Češi a Slováci v akci 351

Kola české sezóny se dostávají do obrátek, ačkoliv je maličko přibrzdí blížící se srpen. Během něho se však rozběhnou světové a evropské šampionáty, mezi jejichž pořadateli figurují i čeští a slovenští pořadatelé. Otevírají se hranice i pro naše závodníky, takže není divu, že dnešní díl tradiční pondělní kompilace se nebude týkat pouze Václava Milíka a Martina Vaculíka. Oba shodou okolností dostali do akce v pátek.

 

Wroclaw doma zničila Rybnik 63:2 a Václav Milík inkasoval tři body (E 1 2 0 0). Martin Vaculík (3 3 3 3 3) naproti tomu zůstal neporažen v domácím duelu své Zielonej Gory s Lublinem, na jehož konci se zastavilo skóre na 52:38.

Sobotní Pokal für Frieden und Freundschaft ve Wittstocku se konal jako test match mezi domácím výběrem a Českou republikou a skončil mírným triumfem domácích 50:40.

Výsledky: 1. Wittstock 50 (Steven Mauer 9, Lukas Fienhage 13, Dominik Möser 1. Sandro Wassermann 5, Mirko Wolter 3, Ben Ernst 2, Lukas Baumann 7, Marcin Koscielski 10); 2. Česká republika 40 (Josef Franc 15, Vjačeslav Monachov 8, Ondřej Smetana 5, Lars Zandvliet 0, Zdeněk Holub 7, Jaroslav Petrák 4, Filip Hájek 1, Martin Málek nestartoval)

Václav Milík (na snímku s červeným povlakem vedle Roberta Lamberta) absolvoval polskou extraligu bezprostředně po dvou závodech evropského šampionátu

Foto: Karel Herman