Josef Franc má před sebou operaci

Praha – 10. října
Před čtrnácti dny bavil diváky ve fan zóně pražské Markéty před Memoriálem Luboše Tomíčka. Jeho plány vrátit se do sedla po červnovém pádu na pouťáku v Altripu ještě letos, vzaly bohužel za své. Než se však Josef Franc začne připravovat na příští sezónu, čeká jej operace.

 

„Devátýho nastupuju na operaci,“ svěřoval se na potemnělé Markétě Josef Franc, jehož neopouštěl jeho charakteristický humor. „A budu ladit na příští rok. V září mě donutili na fyzické testy. I se zlomenou rukou jsem udělal tři sta wattů. To mě vážně překvapilo, když nic nedělám.“

Josef Franc se po operaci bude připravovat na další sezónu | foto Pavel Fišer

Češi a Slováci v akci 436

Čtyři závody ve dvou dnech. O víkendu se závodilo v Chabařovicích, Mariánských Lázních, Kopřivnici a Žarnovici. Nicméně aby byl přehled startů našich závodníků přece jen kompletní, musíme se v dalším díle tradiční pondělní kompilace magazínu speedwayA-Z podívat ještě kousek za naši severní hranici.

 

Patrik Linhart v německé Míšni | foto Martin Devera

Tradiční Stříbrná bota v Míšni se včera dočkala svého jubilejního padesátého ročníku. Stala se kořistí Ronnyho Weise (10 bodů), který se při ní rozloučil se svou kariérou. Druhý byl Holanďan Henry van der Steen (10) a třetí Thomas Kring (9) z Dánska.

Jediný český zástupce Patrik Linhart obsadil v podniku pro dvanáct závodníků na dvanáct rozjížděk sedmou pozici (1 3 1 2).

„Sedm bodů nic moc,“ bilancoval slánský závodník svůj výjezd. „Ve druhé jízdě jsem měl velký pád. Borec mě sundal… Kdo mě zná, tuší, co přišlo v opakovačce. Borec šel k zemi. Pak laborování s převodem a v poslední jízdě bylo pozdě něco vymýšlet. Ale další super víkend.“