Letošní juniorská družstva se rýsují jako špičkový ročník celé historie

Pardubice – 24. srpna
Ne, že by se v českém šampionátu juniorských družstev v jeho více než dvacetileté existenci neobjevovali zahraniční závodníci. Vždyť v něm na přelomu tisíciletí regulérně bojovala i polská družstva. Nicméně letošní ročník, který se koná pozítří večer v Pardubicích, v tomto ohledu všechno překonává. Můžeme se těšit na klasický rozpis dvojic na jednadvacet rozjížděk, ale i doprovodné mistrovské dvěstěpadesátky a stopětadvacítky, díky nimž závodní program začíná již ve čtvrt na šest.


Tipujte:

Kdo se ve středu stane mistrem republiky juniorských družstev?

View Results

Loading ... Loading ...

Mezinárodní pojetí

Kvůli svému zranění se Jan Kvěch loni v Žarnovici stal koučem dvojice pražské Markéty, kde jej narychlo po boku Petra Chlupáče zastoupil Daniel Klíma - letos pojedou všichni tři v jednom týmu
Kvůli svému zranění se Jan Kvěch loni v Žarnovici stal koučem dvojice pražské Markéty, kde jej narychlo po boku Petra Chlupáče zastoupil Daniel Klíma – letos pojedou všichni tři v jednom týmu

S juniory je to u nás prostě takové, jaké to je. Většina klubů by měla problém postavit dva rovnocenné partnery do jedné sestavy. Jenže zatímco dříve se vytvářely koalice napříč celky, nyní je manko druhého závodníka řešeno cizinci. A to nikterak ledajakými!

Za Slaný proto po boku Vojtěcha Zamazala nastoupí Lotyš Ričards Ansviesulis. Plzeň k Václavu Kvěchovi staví dlouhodrážní hvězdičku Romano Hummela. Jan Macek v kopřivnické železniční vestě pojede s Polákem Bartlomiejem Kowalskim. Bílý koník se objeví na hrudi Daniela Šilhána a Němce Lukase Fienhageho.

Daniel Šilhán bude hájit domácí barvy

Se svými zdroji si vystačí Žarnovica, jež by konec konců mohla postavit dva páry. Ve středu však bude stavět na svých esech Davidu Pacalajovi a Jakubu Valkovičovi. Dvěma výběry bude disponovat jedině pražská Markéta. První s Petrem Chlupáčem, Janem Kvěchem a Danielem Klímou nemá menší ambice, než obhajobu loňského zlata. Druhý tandem zajistí mladící Michal Baštecký a Pavel Kuchař.

 

Obě nižší kubatury

Vojtěch Šachl bude chtít ukázat svá záda hned ve dvou kubaturách

Protože žádný závodník nemůže v duchu reglementů startovat ve dvou závodech současně, stopětadvacíkty začínají již v 17:15. Trénink hlavního závodu bude rozložen mezi jeho rozjížďky. A tak pořadatelé apelují na jednotlivé kluby, aby byli všichni ve Svítkově nejpozději úderem páté.

Postavení leadera bude hájit Vojtěch Šachl, který má ovšem na své soupeře náskok jako hrom. Nechybí ani borec číslo dvě Štěpán Ševčík, ale také Matěj Frýza, jenž tedy díky zranění přišel v klasickém šampionátu o jediný závod. Protože Adam Bednář mezi kolibříky nepojede, dá se předpokládat, že si to o celkové stříbro začnou rozdávat oba členové plzeňského gangu.

Dvěstěpadesátky klasicky doprovodí velké hochy. V jejich startovním poli nechybí vůbec nikdo. Hlavním lákadlem se tudíž stane boj Jaroslava Vaníčka o udržení se v čele šampionátu. Vojtěch Šachl, Jan Hlačina a Adam Bednář rozhodně nebudou sami s plány překřížit Pražanovu cestu.

Startovní listiny středečních závodů v Pardubicích:

MR juniorských družstev:

AK Slaný: 1 Ričards Ansviesulis (LAT) – Vojtěch Zamazal
PK Plzeň: 3 Václav Kvěch – 4 Romano Hummel (NL)
Walbo Kopřivnice: 5 Jan Macek – 6 Bartlomiej Kowalski (PL)
SC Žarnovica: 7 David Pacalaj – 8 Jakub Valkovič
ZP Pardubice: 9 Daniel Šilhán – 10 Lukas Fienhage (D)
AK Markéta Praha 1: 11 Petr Chlupáč – 12 Jan Kvěch – 20 Daniel Klíma
AK Markéta Praha 2: 13 Michal Baštecký – 14 Pavel Kuchař

MR 125 ccm:

1 Vojtěch Šachl, Chabařovice
2 Dominik Hrbek, Pardubice
3 Matěj Frýza, Plzeň
4 Josef Černý, Plzeň
5 Oliver Schmid, Plzeň
6 Štěpán Ševčík, Plzeň

MR 250 ccm:

1 Jan Jeníček, Pardubice
2 Jaroslav Vaníček, Praha
3 Vojtěch Šachl, Chabařovice
4 Jan Hlačina, Pardubice
5 Adam Bednář, Praha
6 Juraj Šuška, SK – Žarnovica
7 Josef Novotný, Pardubice
8 Bruno Belan, Slaný

Foto: Karel Herman a Daniel Šilhán st.

Češi a Slováci v akci 355

Třetí srpnový týden jakoby šetřil fanouškovské síly na zářijovou explozi závodů našeho termínového kalendáře. Nicméně amatérské závody v Kostěnicích a v Liberci, byť diametrálně odlišného charakteru, přinesly skvělé zážitky. Nechybělo mnoho a z chorvatského Goričanu se nesla skvělá zpráva o postupu Václava Milíka do SGP 2021. Ovšem naši závodníci se prezentovali rovněž nejen v obligátním Polsku, ale i v Maďarsku, Německu a Francii. Tady byl klíčovou postavou v obhajobě titulu pro La Reole Ondřej Smetana.

 

Ve čtvrtek viděl maďarský Debrecín svou již pětačtyřicátou velkou cenu. Cílem finálové jízdy se prohnal jako první Matej Žagar před Aleksanderem Loktajevem, Norbertem Kosciuchem, Janem Kvěchem (1 2 2 3 2) a Bjarne Pedersenem. Petr Chlupáč (1 1 0 2 1) skončil dvanáctý.

Ondřej Smetana po sobotních triumfech s otcem Radkem a francouzskými mechaniky

Napilno měl Ondřej Smetana. Jeho La Reole hostila na svém ovále postupně všechny tři své soupeře ve francouzské lize, jejíž předjarní vyvrcholení odložilo vypuknutí koronavirové pandemie. V sobotu nejprve domácí tým porazil Marmande 47:37 a Pražan inkasoval čtrnáct bodů s jedním bonusem (3 2 3 2 1 3). Druhý duel skončil za stavu 45:38 a patnácti body na Pražanově kontě (2 3 2 2 3 3). A v ten moment mohla odstartovat oslava na počest obhajoby loňského titulu.

„Super,“ hlásil Ondřej Smetana z Francie. „Závody měl být v pátek, ale bohužel to uplavalo, takže to posunuli na sobotu. Dopoledne to bylo dobré, ale nebylo to úplně ono, dráha se tu od minule změnila, ale nakonec jsme vyhráli. Odpoledne byly nejdůležitější závody, protože šlo už o mistry, cele závody bylo hodně vyrovnané, ale nakonec jsme za to vzali. Mně se povedla parádně doladit motorka a vyhráli jsme závody i celou francouzskou ligu!“

Z vítězné dráhy La Reole neuhnulo ani včera při posledním ligovém mítinku sezóny. „Včera jsme titul potvrdili další výhrou na domácí dráze, takže jediné závody v sezóně jsme prohráli v Lamothe-Landerron.“ Statistickým úhlem pohledu je třeba dodat konečné skóre závodu 52:34 a čtrnáct bodů s jedním bonusem Ondřeje Smetany (3 2 3 1 3 2).

La Reole neuhnulo z vítězné cesty ani včera

Včera Wittstock viděl na svém vlastním stadiónu opět druhou polskou ligu, když hostil Krosno. Vlčí derby, jak duelu obou klubů s vlky v názvech začali říkat polští žurnalisté, však skončilo obrovským masakrem ze strany leadera celé soutěže. Závod skončil 29:61 a jeho nejlepším mužem se se svými dvanácti body a třemi bonusy stal neporažený Eduard Krčmář (2 2 2 3 3).

Rybnik vzhledem k hygienickým opatřením v oblasti musí jezdit před tribunami bez diváků. Včera podlehl Lublinu 38:52. Hosté si připsali rovněž bonusový bod za lepší skóre z obou svých střetů (69:111). Václav Milík po návratu z Goričanu inkasoval osm bodů (2 2 0 2 2).

Včerejší výjezd do Zielonej Gory vrátil Wroclaw do hry o play-off. Vyhrála 41:49, inkasovala bonus (86:94) a v tabulce má před sebou jen Lublin, Zielonou Goru a Leszno, ačkoliv další adept postupu Czestochowa má o závod méně. Martin Vaculík pro domácí připsal dvanáct bodů a sobě i dva bonusy (3 2 0 2 3 2).

 

Foto: laskavostí Ondřeje Smetany