Becher Cup i bez závodění nabídl skvělou zábavu

Pardubice – 13. října
Vyhlášení vítězů v prostoru depa se v Pardubicích stalo již tradicí, kterou diváci vesměs kvitují pozitivně již jen proto, že jim jsou přístupné boxy. Rovněž při včerejším MACEC Cupu se ceremoniál předávání cen těšil velké pozornosti. Lidé se opět procházeli areálem, jenž jim je během závodů zapovězeným územím, ale na rozdíl od jiných podniků tolik nepospíchali. Žádný div, krátce po poledni startoval program rozlučky, při níž se svezli nejenom licencovaní závodníci.

Václav Milík baví publikum
Parta z Úhřetické Lhoty: zleva Aleš Duben, Jaromír Kašpar, Radek Červenka, Milan Moravec, Jan Poříz, Dan Macl a Stanislav Buňka

Becher Cup již sice pár let neláká na recesistické závody, nicméně i volná zábava na svítkovském ovále stojí pokaždé zato. Klan hobíků z Úhřetické Lhoty, jenž ve Svítkově pomáhá s otevíráním vrat vjezdu na dráhu, rychle pózoval fotografům. A pak zaburácel svými motocykly, aby záhy zamířil do Kostěnic. Na ovále poblíž železničního koridoru se totiž trénovalo, protože další závody, které za čtrnáct dnů přinese místní rozlučka, se kvapem blíží.

Václav Milík sleduje dění na ovále

Hynek Štichauer po operaci kolene seděl na tribunce a spřádal plány na sezónu 2019. Ovšem vůbec poprvé od svého nešťastného pádu při loňské Zlaté přilbě SNP za řidítka usedl Tomáš Suchánek. Humor jej neopustil, když žertoval, že jeho comeback přišel už před Zlatou přilbou, když se strojem Patrika Mikela vyjížděl kopec do boxů.

Dominik Hrbek se svou stopětadvacítkou

Své stopětadvacítky provětrali Jan Jeníček i Dominik Hrbek. Pětistovky sedlali Václav Milík, Patrik Mikel, Michal Škurla či Ondřej Smetana. Neodolali ani mechanici, ani další zájemci a to včetně Lukáše Hutly. Když jeho dědeček Václav viděl dva pády svého vnuka, s úsměvem prohlašoval, jak je dobře, že se na ploché dráze drží ledů.

František Chvojka přemítá o přestupu do FT Classics

Došlo i na flat trackery. Do akce se dostal Aleš Duben, ale také František Chvojka. Ten se pochlubil se svými plány zasáhnout napřesrok do mistrovských bojů v kategorii FT Classics. Protože ale jeho manželka měla jiný názor, je třeba počkat na jaro.

Svezení se dočkaly také nejmenší děti

Sluníčko se na obloze chechtalo, až se za břicho popadalo a hřálo svými zlatavými paprsky. Nicméně rozlučka se chýlila ke konci. Nálada zůstávala skvělá i nadále. A to také mezi dětmi, které se dočkaly, že je na opravdickém plochodrážním motocyklu sveze některý z přítomných závodníků.

Tomáš Suchánek po více než roce v sedle plohcodrážního motocyklu

Foto: Karel Herman a Eva Palánová

Lukáš Hutla to měl ve světě klasického speedway těžké