Český nároďák pojede finále Speedway of Nations

Londýn – 29. července
Vedle revidovaného kalendáře velkých cen se londýnský promotér BSI dnes prezentoval rovněž novou podobou Speedway of Nations. Srpnové semifinále v Daugavpilsu bylo zrušeno s výhledem na pořádání napřesrok. Díky tomu sedm nejlepších týmů z loňského ročníku bylo přímo nasazeno do říjnového finále v Manchesteru. Jenže Německo stáhlo své družstvo, takže přišla řada na devátý tým v pořadí, kterým je Česká republika.

Kdo by si loni v Landshutu pomyslel, že se těsně vyřazený český tým kvalifikuje do letošního finále Speedway of Nations?
Kdo by si loni v Landshutu pomyslel, že se těsně vyřazený český tým kvalifikuje do letošního finále Speedway of Nations?

Foto: Pavel Fišer

V Praze se nepojede velká cena, protože se pojedou rovnou dvě

Praha – 29. července
Pavel Ondrašík v předchozích dnech čelil záplavě otázek, jak to vlastně bude s pořádáním Speedway Grand Prix na Markétě v září. Mohl však jen krčit rameny. Až do dnešního rána, kdy se na jeho počítači objevil e-mail od BSI. Potvrdil stále hlasitější spekulace, že každé z pořadatelských míst bude hostit rovnou dvě velké ceny. Stověžatou matičku nevyjímaje.

 

Kapacita pražského hlediště bude muset být omezena

Složitá jednání vyústila v revidovaný kalendář osmi velkých cen, které se uskuteční během čtyř víkendů v Polsku a v České republice. Znamená to mimo jiné, že dánská velká cena plánovaná na 12. září je zrušená a vrátí se až napřesrok.

Pražská Markéta bude hostit pátý a šestý závod 18. a 19. září. Bohužel kvůli koronavirové krizi nebude moct otevřít svou širokou náruč všem fanouškům. Obě velké ceny se budou konat s omezeným počtem diváků.

Na sobotní je kapacita hlediště již takřka zaplněna. Předprodej lístků totiž probíhal již od konce loňského roku, kdy se covid jevil jako neškodná chřipečka milovníků netopýrů kdesi v Číně.

V půlce srpna se rozběhne předprodej na páteční mítink. Na druhou stranu není vyloučena ani alternativa prázdného stadiónu, pakliže semafor ministra Vojtěcha rozsvítí pro Prahu krizovou barvu.

Aktuální kalendář SGP 2020:

28.8. Wroclaw
29.8. Wroclaw
11.12. Gorzow
12.9. Gorzow
18.9. Praha
19.9. Praha
2.10. místo bude potvrzeno
3.10. Toruň
Praha bude v září hostit rovnou dvě velké ceny

Foto: Pavel Fišer a Petr Makušev (Sport Photo)

Boj o evropského mistra startuje v Divišově

Divišov – 29. července
Zatímco evropský mistr jednotlivců bude známý po dnešním posledním finále v Gniezně, juniorský šampionát starého kontinentu má před sebou kvalifikaci. V sobotu je na programu semifinále v Divišově. České barvy budou hájit Jan Kvěch a Petr Chlupáč, slovenské Jakub Valkovič a David Pacalaj a v roli náhradníků budou připraveni Daniel Klíma a Jan Macek.


Tipujte:

Označte trojici, která v sobotu bude stát v Divišově na pódiu:

View Results

Loading ... Loading ...

Petr Chlupáč v sobotu vyhrál juniorku v Plzni

Startovní listina:

1 Andrej Rozaljuk, UA
2 Mateusz Swidnicki, PL
3 Tom Brennan, GB
4 Petr Chlupáč, CZ
5 David Pacalaj, SK
6 Viktor Lampart, PL
7 Jan Kvěch, CZ
8 Marko Levišin, UA
9 Jakub Valkovič, SK
10 Lukas Fienhage, D
11 Danil Kolodinskis, LAT
12 Oleg Michajlovs, LAT
13 Leon Flint, GB
14 Steven Goret, F
15 Noric Blödorn, D
16 Andrei Popa, ROM
17 Daniel Klíma, CZ
18 Jan Macek, CZ
Jan Kvěch se po pádu z horského kola vrací do závodního kolotoče

Foto: Karel Herman