V Praze se nepojede velká cena, protože se pojedou rovnou dvě

Praha – 29. července
Pavel Ondrašík v předchozích dnech čelil záplavě otázek, jak to vlastně bude s pořádáním Speedway Grand Prix na Markétě v září. Mohl však jen krčit rameny. Až do dnešního rána, kdy se na jeho počítači objevil e-mail od BSI. Potvrdil stále hlasitější spekulace, že každé z pořadatelských míst bude hostit rovnou dvě velké ceny. Stověžatou matičku nevyjímaje.

 

Kapacita pražského hlediště bude muset být omezena

Složitá jednání vyústila v revidovaný kalendář osmi velkých cen, které se uskuteční během čtyř víkendů v Polsku a v České republice. Znamená to mimo jiné, že dánská velká cena plánovaná na 12. září je zrušená a vrátí se až napřesrok.

Pražská Markéta bude hostit pátý a šestý závod 18. a 19. září. Bohužel kvůli koronavirové krizi nebude moct otevřít svou širokou náruč všem fanouškům. Obě velké ceny se budou konat s omezeným počtem diváků.

Na sobotní je kapacita hlediště již takřka zaplněna. Předprodej lístků totiž probíhal již od konce loňského roku, kdy se covid jevil jako neškodná chřipečka milovníků netopýrů kdesi v Číně.

V půlce srpna se rozběhne předprodej na páteční mítink. Na druhou stranu není vyloučena ani alternativa prázdného stadiónu, pakliže semafor ministra Vojtěcha rozsvítí pro Prahu krizovou barvu.

Aktuální kalendář SGP 2020:

28.8. Wroclaw
29.8. Wroclaw
11.12. Gorzow
12.9. Gorzow
18.9. Praha
19.9. Praha
2.10. místo bude potvrzeno
3.10. Toruň
Praha bude v září hostit rovnou dvě velké ceny

Foto: Pavel Fišer a Petr Makušev (Sport Photo)