Liberec je pod sněhem

Liberec – 27. března
Přípravy na první ježdění nám překazilo počasí. Pozvánky na trénování nepřichází a tak jsme se rozhodli, že přípravu na motokrosové motorce ještě prodloužíme. Adam Nejezchleba si řidítka přes víkend hodně užíval. Dnes se ovšem počasí opět zbláznilo. Liberec zasypal sníh a jeho přívaly nevynechaly ani plochodrážní stadión. Protože se první závody blíží, zvažujeme další možnosti.

Liberec zasypal sníh | foto Věroslav Kollert

Češi a Slováci v akci 455

Pomineme-li ledaře a šroubkaře, do ostré akce se z našich závodníků dostal letos zatím pouze Hynek Štichauer díky svému působení ve francouzské  lize. Od minulého týdne se ovšem tento seznam rozšířil.

 

O víkendu se letos poprvé na plochodrážním motocyklu svezl také Matěj Frýza – nikoliv však na ovále, ale při zajíždění motoru v Líních | foto laskavostí Matěje Frýzy

Páteční bodovaný trénink v Rzeszowě rozdělil do dvou družstev nejen závodníky zdejšího klubu. Skončil 44:34 a Eduard Krčmář byl ve vítězném týmu. Dobyl pro něho šest bodů s jedním bonusem (1 X 2 3).

Nazítří čekal druholigový Rzeszow první sparing na ovále prvoligového Rybniku. Domácí vyhráli těsně 47:43. Eduard Krčmář den před svými sedmadvacátými narozeninami přivezl hostům osm bodů se dvěma bonusy (3 1 2 2).

Jan Kvěch v sestavě Rybniku scházel, protože se ve stejný den účastnil, rozlučkového závodu Piotra Protasiewicze v Zielonej Goře. V prvním podniku své seniorské kariéry skončil pátý, když na druhé místo postrádal jediný bod (3 1 2 3 1). Zvítězil Jaroslaw Hampel před Emilem Sajfutdinovem a Bartoszem Zmarzlikem.

Jan Kvěch se proto v prvním závodě za Rybnik, kam jej Zielona Gora uvolnila na hostování, objevil až včera. Sparing na ovále v Czestochowej byl však ukončen kvůli dešťům již po první jízdě. Skončila 3:3 a pražský závodník v ní inkasoval bod s bonusem.