Prozíravost sportovní komise zabránila historii, aby se opět opakovala

Pardubice – 3. října
Pro Žarnovicu je optimální plochodrážní den neděle. Naproti tomu Březolupy mají radši sobotu. Přesto se o tomto víkendu pojede nejprve na Slovensko a teprve až druhý den na jižní Moravu. Ačkoliv se oběma pořadatelům takové uspořádání zprvu nelíbilo, důvod je nasnadě. A sice Speedway Grand Prix v polské Toruni, kde by třeba musel nastoupit Václav Milík. Nyní se ukázalo, že přehození obou víkendových termínů byl ze strany plochodrážní sportovní komise nesmírně prozíravý tah.

 

Václav Milík o víkendu stihne jak Toruň, tak Březolupy

Kvůli finále mistrovství světa nemohl jako první bojovat o domácí titul Jaroslav Volf mladší. Copak o tom, být na něm po pátečním závodě v Göteborgu by se v neděli stačil do Olomouce dopravit, jenže bafuňáři z jeho doprovodu si tehdy za železnou oponou chtěli nakoupit. Druhý případ nastal až po více než půl století loni, kdy Václav Milík upřednostnil velkou cenu v Toruni na úkor posledního finále v Březolupech.

A nebýt nedělního termínu letošního finále mistrovství republiky jednotlivců v Březolupech, historie by se znovu opakovala. Při neúčasti Patryka Dudka a Craiga Cooka totiž promotérská organizace oslovila náhradníka Václava Milíka, aby startoval v Toruni.

A protože krytý stadión v Toruni vylučuje posunutí velké ceny na náhradní termín, pardubický kapitán nebude v neděli v Březolupech chybět. Boj o titul českého šampióna proto nebude limitován žádnými kompromisy ve startovní listině jako loni.

Foto: Karel Herman

Divoká karta Davida Pacalaje uzavírá finálovou šestnáctku pro nedělní Březolupy

Březolupy – 3. října
Matěj Kůs předevčírem večer dorazil na pražskou Markétu, aby spolukomentoval přímý přenos Memoriálu Luboše Tomíčka. Měl berle, ale co bylo důležitější úsměv na rtech a dobrou zprávu o své rekonvalescenci, jež nakonec přece jen nemá být příliš dlouhá. Nicméně sezóna anno domini je pro něho již pasé. Pochopitelně chybí i ve startovní listině nedělního závěrečného finále šampionátu jednotlivců v Březolupech, jejíž čísla byla včera vylosována.


Tipujte:

Tipněte si trojici, která v neděli skončí v Březolupech na pódiu:

View Results

Loading ... Loading ...

David Pacalaj dostal divokou kartu pro březolupské finále

Po omluvě kapitána extraligové pražské Markéty, jehož za posledních deset let srazila ze stupňů vítězů závěrečné klasifikace šampionátu republiky jednotlivců jen zranění, se otevřel prostor pro devátého muže přeboru. Samozřejmě jeho pořadí redukovaného o Zdeňka Simotu, Hynka Štichauera a Martina Málka, kteří se v elitní osmičce šampionátu udrželi i po zářijové Plzni.

Titul získá někdo z této trojice: Eduard Krčmář, Václav Milík a Josef Franc

Stal se jím Filip Hájek, jenž by při březolupské účasti Matěje Kůse, aspiroval na divokou kartu. Nyní museli muži stojící v čele disciplíny vyřešit, komu ji vlastně přidělit. Petr Moravec nakonec navrhnul Davida Pacalaje, aby se v akci objevila první šestnáctka průběžného pořadí šampionátu samozřejmě bez nešťastného Matěje Kůse.

Návrh plochodrážní předsedy byl schválen. A tak se večer mohlo přikročit k losování startovních čísel, jehož regulérnost dosvědčí videozáznam na Youtube.

Startovní listina nedělního finále MR jednotlivců v Březolupech a způsob kvalifikace:

1 Jan Kvěch, Praha přebor 2018 – 3. (6.)
2 Václav Milík, Pardubice MR 2018 – 3.
3 Martin Málek, Březolupy MR 2018 – 8.
4 Zdeněk Simota, Plzeň MR 2018 – 4.
5 Eduard Krčmář, Slaný MR 2018 – 1.
6 Hynek Štichauer, Pardubice přebor 2018 – 1. (4.)
7 Michal Škurla, Praha MR 2018 – 6.
8 Martin Gavenda, Březolupy přebor 2018 – 4. (7.)
9 Filip Hájek, Praha přebor 2018 – 8. (11.)
10 Ondřej Smetana, Praha MR 2018 – 7.
11 Josef Franc, Praha MR 2018 – 2.
12 Jaroslav Petrák, Pardubice přebor 2018 – 5. (8.)
13 David Pacalaj, SK – Žarnovica divoká karta SK PD
14 Patrik Mikel, Pardubice přebor 2018 – 7. (10.)
15 Zdeněk Holub, Praha přebor 2018 – 2. (5.)
16 Petr Chlupáč, Praha přebor 2018 – 6. (9.)
17 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica přebor 2018 – (13.)
18 Daniel Klíma, Praha přebor 2018 – (16.)
Omluven:
Matěj Kůs, Praha MR 2018 – 5.

Poznámka: u závodníků postoupivších z přeboru první číslice vyjadřuje pozici v redukovaném pořadí bez již přímo kvalifikovaných finalistů z MR, druhá v závorce skutečné pořadí

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček