Jaroslav Lucák slaví osmdesátku

Plzeň – 31. října
Prosluněné pondělí den jej zastihlo na cyklistické vyjížďce společně s kamarády. Ostatně proč také ne. Svou dnešní osmdesátku pořádně oslavil již v sobotu, kdy se Plzeňáci loučili s letošní plochodrážní sezónou. Bývalý motokrosař a plochodrážník, trenér a kouč s extraligovými vavříny a současný místopředseda a tajemník plzeňského klubu Jaroslav Lucák se dnes dožívá významného životního jubilea. K zástupu gratulantů se za všechny své čtenáře řadí také magazín speedwayA-Z.

 


o závodní kariéře Jaroslava Lucáka čtěte zde


Jaroslav Lucák dnes slaví narozeniny | foto laskavostí PK Plzeň

Češi a Slováci v akci 439

Nic s tím nenaděláme, konec října se v ploché dráze nese ve znamení loučení. Závodní rozlučku viděly Kostěnice, při sobotním závěru pardubických závodníků se za řidítka posadil dokonce Matěj Kůs, kdežto při obdobné akci v Plzni zase Ondřej Smetana. Jiní zase dávali sbohem čtvrtlitrové etapě své kariéry. Adam Bednář jí zakončil již předminulou sobotu ve Svítkově ziskem mistrovského titulu, Vojtěch Šach ji prodloužil ještě o jeden závod včera v Kršku.

 

Vojtěch Šachl a Dominik Hrbek včera startovali v Kršku | foto David Hrbek

Včerejší Pohár AMD Krško a Memoriál Matiji Duha neměl v hlavní kubatuře ani české, ani slovenské zastoupení. Vyhrál Daniel Gappmaier před domácím Nickem Škorjou a Williamem Drejerem z Dánska. Vloženého závodu dvěstěpadesátek se ovšem zúčastnili Vojtěch Šachl a Dominik Hrbek.

Triumfoval Sven Cerjak, divišovský borec byl ve finále třetí, jeho krajan v pardubické vestě čtvrtý. „Vojta čtyři rozjížďky vyhrál, porazil dvakrát Cerjaka, abych mu pak zkazil finále,“ sypal si popel na hlavu Petr Šachl. „Praskla mi rozpěrka a já nemohl utáhnout kolo. Musel skočit na náhradní, studenou a blbě napřevodovanou motorku. Au, au.“