Česká trojka ještě jednou otestovala motocykly

Örnsköldsvik – 10. Ledna
Dnes byl ve švédském Örnsköldsviku poněkud větrný den. Trojice Jiří Wildt, David Lizák a Robert Růžička ovšem ani náhodou neseděla za pecí. A ještě naposledy otestovala sama sebe i své motocykly před zítřejší kvalifikací ledařského mistrovství světa.

Robert Růžička, David Lizák a Jiří Wildt během dnešního tréninku

Foto: laskavostí Jiřího Wildta

Švédské zátiší s českými motocykly

Čtyřka, osmička, devítka a dvě jedenáctky jsou česká čísla

Örnsköldsvik a Kauhajoki – 11. ledna
Zítra odpoledne bude známá podstatná část startovní listiny letošní finálové série mistrovství světa. K úřadujícímu mistru světa Dmitriji Koltakovovi přibudou šestice dvou nejlepších z dvou kvalifikačních kol ve švédském Örnsköldsviku a finském Kauhajoki a bude se čekat jen na verdikt FIM ohledně majitelů divokých karet. Kvalifikační startovní listinu uzavřeli ve středu nominací závodníků z Ruska, kde tradičně čekali na výsledek svého národního šampionátu.

Takhle včera večer zastihli ovál v Kauhajoki osečenští ledaři

 

V Kauhajoki byl dnešní trénink zrušen

Danil Ivanov v Kamensku Uralskem nezaváhal a o ruské zlato připravil Dmitrije Koltakova, jenž v úvodním páru mistrovských závodů v Togliatti neztratil ani bod. Spolu s ním se do mistrovství světa dostali také Dmitrij Chomicevič, Dinar Valejev a Nikita Toloknov.

Unikátní je ovšem česká nominace. Z původní pětice totiž z různých důvodů nezůstal jediný závodník! Ke vší smůle vypadli také Jan Klatovský a Lukáš Hutla, kteří si plným právem dělali čáku na postup.

Pětice českých reprezentantů se usilovně snažila dohnat tréninkový deficit způsobený teplým počasím. Vždyť pouze David Lizák absolvoval prosincové soustředění ve Švédsku, které navíc muselo být zkráceno vzhledem k potížím s ledem.

Tady se osečenská parta ubytovala

Proto Jan Pecina a Martin Běhal vyrazili do Finka s předstihem, aby půldruhého dne proháněli své motocykly po rybníce v Suonenjoki, kde Jussi Nyrönen vytvořil tréninkové ovály. A dobře udělali. Při příjezdu do  Kauhajoki se ubytovali v chaloupce jako z pohádky, ale dnes nad ránem jim bylo řečeno, že se trénink nekoná, takže zítra jdou do ostré akce rovnou.

Rovněž v Örnsköldsviku se včera pilně pracovalo na dráze

Trio Jiří Wildt, Robert Růžička a David Lizák přibylo do Örnsköldsviku včera. Oficiální trénink byl naprosto minimální a tak se raději vypravili svézt se na blízké jezero. Na něm plánovali své motocykly prohnat ještě dnes.

Startovní listiny zítřejších kvalifikačních závodů mistrovství světa:

Örnsköldsvik (S): 1 Franz Zorn, A
2 Günther Bauer, D
3 Bart Schaap, NL
4 Jiří Wildt, CZ
5 Philip Lageder, A
6 Tomi Tani, FIN
7 Dinar Valejev, RUS
8 Niclas Svensson, S
9 David Lizák, CZ
10 Martin Haarahiltunen, FIN
11 Robert Růžička, CZ
12 Lucas Bauer, D
13 Nikita Toloknov, RUS
14 Andrej Šišegov, KAZ
15 Timo Kankkunen, FIN
16 Johann Weber, D
17 Jonas Andersson, S
18 Albin Lindblom, S
Kauhajoki (FIN): 1 Charly S. Ebner, A
2 Max Niedermaier, D
3 Danil Ivanov, RUS
4 Jimmy Tuinstra, NL
5 Vladimir Čeblokov, KAZ
6 Christer Biskop, FIN
7 Tobias Busch, D
8 Martin Běhal, CZ
9 Ove Ledström, S
10 Jasper Iwema, NL
11 Jan Pecina, CZ
12 Stefan Svensson, S
13 Stefan Pletschacher, D
14 Matti Isoaho, FIN
15 Josef Kreuzberger, A
16 Dmitrij Chomicevič, RUS
17 Jussi Nyrönen, FIN
18 Tomi Kirilov, FIN
Örnsköldsvik včera při soumraku

Foto: Luboš Pytloun, Martin Běhal a Antonín Klatovský

Ani švédská skupina nezahálela

Örnsköldsvik – 10. ledna
Ani druhá část českých ledařů mířící na sobotní kvalifikace mistrovství světa nezahálela. Jejich dvě dodávky již dorazily do Örnsköldsviku. Trénink na stadiónu nabídnul pouze dvouminutovou sekci s jedním startem, takže se Jiří Wildt, David Lizák a Robert Růžička raději vypravili na blízké jezero, kde Antonín Klatovský zahájil program rozcvičkou, než je pustil do sedla.

Jiří Wildt se chystá k prvnímu letošnímu výjezdu na led

„Pak jsme se byli podívat na trénink na stadiónu,“ říká Jiří Wildt. „A když jsme viděli, jak jede Valejev, Franky a všichni ostatní, přehodnotili jsme naše šance na body. Ale jsme domluvení, že si zatrénujeme ještě dnes.“

Rozcvička českých ledařů na švédském jezeře

Foto: Antonín Klatovský

Osečenští ledaři se cítí mnohem jistější v sedle

Suonenjoki – 10. ledna
Včera dopoledne Martin Běhal a Jan Pecina strávili ještě pár hodin tréninkem na rybníku v Suonenjoki. Dle svých slov se oproti čtvrtku cítí na svých motocyklech výrazně lépe, protože dva dny za řidítky ohřebovaných speciálech jim hodně pomohly. Po obědě se celá výprava přesunula o tři sta kilometrů dále na západ do Kauhajoki, kde je čeká kvalifikační kolo světového šampionátu.

Jan Pecina a Martin Běhal včera dopoledne v Sounajoki ještě usilovně trénovali

Foto: Luboš Pytloun

V přírodních podmínkách za šatnu musí posloužit dodávka