Pětatřicet let starý scénář se letos nekoná

Pardubice – 18. ledna
Československý nároďák z prvních ročníků mistrovství světa ledařských družstev přivezl čtyři medaile. Jenže shodou nepříznivých okolností z něho postupně vypadli Jiří Jirout, Zdeněk Kudrna a Milan Špinka. Zranění dalších borců vedla dokonce ke stažení naší přihlášky z šampionátu anno domini. Přestože jsou letos na marodce Jan Klatovský a Lukáš Hutla, taková alternativa nehrozí. Navíc v Togliatti se představí úplně jiná trojice, než minulý víkend startovala ve světové kvalifikaci.

 

Andrej Diviš nemůže v reprezentaci chybět

Národní tým v Togliatti se bude skládat z Andreje Diviše, Jana Klauze a Lukáše Volejníka. Z nich se budou dozajista rekrutovat také reprezentanti AČR pro mistrovství Evropy, jež se koná o týden dříve v Ufě. Startovní listina však nebyla oficiálně ze strany FIM Europe zveřejněna.

V Čechách se ledové ploché dráhy s největší pravděpodobností nedočkáme ani o příštím víkendu, kde původní kalendář pracoval s podniky v Račicích a v Mělicích. Nicméně k náhradním termínům prvního únorového volna lze vzhlížet s větší nadějí, pakliže bude mrznout. Trojici reprezentantů, jež se v pondělí 5. února vydá na východ, by pochopitelně svezení přišlo náramně vhod.

Lukáš Volejník a Jan Klauz spolu předloni bojovali o český titul a letos se sejdou v nároďáku

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček