Počasí funguje jako dokonalý tlumič plochodrážních motorů

Slaný – 27. března
Po dnešní důkladné prohlídce malé dráhy, následné předpovědi počasí na příští dny a zvážení všech faktorů rozhodl realizační tým Slaný Speedway Academy, že druhý díl plánovaný na Velký pátek se neuskuteční. Po dřívějším odvolání pražského poháru stopětadvacítek tak plochodrážní motory budou mlčet i nadále.

 

Dnes dopoledne ve Slaném pršelo a ani na nejbližší dny meteorologové nehlásí zrovna nejlepší zprávy. Správce stadionu Eduard Krčmář starší na oválu v neděli zapracoval a vše nasvědčovalo k tomu, že se mladí adepti v pátek dočkají svého prvního tréninku, ale budou si muset ještě pár dní počkat.

Ještě v neděli Eduard Krčmář makal na obou slánských oválech, ale závodníci budou muset jeho úsilí ocenit až později

Foto: Eduard Krčmář st.

Březen se nacpal do knihy českých plochodrážních rekordů

Praha – 27. března
Ještě před měsícem dělal březen ramena, že se zapíše do historie české ploché dráhy nejzazším termínem pro konání závodu mistrovských ledů na našem území. Nicméně paní Zima pro jeho ambice neměla ani zbla pochopení. Každopádně třetí měsíc roku je v letošní sezóně vskutku rekordní, protože není běžné, aby se během jeho jednatřiceti dnů zrušil plochodrážní mítink nejen na ledovém, ale i klasické dráze.

 

Pozorní čtenáři již bezesporu tuší, že kromě Větřkovické přehrady je v úvodu tohoto článku řeč především o malé Markétě, kde měl ve čtvrtek odpoledne odstartovat letošní PRO-TEC Speedway Mini Cup. Varovné signály, že kolibříci pozítří zůstanou doma, se z české metropole ozývaly již předchozí týden. A dnes krátce se staly realitou.

„Čtvrteční závod se ruší,“ hlásil do světa Zdeněk Schneiderwind, díky jehož úsilí právě před deseti lety začaly stopětadvacítky pravidelně zápolit na malých tratích. „Dráha je dost mokrá a zejtra má chcát. Máme hodně práce i na velký dráze, kde se musí nasadit mantinely.“

Prvním ostrým stopětadvacítkářským kláním sezóny 2018 se tím pádem stane úvodní díl šampionátu na malé dráze, jenž příští sobotu bude na malé Markétě předcházet Prague Open. „V případě, že by se udělalo hezky, zkusíme ještě příští čtvrtek trénink,“ uvažuje Zdeněk Schneiderwind. „Jinak se v sobotu před Prague Open začne dřív a trénink bude až pak.“

Na malé Markétě se nedá závodit

Foto: Zdeněk Schneiderwind

Konkurence houstne

Pardubice – 27. března
Všechno nasvědčuje, že pardubické semifinále mistrovství Evropy jednotlivců přinese poslední dubnovou sobotu skvělé závodění. Přihláška francouzské federace, kterou do Svítkova zanesla elektronická pošta včera těsně po tři čtvrtě na tři, to jen potvrzuje.

Startovní číslo čtyři totiž poveze David Bellego, zatímco s desítkou se pustí do boje Dimitri Berge.

Známí účastníci pardubického semifinále, 28. dubna 14:00:

Česká republika: Eduard Krčmář, Zdeněk Simota; náhradníci Hynek Štichauer a Patrik Mikel
Finsko: Timo Lahti
Francie: Dimitri Berge, David Bellego
Mathieu Tresarrieu, Dimitri Berge a David Bellego při nástupu před loňským šampionátem evropských dvojic v Liberci

Foto: Mirek Horáček

Kostěnice se připravují na novou sezónu

Úhřetická Lhota – 27. března
Protože první dubnový víkend s úvodním kostěnickým soustředěním volá, v sobotu se členové Moto Klubu Úhřetická Lhota sešli na brigádě při přípravě své trati. Potkat jste tu mohli kupříkladu Aleše Plecháče, který je novou akvizicí klubu a byl jmenován kapitánem místních závodníků, jeho syna Daniela, Stanislava Buňku, Jana Vaňátku, Dana Macla, Aleše Dubna, Miroslava Kašpara a další. Po zimě měli práce habaděj, jelikož první ostrý trénink je na pořadu již příští sobotu.

Práce bylo dost a dost

Foto: laskavostí Dana Macla

Aleš Plecháč za volantem dodávky upavuje jižní zatáčku za pomocí Mongolových saní, které zhotovil správce oválu Aleš Duben