Z Plzně se nesou vlny opatrného optimismu

Plzeň – 1. října
Zítra se v Plzni pojede druhé a rozhodující finále českého individuálního šampionátu. Místní pořadatelská parta věnovala svému oválu pořádnou dávku práce jako obvykle. Dnes odpoledne přišly deště. Okolo devatenácté hodiny však byla dráha pěkná a hladká a louže odrážely obraz nebe až za vnitřní čárou. Při soumraku se mraky roztrhaly a tak se podnik bude rušit jen v nejkrajnějším případě.

O soumraku již na Borech dávno nepršelo | foto Václav Schmid

Jan Kvěch uhájil světové stříbro

Toruň – 30. září
Po výhrách v Praze a v Cardiffu potřeboval Mateusz Cierniak při včerejším vyvrcholení SGP2 pouze postoupit do semifinále, aby se stal juniorským mistrem světa. V polovině závodu sice zaváhal, ale nakonec slavil titul coby třetí nejlepší muž závodu. Větší drama se odehrálo v souboji o stříbro. Obhájce loňského zlata Jakub Miskowiak pro něho nemohl udělat více. Vyhrál závod, přesto však na Jana Kvěcha nakonec postrádal jeden bod.

Jan Kvěch, Mateusz Cierniak a Jakub Miskowiak při vyhlašování SGP2 | foto Pavel Fišer
Daniel Klíma v akci | foto Pavel Fišer

Český závodník se letos poprvé nedostal do finále. V semifinále skončil třetí, ale s lepším skóre než Tom Brennan. Jedenáct bodů za šesté místo pak za ním postavilo hráz z jedenácti tabulkových bodů, jíž Jakub Miskowiak nemohl překonat.

Petr Chlupáč (červená) má za sebou Wiktora Przyjemskeho (bílá) a Timi Salonena (žlutá) | foto Pavel Fišer

„Nebyl to pro mě nejlepší závod,“ přemítal. „Ale v celkové klasifikaci jsem druhý, To je pro mě úžasný moment. A tak skvělý. V seriálu jsem neměl tolik štěstí, potřetí jsem nebyl na pódiu, dvakrát jsem byl čtvrtý. A dnes jsem se cítil dobře na motorce, ale měl jsem problémy po startech. A ty byly dnes klíčovým faktorem.“

Ve včerejším závodě byl Daniel Klíma jedenáctý, Petr Chlupáč třináctý. V závěrečné klasifikaci je jejich pořadí opačné. A sice sedmá a devatenáctá pozice.