Matěj Frýza cílí na evropský pohár

Plzeň – 8. srpna
I po svém červencovém pádu jezdil s plzeňským stopětadvacítkářským gangem na závody. Se sádrou na pravé noze a berlemi v rukou mohl ovšem jen sledovat, kterak se jeho jméno propadá v aktuálních klasifikacích všech třech českých seriálů. Jenže sezóna s dvěma dvacítkami v letopočtu rozhodně nekončí a Matěj Frýza se tento měsíc chce vrátit do sedla. Bodejť by ne, když se na konci prázdnin na Borech jede evropský pohár.

 

„V Pardubicích mi zejtra sundají sádru a uvidíme…“ svěřoval se plzeňský závodník při čtvrtečním závodě série PRO-TEC Speedway Mini Cup na malé Markétě. A cože to vlastně uvidíme?

„Za tejden budu zpátky,“ konkretizuje Matěj Frýza své plány. „Evropskej‘ pohár v Plzni stihnu určitě, mistrák v Pardubicích předtím určitě taky. A devatenáctýho je v Plzni reprezentační trénink.“

Matěj Frýza je již bez sádry a chystá se na svůj comeback

Foto: Karel Herman

Srandamač se blíží

Kostěnice – 8. srpna
Česká plochá dráha se dostala do obvyklé srpnové okurkové sezóny, kterou prozatím neoživil ani jeden z neopakovatelných Srandamačů. V Kostěnicích letos neprohráli s covidem, nýbrž s počasím, protož dva mítinky uplavaly v proudech dešťové vody. Nicméně na oválku se pravidelně trénuje a za čtrnáct dnů zde nakonec zabouří motocyklové motory naostro.

 

Srandamač se koná v sobotu 22. srpna od čtrnácti hodin. O start zatím neprojevil zájem žádný z flat trackerů a tak se neví, zda jejich závod proběhne. Plochodrážníci jsou rozděleni do třech obligátních kategorií, a sice junioři 125 ccm, junioři 250 ccm a jezdce seniory a veterány. Není ani vyloučeno zařazení extraligové závodníky s licencí jako zvláštní jízda Srandamače.

Zájemci se mohou hlásit pořadatelům z Moto Klubu Úhřetická Lhota. Startovné bylo stanoveno na Kč 300,-, přičemž jsou v něm započteny rovněž náklady na zdravotní službu.

Hobíci se v Kostěnicích sešli také minulou sobotu

Foto: Sabina Maclová