Návrh Josefa France dostal finální obrysy

Česká Třebová – 23. března
Již od roku 2005 patří titulní strana publikace Česká plochodrážní ročenka vedle logům inzerentů, jimž za jejich laskavou pomoc lze děkovat znovu a znovu, již pouze úřadujícímu mistru republiky. Tím je Josef Franc, který dostal doposud nevídanou možnost ovlivnit podobu knížečky, která zjara přichází do prodeje již počtrnácté. Pražský závodník si zvolil snímek z březolupského finále stejně jako styl podkladu, jež Adrian Rymel užívá na části jeho kombinéz. Grafik Václav Novák pracující pro ústeckoorlické vydavatelství OFTIS vtiskl jeho představě finální podobu. V současné době práce na vydání Česká plochodrážní ročenka 2018 finišují, a pakliže všechno klapne dle plánu, první zájemci si ji zakoupí na Markétě při Prague Open v sobotu 7. dubna.

Goričan představuje pojítko poháru kolibříků a Prague Open

Praha – 23. března
Ovály na pražské Markétě stojí na samém počátku české sezóny s osmnáctkou na konci letopočtu. Příští čtvrtek by měl na malé dráze odstartovat letošní PRO-TEC Speedway Mini Cup, jenž je ovšem ohrožován zimou, jíž se letos z Čech evidentně nechce. Pětistovky mají svůj úvodní letošní podnik na pořadu přespříští sobotu v rámci Prague Open, jež však s pohárem kolibříků spojuje Goričan.

 


Jaký je Váš názor na cizince ve startovní listině Prague Open?

Jaký je Váš názor na podobu startovní listiny Prague Open?

View Results

Loading ... Loading ...

 

Osud čtvrtečního poháru stopětadvacítek bude nejistý minimálně do pondělí

„Mini Cup?“ povzdechne si Pavel Ondrašík při otázce na osud čtvrtečního poháru stopětadvacítek. „Je určitě nejistý, sotva nám na dráze roztál sníh. Finální rozhodnutí budeme dělat v pondělí nebo v úterý se Zdeňkem Schneiderwindem, až se vrátí z Goričanu.“

Počátek příštího týdne se bude v kancelářích pražské Markéty dozajista pilně pracovat i v souvislosti s Prague Open. O jeho konání není třeba pochybovat, nicméně závod s termínem 7. dubna bude dostávat konkrétní personální obrysy.

Prague Open je tradičním jarním střetnutím české elity

„České závodníky řeší Tomáš Topinka tenhle víkend v Goričanu,“ zmiňuje Pavel Ondrašík opět jméno stadiónu, na němž pražští závodníci a část reprezentace trénuje ode dneška do neděle. „Potom budeme teprve oslovovat a doplňovat zahraniční jezdce.“

Duel Václava Milíka (žlutá) a Josefa France patřil k ozdobám loňského Prague Open

Foto: Karel Herman, Mirek Horáček a Pavel Fišer