Hynek Štichauer raději závodí, než trénuje

Pardubice – 28. března
Jako jediný z českých plochodrážníků závodil už v únoru ve francouzské lize. K jejímu třetímu kolu v La Reole se vypraví o tomto víkendu. Závod je pro něho lepší než trénink. A příští v úterý se bude naostro závodit také u nás. A Hynek Štichauer chce usilovat o místo v národním týmu pro mistrovství Evropy v Pardubicích patnáctého dubna.

 

Opět Francie

Hynek Štichauer bude mít před úterním přeborem v Praze tři závody na svém letošním kontě | foto Karel Herman

„První přebor v Praze je nominační na Evropu do Pardubic,“ přemítá si Hynek Štichauer. „Na motorce jsem už seděl, ve Francii budu mít v neděli třetí závod. Je to fajn, pořád je lepší závodit než trénovat.“

 

Nápověda o sestavě

V evropském šampionátu zápolí pětičlenná družstva. Bylo by naivní se domnívat, že by Zdeněk Schneiderwind pro pardubický podnik neoslovil Václava Milíka a Jana Kvěcha. Nicméně český reprezentační kouč může přihlédnout k aktuální. A ačkoliv první přebor v Praze příští úterý vyloženě nominační není, ve své postatě by se jim mohl stát.

 

Přesto půjde o reprezentaci

Místo v mistrovství světa a Evropy má zatím jisté jen tato trojice | foto Pavel Fišer

Ačkoliv výsledek úterního přeboru na Markétě nebude mít de iure vliv na složení českého nároďáku, o reprezentační vesty půjde až v první řadě. V kvalifikacích o SGP 2024 a finále evropského šampionátu mají jistou jen tři nejlepší z loňského mistrovství republiky. Na jedno ze dvou volných míst v obou šampionátech mohou dosáhnout dva nejlepší z pražského přeboru, pokud jim rodiče Milíkovi, Kvěchovi a Krčmářovi nedali jména Václav, Jan a Eduard.

 

Komplikace s tréninkem

Jarní počasí je stálé asi jako láska náruživé nymfomanky na divoké swingers party. Po krásných dnech začalo včera v Čechách chumelit. Sníh se sypal nejen z pražské oblohy také dnes, jakoby se paní Zima snažila na poslední chvíli splnit prošvihnutý plán. Na vrub jejího šturmování padl dnešní trénink v Praze. Na ovál by měli závodníci vyjet zítra v Pardubicích a pozítří opět v Praze.

Slova netřeba, sám snímek výmluvně vysvětluje, proč byl dnešní trénink v Praze zrušen | foto Tomáš Topinka

 

 

Snídaní nic neskončilo

Liberec – 28. března
Minulou středu jsme se byli ukázat v TV NOVA. Trochu nervozity a dobrá káva provázelo naše vystoupení. Už před dvěma lety byla NOVA na našem stadiónu v Liberci V reportáži, co proběhla, jsme řekli, že do dvou let budeme schopni závodit. Vynořila se také další pozvánka na léto, kde by si moderátoři mohli na vlastní kůži vyzkoušet na libereckých drahách, co umí. To znamená, že letos to pro nás bude první ostrá sezóna.

 

Cílem naší práce je předvádět mladým začínajícím borcům jízdu na plochodrážním motocyklu. Nebude to po covidové době nic jednoduchého. Pomáhat nám budou jak někteří jezdci od nás tak i ze zahraničí.

E speedway je tak trochu jako trenažér pro mladé, kde můžou trénovat jak reakci na start v garáži v teple, tak jízdu na dráze. Díky nové technologii je motocykl vhodný pro školení jezdců, ale i pro zábavu.

Pozor –  pořád to je pořádně divoký blesk.

Natáčení byla veliká legrace | foto GRS Liberec