Chabařovická novinka by raději nemusela být potřeba v pravém slova smyslu

Chabařovice – 8. června
Po roce se k nám do Chabařovic vrací závod pětistovek. V neděli zde odstartuje český přebor spolu s tradičním Memoriálem Jiřího Hurycha. Od deseti pořádáme mistrovství republiky stopětadvacítek na krátké dráze a hlavní závod startuje od čtrnácti hodin, kdy minutou ticha uctíme památku Jiří Hurycha.

Kdo byl Jiří Hurych

Nové panorama stadiónu v Chabařovicích
Nové panorama stadiónu v Chabařovicích
V neděli se bude závodit na památku tohoto mladého muže
V neděli se bude závodit na památku tohoto mladého muže

Občerstvení je zajištěno! Počasí má být skvělé, tak už se na závodníky moc těšíme! Zatím se jich přihlásilo dvanáct.  Potvrzeni jsou Hynek Štichauer, Zdeněk Holub, Ondřej Smetana, Holanďan Anne Spaan, Filip Hájek či Josef Novák, který pojede po ose rovnou z juniorského mistrovství Evropy v Maďarsku. S dvěstěpadesátkami nastoupí Jan Kvěch a Petr Chlupáč. No, uvidíme.

Samozřejmě, že lákáme závodníky vyzkoušet si dráhu s novými ochrannými vaky, které jsme dostali ze Svitav. Je to pro nás premiéra. Jen doufám, že nebudou potřeba v pravém slova smyslu a že si kluci závod užijí.

Loni vyhrál Memoriál Jiřího Hurycha Ronny Weis
Loni vyhrál Memoriál Jiřího Hurycha Ronny Weis

Vítěz Memoriálu si kromě trofejí odveze novou pneumatiku, kterou věnoval Autoklub Markéta, a finanční odměnu, jejíž výši nebudu prozrazovat, kterou věnuje Martin Morávek – firma Simont, a tradiční chabařovický koláč. I druhé a třetí místo neodejde s prázdnou.  Ještě ale nevíme, zda vítěz přeboru bude automaticky vítězem Memoriálu Jiřího Hurycha nebo jestli bude dodatková jízda čtyř nejlepších, což ještě promyslím.

Chabařovice mají bezpečnostní mantinely
Chabařovice mají bezpečnostní mantinely

9Foto: Jiřina Šifaldová, Mirek Horáček a Lubomír Hrstka