Světový kalendář je v zásadě hotov

Mies – 6. listopadu
Víkendové jednání komise CCP v Helsinkách bylo pochopitelně věnováno rovněž tvorbě termínového kalendáře světových šampionátů pro rok 2019. Novinkou je sjednocení názvů kolektivních soutěží na pohár národů. I když pár závodů zůstává stále v jednání, je jisté, že se naši fanoušci mohou vedle Speedway Grand Prix v Praze těšit na dva mítinky juniorského mistrovství světa v Pardubicích, kde pojedou rovněž dlouhodrážní dvěstěpadesátky svůj pohár mládeže, a kvalifikaci na dlouhé v Mariánských Lázních. Žarnovica bude opět pořádat kvalifikaci o SGP.

Plochodrážníci v sobotu použijí své motocykly i lihové fixy

Lysá nad Labem – 6. listopadu
Víkendová výstava Rychlá kola v Lysé nad Labem nabízí atraktivní program po celé tři dny svého konání. Kromě pohledu na závodní speciály napříč spektrem odvětví motoristického sportu nabídne na venkovní ploše jízdní ukázky. Sběratelé kartiček a autogramů budou mít šanci doplnit své kolekce o nové přírůstky. A zkrátka nepřijde ani plochá dráha.

 

Plochodrážníci jsou na výstavě Rychlá kola stálými hosty

Její autogramiáda je na pořadu soboty 10. listopadu. V 11:00 se návštěvníkům představí hned čtyři medailisté letošních světových a evropských soutěží. Josef Franc, který minulý měsíc obhájil titul mistra republiky jednotlivců, se pochlubí stříbrnou medailí z evropského šampionátu na travnaté dráze.

Josef Franc se v Lysé nad Labem zpovídal již loni

Pozadu nezůstanou ani suveréni evropského a světového poháru stopětadvacítek v Divišově a v Morizes Jaroslav Vaníček, Bruno Belan a Vojtěch Šachl. Ti na rozdíl od Josefa France také zabouří motory svých stopětadvacítek Shupa. Na improvizovaném ovále před výstavní halou je v akci doprovodí ještě Jan Jeníček, Tony Katra a Karel Průša.

Jízdní ukázky jsou nesmírně atraktivní

Foto: Karel Herman

Závodničtí veteráni se sešli na své podzimní schůzi

Praha – 3. listopadu
Minulou sobotu proběhla podzimní schůze Klubu veteránů závodníků v budově Autoklubu České republiky v Opletalově ulici. Již od devíti hodin probíhala zdravotní přednáška s novinkami, jak zachraňovat život. Hned vzápětí začala schůze veteránů, kam nově přišel i Jiří Štancl, který byl pozván svými kolegy z branže.

 

Na schůzi veteránů poprvé dorazil také Jiří Štancl

Po přivítání všech z úst Evžena Erbana, předsedy klubu, byla přečtena zpráva o činnosti. A pak delší čtení seznamu těch, co nás navždy opustili, jejichž seznam byl bohužel dost dlouhý. Po minutě ticha přišli přednést svoje novinky členové Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR .

Gratulace k jubileu pro Jaroslava Červinku

Trvalo jim dobrých dvacet minut přednášet o novinkách letošního roku, ovšem to již přišla na řadu trochu veselejší část schůze, a sice gratulace jubilantům. Kteří dosáhli devadesáti, pětaosmdesáti i těch nejmladších teprve osmdesátiletých.

Mezi nimi byli z ploché dráhy známá jména pan Jaroslav Červinka a paní Jana Kasperová z jediné rodiny. Během celého dopoledne byly vybírány členské příspěvky na příští rok, k občerstvení se servírovalo pivo, limonáda či káva.

Gratulaci přijímá Jana Kasperová

V diskuzi byl propírán příspěvek jediného člena, jemuž se nelíbí přejmenování Svazu na Klub z legislativních důvodů. Po ukončení schůze byli všichni pozváni na tradiční gulášek, který zde dělají opravdu výborný. A poté se veteráni začali rozjíždět do svých domovů.

 

Foto: Pavel Fišer