Liberec má napilno

Liberec – 21. května
Po úterním závodu seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup nás toho v Liberci čeká hodně. Stopětadvacítky a dvěstěpadesátky v neděli budou malou předehrou před libereckým sportovním E speedway kempem ve dnech 30. a 31. května, z něhož se budou závodníci nominovat na elektircký závod prvního června v Praze.

 

Při kempu v Liberci budou trénovat závodníci, co pojedou ukázkové jízdy na pražské Markétě při SGP. Jezdci a mechanici dostanou šanci se seznámit s novou technikou a dostatečně si vyzkoušet jízdu na E speedway.

Na SGP v Praze se ve čtvrtek 1. června představí dva Češi, Dán a Poláci. Jezdit se bude na malé dráze podobně jako vloni v Toruni. Praha je pro naše E speedway první velkou cenoou, moc děkujeme těm co nám to umožnili.

Liberec zároveň svým letošním prvním kempem otevírá sezónu pro mladé jezdce. Hlásí se jezdci z Wavrova, Zielonej Gory či Bydhostě. Trochu je mi líto, že se opakuje loňský rok, kde se z našich nikdo nepřihlásil. Kemp je určen především pro mladé a začínající závodníky.

Liberecká éčka se předvedou při SGP v Praze | foto Štěpán Ševčík

Češi a Slováci v akci 463

Uplynulý týden zklidnil tempo českých závodů. Po úterní premiéře pohárových stopětadvacítek v Liberci přišel nádherný světový závod v Pardubicích. Bohužel se smůlou našich, především Daniela Klímy, který místo do Tarnowa odjel do nemocnice se zlomenými prsty u nohou. Našim závodníkům se postup nepovedl ani z dalších dvou kol. Podívejme se, kterak se jim vedlo v jiných zahraničních závodech.

 

Dnes začneme již v pondělí odloženým podnikem třetího kola polské extraligy v Lublině. Domácí v něm porazili Krosno 56:34. Václav Milík dovezl hostům pět bodů (2 0 1 2 0).

V úterý byl Václav Milík ve Švédsku. Inkasoval dvanáct bodů (3 2 2 2 3) pro domácí Piraternu Motala, jejíž duel s Gislavedem skončil 55:35.

Martin Vaculík a Václav Milík včera startovali proti sobě | foto Václav Milík Raging

V Polsku mezitím pokračovala extraliga U24. Petr Chlupáč nebodoval (0 0 0 -) pro svou Toruň, která v Krosně prohrála 53:37. Jaroslav Vaníček přispěl Wroclawi sedmi body se dvěma bonusy (1 2 2 1 0 1) v jejím výjezdu do Gorzowa s výsledkem 58:32.

Eduard Krčmář letos za svůj druholigový Rzeszow ještě nestartoval a ve čtvrtek klub oznámil, že jej uvolňuje pro hostování. Slánský závodník dostal nabídku z Gniezna.

V pátek prvoligový Rybnik vyhrál domácí duel s Lodží 48:42. Jan Kvěch měl na výhře lví podíl svými jedenácti body s jedním bonusem (1 2 3 3 2).

Extraligový duel Krosno vs. Gorzow skončil kvůli neregulérní dráze již po devíti rozjížďkách za stavu 26:28. Václav Milík inkasoval tři body (0 3), hostující Martin Vaculík také (1 0 2).