Zítřejší pardubické stopětadvacítky zažijí další comeback

Pardubice – 25. srpna
Nejen Matěj Frýza se při zítřejším čtvrtém podniku klasického šampionátu stopětadvacítek vrátí k závodění po zranění. Druhým navrátilcem se stane divišovský Matouš Kameník, který se po zimním úraze na lyžích postaví na start letos vůbec poprvé. Sportovní komise jeho přihlášku akceptovala, přidělila mu startovní číslo sedm a pozměnila formát závodu na osm rozjížděk.

Matouš Kameník zítra pojede svůj první závod sezóny 2020
Matouš Kameník zítra pojede svůj první závod sezóny 2020

Foto: Karel Herman

Živly nesebraly Liberci extraligu

Liberec – 25. srpna
V sobotu se za řidítky plochodrážního motocyklu při závodech polských amatérů objevil také Blažej Skreszewski, který bude koučem INTERTEAMu v letošní extralize. V Liberci se sešel nejen s Věroslavem Kollertem, ale i s guru koaličního družstva Vladimírem Vopatem. Společně osnovali plány na soutěž, jež startuje přespříští středu ve Slaném. V neděli se ovšem nad Pavlovicemi zvedl silný vítr.

Triumvirát INTERTEAMu: zleva Blažej Skreszewski, Vladimír Vopat a Věroslav Kollert

„Deset minut a bylo skoro po stadiónu,“ povzdechl si Věroslav Kollert. „Už dlouho mě nebylo tak smutno. Vůbec se nedivím těm lidem, co jim voda, vítr nebo další živly vezmou majetek. Naštěstí to snad nebude taková hrůza, ale letos by to už stačilo.“

Nedělní dílo zkázy

Foto: GRS Liberec