Stopětadvacítky na šest týdnů přišly o jedno ze svých es

Plzeň – 15. července
Petr Moravec včera dokončil startovní listinu mistrovského závodu stopětadvacítek, který bude v sobotu v Mariánských Lázních předcházet českému šampionátu na dlouhé dráze. Doufal v pozitivní změnu. A sice, že dnešní lékařská kontrola pustí na start Karla Průšu. Jenže nakonec přijde o jednoho z favoritů nejen západočeský podnik, nýbrž i celá kolibří scéna. Bohužel až na půldruhého měsíce.

 

Matěj Frýza už dozajista přemýšlí o svém comebacku

Při dnešním tréninku na plzeňských Borech se totiž Matěj Frýza dostal do kontaktu s jedním ze soupeřů.  Jeho hák mu vyrazil většinu drátů předního kola a incident skončil pádem. Naneštěstí i frakturou závodníkovy pravé nohy.

Dle prvních zpráv z fakultní nemocnice v Lochotíně čeká Matěje Frýzu nucená přestávka v délce pěti, možná šesti týdnů.

Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme rychlý návrat na ovály!

Foto: Jaroslav Frýza

Dnešní Evropa v Gniezně se nepojede

Gniezno – 15. července
Události v Polsku nabraly nečekaný spád. Jistá osoba, která se pohybovala v depu v Rybniku při pátečním extraligovém duelu s Lesznem, má pozitivní test na covid 19. Dle dostupných informací nejde o žádného závodníka nebo mechanika, nicméně všichni, kdo se pohybovali v rybnických boxech, musí do domácí karantény. Poláci činí krizová opatření, přepisují termíny své vyšší ligy. A protože se osudného utkání zúčastnili rovněž Václav Milík, Robert Lambert, Kacper Woryna a Bartosz Smektala, kteří měli dnes startovat ve třetím finále evropského poháru v Gniezně, promotér One Sport závod v noci zrušil. Další informace přislíbil na dnešek.

Václav Milík musí do domácí karantény

Foto: Petr Makušev