Opatrnost je na místě stejně jako optimismus

Holice v Čechách – 31. ledna
Šestnáct centimetrů ledu na zamrzlé hladině rybníku Hluboký v autokempu v Holicích v Čechách dává spoustu důvodů k optimismu. Ale na druhou stranu nabádá k opatrnosti, obzvlášť je-li hlášeno oteplování. Závod ledařského šampionátu republiky, jenž místo neděle startuje již v sobotu od třinácti hodin, byl tudíž naplánován v úsporné podobě.


Tipujte:

Označte trojici, která bude v sobotu v Holicích stát na stupních vítězů:

View Results

Loading ... Loading ...

Dnes naměřených šestnáct centimetrů na Hlubokém rybníku vzbuzuje optimismus, avšak také velí k opatrnosti

Úkolem číslo jedna je udržet ovál v regulérním stavu co nejdéle. Proto před závodem nebude možný žádný trénink. Ke slovu přichází rozpis na patnáct jízd, po nichž přijde pro čtyři nejlepší finále, jehož pořadí určí končený výsledek.

Úspornost má svou logiku. „Kdyby se jel závod na dvacet jízd a byl předčasně ukončen, muselo by se odjet dvanáct jízd, aby byl započítán,“ upozorňuje Petr Moravec, předseda plochodrážní komise. „Proto je rozpis na patnáct rozjížděk, protože by stačilo odjet devět jízd.“

Za těchto okolností bylo odmítnutí zahraničních závodníků, jimž by se případné pouhopouhé tři výjezdy na ovál nemusely líbit. Jedinou výjimkou v tomto směru je Rob Irving, který se zachoval jako pravý anglický gentleman. „Jsem dychtivý u vás startovat,“ nechal se slyšet, přičemž nad možností předčasného konce mítinku velkoryse mávnul rukou. „Žádný problém. Buď budu závodit nebo aspoň strávím víkend ve vaší krásné zemi.“

Jak Lukáš Voljeník (červená), tak Andrej Diviš (bílá) patří k favoritům

Za soupeře bude mít jedenáct českých ledařů. Naneštěstí chybí zranění Jan Klatovský a Lukáš Hutla, nicméně na druhou stranu se ambice na vítězství vyrovnávají. Vůbec první závod v Čechách čeká Jiřího Wildta, zatímco Jan Vaňátka pojede své první ledy v životě vůbec.

Startovní listina sobotního závodu mistrovství republiky na ledové dráze v Holicích:

1 Lukáš Volejník, Osečná
2 Radek Hutla, Pardubice
3 Jan Vaňátka, Pardubice
4 David Lizák, Divišov
5 Andrej Diviš, Nepomuk
6 Jiří Wildt, Praha
7 Robert Růžička, Praha
8 Rob Irving, GB
9 Jan Pecina, Osečná
10 Martin Běhal, Osečná
11 Lukáš Hromádka, Kopřivnice
12 Jan Klauz, Praha

Foto: Petr Moravec a Karel Herman

Ledové zrcadlo se vystavuje na odiv

Holice v Čechách – 31. ledna
Dva roky jsme čekali na takovou zprávu! A ona dnes přišla jako chutné menu ke čtvrtečnímu obědu. Dopolední inspekce oválu vytyčeného na rybníku Hluboký v Holicích potvrdila, že se tady v sobotu od třinácti může konat závod mistrovství republiky na ledové dráze. A ještě než se sem pozítří vypravíte, prohlédněte si snímky trati, na níž měří své síly jedenáct Čechů a jeden Angličan.

Foto: Petr Moravec

Holickému závodu svítí na sobotu zelená

Holice v Čechách – 31. ledna 12:00
Inspekce sportovní komise na ovále na zamrzlé hladině rybníku Hluboký v areálu autokempu v Holicích v Čechách, jenž právě končí, přinesla konečně dlouho očekávaný pozitivní verdikt ohledně českých ledů. Závod zde bude startovat v sobotu úderem třinácté hodiny. Bližší informace budou zveřejněny záhy, ale již nyní je jisté, že se mítinku účastní dvanáct závodníků. Řídící orgán ploché dráhy omezil cizince, takže pojedou jen Češi a anglický nadšenec Robert Irving.

V Holicích se v sobotu pojede

Foto: Mirek Horáček

Plochodrážníkům jde zimní soustředění k duhu

Zadov – 31. ledna
Pražští plochodrážníci tráví týden na zimním soustředění na šumavském Zadově. Nalezli zde přímo ideální zimní ráj a pod vedením Zdeňka Schneiderwinda se věnují především běžkám. Pražský trenér se magazínu speedwayA-Z ozval s nadšeným komentářem na adresu svých svěřenců.

„Je to tady parádní,“ vzkazuje z Šumavy trenér Zdeněk Schneiderwind. „Podmínky úplně výborný, ale stejně skvělý je i přístup všech kluků. Pepe, Péťa Chlupáč, Páťa Mikel, Pavlík Kuchař a Jára Vaníček jedou dost rychlým tempem. Hodně mě překvapilo, že jim stačil i Adam Bednáře, který je na běžkách teprve podruhý. Ale i Míša Baštecký, Jakub Exler a Luboš Krejča se velmi snaží. Z mého pohledu je to výborný soustředění, které klukům dá dost do sezóny.“

Pražané si užívají Šumavy

Foto: Zdeněk Schneiderwind