Crump, AUS    
2. Hans N. Andersen, DK    
3. Nicki Pedersen, DK    
4. Sebastian Ulamek, PL    
5. Krzysztof Kasprzak, PL    
6. Leigh Adams, AUS    

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon D Mark II)