Češi a Slováci v akci 430

Ranní mlhy v tom mají jasno. A stejně ocúny, jež začínají zvedat své fialové hlavy ze silničních pankejtů. Přichází babí léto, které konců ohlásila včerejší Zlatá přilba SNP. A s ním nás budou čekat další vrcholy plochodrážní sezóny. Za hranicemi se však událo spoustu věcí a do očí plochodrážní fanouška polská média udeřila do očí zprávou o senzačním přestupu Milika.

 

Na sever

PK Plzeň se prezentovala na festivalu Sport Mánia | foto PK Plzeň

Nebylo to ovšem pardubický plochodrážní kapitán, nýbrž jeho polský fotbalový jmenovec bez dlouhého i Arkadiusz. Náš Václav Milík tentokrát v úterý ve Švédsku chyběl. Jeho Piraterna Kumla do play-off stejně nepostoupil, což vyřešilo logistické problémy Pardubic, kterak své eso dostat ze severu na středeční extraligu a potom štandopéde nazpět.

V úterý ve švédské lize však startoval Jan Kvěch. Jeho Masarna Avesta doma porazila Kumlu vysoko 52:38, ale on jí příliš nepomohl. Vyjel na ovál pouze v rozjížďce s číslem šest, kde nebodoval. Páteční první play-off první polské ligy mu přinesl více důvodů k radosti.

Duel Zielona Gora vs. Bydhošť skončil za stavu 55:35. Jan Kvěch pro domácí skóroval pěti body se dvěma bonusy (2 0 2 1). V druhém semifinále předčila Lodž před svým publikem Krosno 49:41. Václav Milík pro hosty dobyl čtyři body a bonus (0 2 2 E).

Martin Vaculík se po zranění vrátil při polské Speedway Grand Prix a pochopitelně nemohl scházet v sestavě svého Gorzowa ve čtvrtfinále polské extraligy. Jeho tým doma porazil Toruň 51:39 a on se pod výsledkem podepsal patnácti body a dvěma bonusy (3 2 3 3 2 2). Z hostujícího týmu jej porazil pouze Robert Lambert.

 

Na západ

Kromě Žarnovice měli svou zlatou přilbu také v belgickém Heusden-Zolderu, kterou vyhrál Daniel Gappmaier. Do semifinále pronikl z našich jen Patrik Linhart (3 1 0 2 3) a nakonec skončil osmý. Jaroslav Vaníček (2 1 1 2 1) a Ondřej Smetana (1 2 2 E 2), jenž jednou zastavil v obavách, že se mu zadírá motor, skončili po základní části.

Hynek Štichauer se včera vypravil do Francie. Duel tamní ligy La Reole vs. Marmande skončil 41:57. Pardubičan vyzávodil jedenáct bodů (2 3 2 0 1 1 2).