Češi a Slováci v akci 426

Speedway of Nations a Speedway of Nations 2 v minulém týdnu prakticky zastínilo veškeré ostatní dění na oválech. Ke všemu, když oba české nároďáky zářily. A navíc se slovenský šampionát včera odpoledne utopil v kapkách hustého deště. Ačkoliv se hlavní zahraniční ligy zastavily, dnešní pondělí se neobejde bez tradiční kompilace magazínu speedwayA-Z.

 

Hynek Štichauer, Kenneth Kruse Hansen a Stephan Katt včera na pódiu | foto laskavostí Hynka Štichauera

V rámci předposledního kola polské extraligy U24 Toruň doma vyhrála nad Gorzowem 47:43. Daniel Klíma pro hosty inkasoval devět bodů s jedním bonusem (1 1 3 3 1).

Play-off první polské ligy mělo odstartovat včerejším duelem Lodž vs. Zielona Gora. Nepříznivá předpověď počasí stála za jeho přeložením na tuto sobotu. Jan Kvěch v sestavě hostí nefiguroval vzhledem ke své účasti ve Speedway of Nations.

Včerejší pouťák na dlouhé trati v Pfarrkirchenu se stal kořistí Kennetha Kruse Hansena. Hynek Štichauer skončil druhý s odstupem třech bodů na vítězného Dána (5 4 3 4) a navíc vyhrál závod o traťový rekord. Martin Málek po dvou pádech odstoupil po dvou jízdách. S otřesem mozku byl dnes převezen do České republiky.