České hvězdy budou zářit v souboji o české prvoligové stříbro

Pardubice – 20. října
Úvod první ligy dosavadním prvoligovým diktátorů z pražské Markéty nevyšel, nicméně tři další triumfy je vystřelily na obvyklé vedoucí místo tabulky. Trojbodová převaha nedává velkou šanci pro její pronásledovatele, že by z něho měli v sobotním závěru v Pardubicích sestupovat. Zato boj o stříbro může být hlavním motivem. Krško je totiž jen o dva body před Kopřivnicí a Žarnovicou. A v sestavách nechybí esa.


Tipujte:

Kdo vyhraje sobotní závod první ligy v Pardubicích?

View Results

Loading ... Loading ...

Václav Milík pojede v sobotu první ligu za Pardubice | foto Karel Herman

Zbrojí ostatně i Lubomír Vozár, jehož Pardubicím už od posledního místa nepomůže ani svěcená voda. Kromě obligátní trojice Matouš Kameník, Jaroslav Petrák a Jan Jeníček totiž nechybí ani Václav Mílík, jenž své slovo dozajista pronese také při volném ježdění, které každou sezónu ve Svítkově uzavírá.

Pražská Markéta se bude při potvrzení svého přebornického titulu opírat o hvězdné juniorské duo Daniel Klíma – Jan Kvěch, které doplní Jakub Exler. Krško staví Nicka Škorju, Anže Grmeka a Mirana Praznika.

Žarnovicu trápí marodka a v její akademii noví závodníci teprve zrají při trénincích. Nepostradatelného Jakuba Valkoviče proto doplní slánský dvojlístek Eduard Krčmář a Bruno Belan. Kopřivnice bude druhým družstvem ve čtyřčlenné sestavě. Radka Bambucha a Jakuba Sazovského v ní doplní zkušenější Hynek Štichauer a Jan Macek.

Součástí první ligy se stane také závěrečný podnik mistrovství republiky dvěstěpadesátek. V současné době se čeká na potvrzení účasti závodníků z Divišova. Ve startovní listině tak bude šest nebo sedm jmen, přičemž zahraniční zájemci tentokrát nepojedou.

Oficiálně nahlášené sestavy sobotní první ligy v Pardubicích:

AMK ZP Pardubice: 1 Matouš Kameník, 2 Jaroslav Petrák, 3 Václav Milík, 16 Jan Jeníček
SC Žarnovica: 4 Jakub Valkovič, 5 Eduard Krčmář, 6 Bruno Belan, 17 neobsazeno
PD Walbo Kopřivnice: 7 Radek Bambuch, 8 Hynek Štichauer, 9 Jakub Sazovský, 18 Jan Macek
AK Markéta Praha: 10 Daniel Klíma, 11 Jakub Exler, 12 Jan Kvěch, 19 neobsazeno
AMD Krško: 13 Nick Škorja, 14 Anže Grmek, 15 Miran Praznik, 20 neobsazeno
Pardubice v Kopřivnici: zleva Jaroslav Petrák, Radek Bambuch, Matouš Kameník a Lubomír Vozár | foto Karel Herman