Češi a Slováci v akci 452

V sobotu se Martin Vaculík vydal do Žarnovice. Jeho první trénink jakoby předznamenal rychle se blížící sezónu anno domini 2023. Jenže datum je přece jen stále nízký. A tak trojice českých plochodrážníků o víkendu závodila na berlínském ledě.

 

Jan Klatovský skončil v sobotu třetí | foto Pavel Fišer

Dvoudenní program v německé metropoli odstartoval v pátek domácím šampionátem. Titul vybojoval Markus Jell, dobře známý ze startů na našich ledových oválech i flat tracku. Spolu s ním byli na pódiu Max Niedermaier a Benedikt Monn.

Němců se sešlo osm, takže byli doplněni ledaři ze zahraničí. Mezi nimi nechyběl Andrej Diviš. Se sedmi body (E 2 2 2 1) skončil sedmý, byť se jeho umístění do klasifikace německého šampionátu nepočítalo.

Sobota na berlínském ledě patřila mezinárodnímu závodu Ice Speedway for Europe. Andrej Diviš skončil sedmý (3 1 2 0 2), když mu na postup do rozjížďky poslední šance chyběl jediný bod. Jan Klatovský (2 2 2 3 E) a Lukáš Hutla (2 3 F 1 3) z ní postoupili do finále, které skončilo výsledkem Max Niedermaier, Markus Jell, Jan Klatovský a Lukáš Hutla.

Andrej Diviš odjel v Berlíne dva závody | foto Pavel Fišer