Žabák se prozatím usmívá ledovými zuby

Pardubice – 22. ledna
Česká republika má za sebou další mrazivou noc, nicméně v současné stále není dostatečná síla ledu v žádné z lokalit, kde u nás ledová plochá dráha zdomácněla. Termínový kalendář se tím pádem dočkal škrtů sobotního mítinku v Račicích i nedělních v Mělicích. Nicméně Petr Moravec už konečně mohl vyslat do světa i pozitivnější zprávy. Po Kopřivnici se bude příští neděli závodit v Holicích, a pakliže budou okolnosti nakloněny, zakousnou se hřeby ledařských speciálů do ledu rybníku v rekreačním areálu Žabák v severočeské Chrastné poblíž Osečné.

 

Sotva Martin Běhal zjistil, že se po zamrzlém chrastenském rybníku může procházet, aniž by pod ním led praskal, pozval na něj včera večer Luboše Pytlouna. Také on není žádný střízlík, takže by jej z konkurzu na roli jednoho ze sedmi trpaslíků vyhodili již na vrátnici filmového studia. Společně naměřili pět centimetrů, nicméně u vidiny mrazivé předpovědi, se rozhodli hrát vabank. Vsadili na kartu závodu tuto neděli.

Na Žabáku se v neděli bude možná závodit

„Chceme, aby se kluci svezli před odjezdem do Ruska,“ svěřuje se Luboš Pytloun se svou motivací. „Nebudeme ale riskovat ostudu před televizními kamerami, kdyby se někdo probořil do vody, a také znečištění vody v rybníce. Řešíme, jestli by se třeba nejelo vedle v Hamru na Jezeře, kde je víc místa, abychom nezničili led v Chrastné.“

K ledové ploché dráze je třeba v našich současných podmínkách pracovat operativně. Kdo byl na vojně, chápe, co znamená malinké zaváhání při výdeji oběda. Proto se prozatím počítá se závodem ranku mistrovství republiky dvojic v Chrastné v neděli po obědě. Nicméně definitivní verdikt o jeho konání padne až ve čtvrtek někdy okolo jedenácté.

Aktuální plán českých ledů:

sobota 26.1. nejede se žádný závod
neděle 27.1. Chrastná bude potvrzena ve čtvrtek okolo 11:00; alternativou může být i sousední Hamr na Jezeře
sobota 2.2. Kopřivnice je v plánu; definitivní potvrzení v pondělí 28.1.
neděle 3.2. Holice v Čechách jsou v plánu; definitivní potvrzení v pondělí 28.1.

Foto: Martin Běhal