Cardiff si užívá svůj návrat na výsluní

Cardiff – 12. srpna
Po tříleté pauze se velšský Cardiff vrací na scénu Speedway Grand Prix. Poprvé se na zdejším Principality Stadium závodilo v srpnu 2001 a dvacetileté jubileum jednoho z nejpůsobivějších míst v kalendáři velkých cen se oslaví jaksepatří. Dnes je na pořadu britská SGP, zítra po obědě se o body do seriálu SGP poperou nejlepší junioři světa. Zatím máme za sebou včerejší trénink a kvalifikaci, v níž byl nejrychlejší Jack Holder.

 

Andrzej Lebeděvs dorazil zatím bez motocyklů | foto Pavel Fišer

Z přítomných závodníků byl smutný jen Andrzej Lebeděvs, protože stávkující Francouzi mu nepustili dodávku přes kanál La Manche. Vypůjčil si motocykl, vyjel na dráhu a nedostal pokutu za nepřítomnost na tréninku.

Obkroužil dvě kola a vyčkával, až zase otevřou depo. Trénink pro něho skončil, nicméně jeho čekání neskončilo, protože osud jeho dodávky nebyl jasný.

Cena předloňského vítěze pardubické Zlaté přilby | foto Pavel Fišer

Ostatní všechno stihli bez problémů. Při cestě na stadión jsem míjel skupinku vedenou Petrem Chlupáčem na výpravě za zdejšími památkami.

Při tréninku upadl Daniel Bewley, ale bude v pořádku. A když jsem po skončení včerejšího programu procházel zázemím depa, před nosem se mi objevila trofej, kterou Jason Doyle předloni vyhrál na Zlaté přilbě města Pardubice.

Seriál velkých cen pokračuje dnes | foto Pavel Fišer