Světové ledy znají svůj jízdní řád pro sezónu 2019

Mies – 23. října
Dvě kvalifikace v půlce ledna v chladné Skandinávii. A pak únor na východě s finálovými podniky v kazašském Almaty a sibiřském Šadrinsku následované šampionátem družstev v Togliatti. A nakonec vrchol v západní Evropě. Takový je v zásadě kalendář mistrovství světa na ledové dráze pro příští rok, jenž je až do schválení komisí CCP na jednání o příštím víkendu považován za provizorní.

Provizorní kalendář mistrovství světa na ledové dráze 2019:

12.1. kvalifikační kolo 1 Örnsköldsvik (S)
12.1. kvalifikační kolo 2 Kauhajoki (FIN)
2.-3.2. finále 1 Almaty (KAZ)
9.-10.2. finále 2 Šadrinsk (RUS)
2.-3.3. finále 3 Berlín (D)
16.-17.3. finále 4 Inzell (D)
30.-31.3. finále 5 Heerenveen (NL)
16.-17.2. družstva Togliatti (RUS)
Šadrinsk letos hostil družstva, příští rok se tam vrátí jednotlivci

Foto: Reygondeau/Good Shoot (FIM)

Lyské výstaviště uvidí opět Kola

Lysá nad Labem – 23. října
Výstaviště v Lysé nad Labem se ve dnech 9. až 11. listopadu stane dějištěm tradičního autosalónu Kola 2018. Jeho součástí se stane již jednadvacátý ročník výstavy Rychlá kola. V něm si přijdou na své příznivci motoristického sportu a tradičně neostrouhají ani plochodrážní fandové, pro něž bude zajímavá především sobota 9. listopadu.

 

Rychlá kola nabízí průřez českým motoristickým sportem

K vidění budou zajímavé automobily a motocykly. Svou expozici bude mít opět pražská Markéta i Shupa. Návštěvníky čekají autogramiády, kde bude mít své zastoupení rovněž plochá dráha. Na vnější ploše se budou organizovat tradiční jízdní ukázky, kde své umění předvedou čeští kolibříci, tolik úspěšní v letošním evropském a světovém poháru. Nejatraktivnější program v tomto směru přinese tradičně sobota.

Výstava je provázena rovněž besedami a autogramiádami se závodníky

Třešničkou na dortu se stane výstava prací Václava Zapadlíka, jehož malby a kresby není třeba motoristické veřejnosti představovat, a který tento svět opustil koncem letošního srpna. Slavností vernisáž proběhne v pátek v 10:15 a uvádět ji bude česká veteránská kapacita Jan Králík.

Atraktivní jízdní ukázky předvou plochodrážníci rovněž letos

Foto: Karel Herman a Eva Palánová