Kostky českého dlouhodrážního šampionátu jsou v zásadě vrženy

Mariánské Lázně – 14. července
Startovní listina mistrovství republiky na dlouhé dráze, jež je na pořadu v sobotu v Mariánských Lázních, spatřila světlo světa. Není v ní Marcel Kajzer, naopak svůj start Petrovi Moravcovi během libereckého přeboru potvrdil Petr Chlupáč. Jediný otazník se vznáší nad dalším debutantem Lukášem Hromádkou, který se musí do zítřka prokázat platnou závodní licencí.


Tipujte:

Kdo se v sobotu v Mariánských Lázních stane mistrem republiky?

View Results

Loading ... Loading ...

Startovní listina mistrovství republiky na dlouhé dráze – Mariánské Lázně, sobota:

6 Julian Bielmeier, D
7 Lukáš Hromádka, Kopřivnice
9 Zdeněk Holub, Praha
10 Petr Chlupáč, Praha
12 Hynek Štichauer, Pardubice
21 Jörg Tebbe, D
31 Dennis Helfer, D
33 Marcel Dachs, D
84 Romano Hummel, NL
111 Martin Málek, Březolupy
115 Theo Pijper, NL
444 Josef Franc, Praha
Titul bude obhajovat Hynek Štichauer
Titul bude obhajovat Hynek Štichauer

Foto: Karel Herman

Druhý letošní pardubický přebor začne nabývat podobu v pátek

Pardubice – 14. července
Přebor republiky jednotlivců o pohár AČR bude pokračovat v Pardubicích v netradičním termínu. Pořádající klub jej přesunul na příští pondělí, aby umožnil plochodrážním fanouškům nerušeně sledovat přenos z evropského šampionátu v Rybniku, s nímž původní termín mítinku kolidoval. Podoba přeboru se začne rodit v pátek, kdy proběhne uzávěrka přihlášek. Sportovní komise AČR po nedávných zkušenostech upozorňuje na riziko pozdní nebo jury neuznané omluvy, kterou hodlá řešit v souladu s řády. O doprovodný program se tentokrát postarají pouze dvěstěpadesátky. V průběhu závodu bude letos naposledy možné zakoupit knihy o ploché dráze a v současné době se pracuje také na autogramiádě slavných plochodrážníků z minulosti.

Pouze dva muži letos dokázali vyhrát přeborový závod: Eduard Krčmář (11) čtyřikrát, Josef Franc (15) jednou v Liberci, kde oba borce sleduje Petr Chlupáč (7)

Foto: Pavel Fišer