Češi a Slováci v akci 454

Na žádné české dráze se zatím netrénuje. Naši borci proto vyrazili kroužit svá první letošní kolečka do Goričanu případně do Žarnovice. A ve Francii pokračovala tamní liga. Uplynulý víkend však ještě musel vystavit účet letošní ledařské sezóně. A předtím, než se Martin Haarahiltunen v Inzellu vydal za obhajobou titulu mistra světa, do akce se dostali oba bratři Klatovští.

Antonín Klatovský nezapomněl své vyhlášené vítězné holubičky | foto Pavel Fišer

Günther Bauer se ve svých jednapadesáti letech rozhodl napsat poslední kapitolu svého dlouhého ledařského životopisu. Třídenní ledařský pořad v Inzellu začal jeho rozlučkou, k níž si pozval i některé ze svých soupeřů.

Oba jihočeští bratři ve startovní listině nemohli chybět. Jan Klatovský (X 2 2 1 X) nakonec skončil dvanáctý. Antonín Klatovský (2 2 2 2 3), který závodil po letech poprvé, obsadil čtvrtou pozici.

Triumfoval Stefan Svensson, jemuž na stupních vítězů dělali společnost Luca Bauer a Max Niedermaier. Mítink skončil zvláštní jízdou, v jejímž cíli bylo pořadí Luca Bauer, Stefan Svensson, Per Olof Serenius a Günther Bauer.

V neděli se v Marmande konal druhý závod francouzské ligy. Hynek Štichauer osmi body (1 1 2 1 2 1) pomohl svému La Reole ke třetímu místu před Miramontem a za Marmande a vítězný Morizes.

Lukáš Hurych nežije

Teplice – 20. března
Nevydal se v plochodrážních šlépějích svého tatínka Petra. Nicméně byl členem AK Markéta Praha a technických komisařem. Několikanásobný mistr republiky v bowlingu motocykly miloval, pracoval jako instruktor v Pitlandu a moc se těšil na novou sezónu. Osud ovšem rozhodl jinak. Lukáš Hurych v pátek prohrál krátký, ale statečný boj se zákeřnou nemocí a opustil své milované ve svých osmadvaceti letech. Čest jeho památce!