Slavný Giacomo Agostini v Holíči poslouchal také plochodrážního spíkra

V Holíči kousek od Hodonína se na sklonku září jel jubilejní desátý ročník silničních závodů motocyklů veteránů. Na pozvání legendy mnohonásobného mistra Československa Petera Baláže, který na Slovensku závody pořádá, se mi dostalo cti, že jezdím do Holíče moderovat. Jubileum znamená tyto závody něčím vylepšit, a to se Peterovi opravdu povedlo.

 

Holíč viděl motocyklové veterány již podesáté

Pozval na desátý ročník legendu silničních závodů Itala Giacoma  Agostiniho, patnáctinásobného mistra světa a vítěze 122 velkých cen. Do Holíče ho doprovodil do Holíče početný fanklub, a tak byla po celý den slyšet v depu, které je v krásném prostředí habsburského zámku líbezná Italština. Dokonce přijela i kapela, která navodila perfektní atmosféru.

Na závody přijelo mnoho významných hostů, mezi nimiž byl i bývalý prezident Gašparovič. Velký Ago a Peter si objeli  kolo slávy za velikých ovací publika. V depu byl Giacomo na roztrhání, bylo možné získat autogram a zakoupit si různé suvenýry.


Richard Karnok, slovenský žurnalista, který také moderoval okruh v Holíči:

„S Mílom Čmejlom je radosť komentovať. Človek ľahko naskočí na jeho humor a potom to už ide samo. Inak je to bývalý pretekár na plochej dráhe, veľký znalec tejto disciplíny a autor skvelej knihy vytvorenej z jeho osobných zážitkov.“


Giacomo Agostini v Holíči

Po závodech se ve velikém stanu asi pro 400 hostů předávaly poháry vítězům. Byl přítomen i Giacomoc Agostini, který také předával ceny. A já jsem dělal přes překladatelku rozhovor právě s ním. Byla to veliká čest, o které se mi ani nesnilo.

Giacomo je velice přátelský, a milý člověk. Zkrátka veliká hvězda i v tomto směru. Protože se ve stejný termín již po mnoho let pořádají zámecké pivní slavnosti, teklo pivo proudem a všichni se dobře bavili. Při moderování večera jsem pozdravoval hosty od českých přátel a fandů. Následný potlesk byl důkazem, že dobré vztahy obou našich národů nadále mají veliké pouto.

Tak zase za rok.

S Peterem Balážem v Holíči