Třetí pohár stopětadvacítek měl třetího vítěze

Slaný – 2. června
Třetí závod pohárové série PRO-TEC Speedway Mini Cup dnes v podvečer přinesl třetího letošního vítěze. Adam Nejezchleba se postavil na nejvyšší stupeň pódia vůbec poprvé. Ve finále A za jeho zády dojel do cíle Matěj Frýza, který udržel na uzdě dravého Tonyho Katru. Tradičně dramatický závod měl i své stinné stránky. Zatímco Karel Průša svůj pád v poslední jízdě základní části odnesl namoženým prstem, Štěpánka Nyklová opouštěla stadión s podezřením na frakturu zápěstí.

Vyhlášení výsledků
Nešťastná rozjížďka s číslem jedna – zleva Štěpánka Nyklová, David Hofman a Oliver Schmid

Počasí nám přálo, ale za to úvodní jízda byla smolná pro Štěpánku Nyklovou a Davida Hofmana. V prvním kole v zatáčce do cíle se do sebe napasovali a výsledkem e stal ošklivý a hrozivý pád. Okamžitě pomoc od zdravotníků a rodičů. Oba byli otřesení, ale nakonec David Hofman odešel po svých do depa a rozhodl se dál pokračovat. Štěpánku Nyklovou odvezli sanitkou do depa, kde byla ošetřena a bylo ji doporučeno odjet na rentgen s pravým zápěstím.

První jízda se nakonec opakovala ve dvou, kdy David Hofman dokázal po děsivém pádu odjet a připsal si dva body. Dále se jízdy odjely v rychlém tempu a některé z nich byly krásné a bojovné.

Bohužel, ale v rozjížďce s číslem devatenáct přišel opět děsivý pád. Karel Průša dotíral na nejzkušenějšího borce Matěje Frýzu, chtěl zkusit stejně zabojovat jako v předchozím závodě, kdy ho porazil, ale bohužel dnes v zatáčce po startu v druhém kole došlo ke kontaktu. Nerovnost a výjezd do trávy v plné rychlosti, motorka se nabalila trávou a pád.

Zleva Josef Černý, Štěpán Ševčík a Matěj Frýza

Opět rychlá pomoc a nakonec jen naražený levý prostředníček a pravé stehno potlučené od rámu. Karel Průša byl také ošetřen a mohl ještě dál pokračovat ve finálové jízdě. Devatenáctá jízda se opakovala ve dvou, Karel Průša byl vyloučený a tak Matěj Frýza vyhrál a David Hofman druhý.

Po základní části byl však rozjezd o finále B a C, protože Petr Marek a Dominik Hrbek měli po devíti bodech. Byla to pěkná jízda, bojovnost, až do konce. Dominik Hrbek vyhrál.

Nejhezčí jízda byla nakonec áčko. Tony Katra, který si zaslouženě vybojoval finále A parádně dorážel na Matěje Frýzu, ale nakonec Plzeňan dojel pro druhé místo a domácí závodník třetí. Nejlepším střelcem a s plným počtem bodů od začátku závodů byl Adam Nejezchleba.

Úhřetická Lhota – 2. června
Situace se zlepšuje každým dnem. Pan plukovník skládá červený svetr do komínku a samozvaní epidemiologové, které vede údajný odborník, bohužel bez atestace, se těžce smiřují s tím, že jejich žně pomalu končí. Co dělat, když na sto tisíc lidí připadá za týden jen 30 nemocných tou jedinou diagnózou a 99970 má zcela jiné problémy, které, zdá se, nikoho nezajímají.

Nezbývá než povolit něco jiného než sezení u televize a pohyb po obchodech a tak se naštěstí už zase rozjíždí sport a ani plochá dráha není výjimkou. Na náš ovál v Kostěnicích, kde se pilně trénuje skoro každý víkend, se vrátí v sobotu 19. června opět závody. A věříme, že letos nebudou jediné.

Jaký je tedy letošní kalendář závodů v Kostěnicích:

1. závod – sobota 19. června prezence a trénink od 13.00, závody od 14.00
2. závod sobota 28. srpna
3. závod čtvrtek (státní svátek) 28. října
náhradní termín sobota 25. září.

Předpokládáme tři kategorie – 125 ccm, 250 ccm a 500 ccm, ve hře je i účast flatraků. Kromě víkendových tréninků jsou v plánu některé další akce, proslýchá se něco i o oslavách kulatin Vláda Višvádera, ale to má ještě svůj čas.

Takže v sobotu 19. června se těšíme na setkání se všemi, kteří už vědí, kde se náš areál v Kostěnicích nachází, i s těmi, kteří jej budou hledat poprvé. Je kousek od nádraží. Plochodrážní sezóna 2021 v Kostěnicích začíná!