Ledaři mají ještě mrazivější ambice než sama paní Zima

Pardubice – 12. listopadu
Zima má prý být nadprůměrně teplá až do konce ledna. Nicméně to tvrdí meteorologové, a kdo ví, jaký ráz nabere počasí již třeba za dva nebo tři týdny. Každopádně silná pořadatelská a jezdecká základna ledové ploché dráhy spřádá opět ambiciózní plány. Z jejich dopoledního jednání v Pardubicích vzešel kalendář, který ve dvou šampionátech počítá celkem s osmi závody.

Plán šampionátů republiky na ledové dráze v roce 2019:

jednotlivci: 6.1. Nepomuk
19.1. Kopřivnice
26.1. Račice
23.2. Opatovice
družstva: 5.1. Růžená
20.1. Holice
27.1. Mělice
24.2. Chrastná
Ledové hřeby snad napřesrok nezapláčou jako letos
Ledové hřeby snad napřesrok nezapláčou jako letos

Foto: Karel Herman

Češi a Slováci v akci 288

Z Lysé nad Labem a z Kostěnic se o víkendu ozýval zvuk plochodrážních motocyklů, ale sezóna anno domini 2018 se již uvelebuje na svém místečku v historii. Fandové dychtivě očekávají výstupy dnešního jednání lidí zainteresovaných v ledové ploché dráze. A prognózy meteorologů o nadprůměrných teplotách až do konce ledna zní jejich uším stejně lákavě jako ekonomické teze českého levicového premiéra liberálně uvažujícím občanům. Pozornost však poutají přestupy v Polsku a také slovenské komunální volby, jejichž výsledek ovlivní podobu české extraligy 2019.

 

Eduard Krčmář bude startovat v Poznani

Ve čtvrtek byly potvrzeny kontrakty Matěje Kůse v Krakově, Eduarda Krčmáře v Poznani a Davida Pacalaje v Krosně. Petr Chlupáč během týdne ještě nechtěl o svém angažmá v Rawiczi příliš hovořit, nicméně již na svém facebookovém profilu sdílel obrázek se sestavou klubu z města na půl cesty mezi Wroclawí a Lesznem, kde se skví i jeho jméno.

Post žarnovického primátora obhájil Kamil Danko, jehož v křesle prvního muže města čeká již čtvrté volební období. Přesto SC Žarnovica stále svou účast v extralize 2019 neodvolal. Jasno by mělo být do této soboty, protože management klubu má jednat s Petrem Moravcem ještě před kalendářní poradou.

Zatím nebylo rozhodnuto, zda extraliga v Žarnovici dojela do cíle

Představitele SC Žarnovica čeká rovněž jednání s primátorem. Jako problém se jeví nové zákony, které na Slovensku znevýhodňují malé sporty. Dle jejich znění nemůže klub použít dotace od města ani na pořádání kvalifikace o SGP 2020, ani na extraligu. Přitom SMF loni na celý motocyklový sport od státu dostala pouze 65 tisíc pro motocyklový sport v celé zemi.

Foto: Kiril Ianatchkov

V Kostěnicích se trénovalo a zase se bude trénovat

Kostěnice – 10. listopadu
Motory plochodrážních strojů nebyly o víkendu slyšet pouze během jízdních ukázek na zámkové dlažbě při výstavě Rychlá kola v Lysé nad Labem. V sobotu se pořádal trénink v Kostěních, který shlédnul také kouč extraligových mistrů Lubomír Vozár, jehož zajímali hlavně mladí závodníci.

 

Tréninku se zúčastnili Milan Moravec, Dan Macl, Aleš Duben, Jaromír Kašpar se svým synem Jaromírem, Radek Červenka, Stanislav Buňka, Josef Novotný a také Adam Nejezchleba. Ten si v Lysé nad Labem prohlédnul se svým otcem Zbyňkem závodní speciály, aby záhy pospíchali do Kostěnic.

Aleš Duben připravil skvělou trať a s celým Motoklubem Úhřetická Lhota doufá, že počasí vydrží, aby se mohlo trénovat také tuto sobotu 17. listopadu od 13:00. V plánech plochodrážních hobíků se objevila také myšlenka na nějakou adventní akci…