Českou juniorku čeká zajímavé intermezzo v boji o tři tituly

Březolupy – 29. dubna
Slovácký okruh ve Starém Městě u Uherského Hradiště je velkou motoristickou akcí nadcházejícího víkendu. Motory závodních motocyklů začnou v regionu bouřit již v pátek. V Březolupech pokračuje česká juniorka doplněná o stopětadvacítky. Její okolnosti jsou ale nesmírně zajímavé.

 


Tipujte:

Označte nejlepší trojici březolupské juniorky:

View Results

Loading ... Loading ...

Jakub Hejakl (červená) a Ondrej Trník (modrá) budou bojovat i v pátek | foto Eva Palánová

Adam Bubba Bednář v letošním juniorském šampionátu své tituly neobhajuje. Navíc jej ve stejný den čeká semifinále světového poháru družstev v Landshutu, kam Zdeněk Schneiderwind povolal Adama Nejzechlebu. Ten už o medaile usiluje. Stejně jako Jan Jeníček a Bruno Belan, kteří zase nastoupí v evropském poháru čtyřiadvacítek.

Karel Průša by si rád střihnul úlohu favorita | foto Eva Palánová

Jeden nejhorší výsledek se všem juniorům škrtá. Pro reprezentanty jasná výzva, že v dalších káních už nesmí pokazit vůbec nic. Pro ostatní naopak výzva nahnat si body. A sáhnout si pro dvě místa v evropských devatenáctkách.

Na slovácké návsi se v akci předvede rovněž devět kolibříků, z nichž čtyři přijedou z ciziny. Čeká je druhý podnik jejich klasického šampionátu.

Startovní listina prvomájových závodů v Březolupech (15:00):

MR U21 + U19:
1 David Hofman, Pardubice
2 Jaroslav Novotný, Praha
3 Jaroslav Vaníček, Praha
4 Jan Hlačina, Pardubice
5 Dominik Hrbek, Pardubice
6 Petr Kvěch, Svitavy
7 Matěj Frýza, Plzeň
8 neobsazeno
9 Matyáš Ryska, Slaný
10 Petr Marek, Praha
11 Kryštof Kubal, Plzeň
12 Matěj Tůma, Praha
13 Jaroslav Bartek, Praha
14 Marek Ziman, SK – Žarnovica (250 ccm)
15 Karel Průša, tč. bez klubové příslušnosti
16 Marián Jirout, Pardubice
MR 125 ccm:
1 Ondrej Trník, SK – Žarnovica
2 Vojtěch Stachník, Kopřivnice
3 Denes Tarcsafalvi, H
4 Vít Kubal, Plzeň
5 Denis Cioclei, ROM
6 Domen Gračner, SLO
7 Velen Kocián, Kopřivnice
8 Nikolas Pergl, Slaný
9 Jakub Hejkal, Slaný
10 neobsazeno
Jaroslav Vaníček by rád využil Březolup, aby se natáhl pro vysněný juniorský titul | foto Eva Palánová

Napsat komentář